V sobotu 16.3.2013 uspořádal náš FO So Mochtín další tradiční halový turnaj. Tentokráte pro starší přípravky. Hrálo se ve velké hale ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti osmi týmů.

Celkovým vítězem se nakonec stal favorit č. 1 - START LUBY, který ve finále porazil 1:0 Nepomuk. Na bronzovou příčku se zaslouženě "vyhoupli" mladí fotbalisté FK Janovice.

Mochtínská starší přípravka, vedená trenérem Kamilem Rajtmajerem, obsadila ve své skupině "A"  3.místo a v následném souboji o celkovou 5.-6.příčku v turnaji svedla remisový souboj 0:0 se Sušicí. Rozhodnout musely penalty, ve kterých byl Mochtín úspěšnější (!), obsadil nakonec 5.místo, favorizovanou Sušici odsunul na místo šesté.

Sestava So Mochtín : Ondřej Přibyl, Filip Ouřada, Lukáš Rajtmajer, Ladislav potužník, Jakub Pretzelmayer, Radek Smolík, Daniel Vozka, Tomáš Potůček, Karel Čech

V ý s l e d k y  :

Skupina "A" : 1.Nepomuk  11:0  9 b., 2. Janovice  4:2  6 b., 3. Mochtín  2:5  3 b., 4. Merklín  1:11  0 b. Mochtín porazil Merklín 2:1, prohrál s Nepomukem 0:3 a s Janovicemi 0:1

Skupina "B" : 1. Luby  7:2  6 b., 2. Mrákov  3:2  6 b., 3. Sušice  2:3  3 b., 4. Kasejovice  2:7  3 b.

1.semifinále - Nepomuk - Mrákov 1:0 (Krumpholc), 2.semifinále : Janovice - Luby 0:3 (Malát 3)

FINÁLE : Luby - Nepomuk  1:0 (Malát)

Konečné pořadí turnaje : 1. Start Luby, 2. FK Nepomuk, 3. FK Janovice, 4. Sokol Mrákov, 5. Sokol Mochtín, 6. TJ Sušice, 7. Sokol Kasejovice, 7. Sokol Merklín

Nej. jednotlivci : brankář : Matyáš Flandera - Nepomuk, obránce : Aleš Keřlík - Janovice, útočník - Antonín Viktora - Nepomuk, střelec : Sebastian Malát - Luby (8 branek), nejlepší hráčka : Lucie Zvolánková - Mrákov, nejlepší hráč : Sebastian Malát - Luby, nejmladší účastník turnaje : Petr Fous - Kasejovice

Poděkování patří všem účastníkům za předvedené výkony a sportovní chování, turnaj proběhl hladce a bez zranění. Oceněna byla všechna družstva i nejlepší jednotlivci (diplomy, ceny), hráči týmů na prvních třech místech si domů odváželi medaile, vítěz navíc pohár.

Na závěr si zaslouží ode mne poděkování  za pomoc p. L.Kardoš, správce haly, O.Kapusta, za moderování i M.Mazanec, hlavní rozhodčí turnaje.