V sobotu 16.3.2013 odehráli muži "A" Sokola Mochtín svůj poslední přípravný zápas před zahájením mistrovského jara 2013. Odehráli ho s tradičním soupeřem, se Sokolem Mrákov, účastníkem sk.A I.B třídy. Nehrálo se ale v Mrákově na trávě. ale na umělce v Bělé nad Radbůzou, kde rozměry hřiště jsou na pokraji regulérnosti, zkrátka malé hřiště.

Mrákov zde ale občas hraje a tak měl velkou výhodu. naši hráči si zvykali celý zápas, ale srovnat se s těmito podmínkami se jim podařilo až v závěru zápasu, kdy se jim podařilo otočit nepříznivý stav (prohrávali již 1:3 !) , zápas nakonec skončil smírnou remísou 4:4.

Mochtín odjel k zápasu bez Jardy Cihláře, Tomáše Babky a Aleše Hrudičky, utkání odehrál v této sestavě : Rajtmajer, Staněk, Špindler (Kašpar), Švátora P., Dolejš T., Babka T., Dolejš Ji., Plánička Zd., Novák, Kul, Schejbal a dle hodnocení dvou akterů zápasu (P.Rajtmajera a P.Švátory), které jsem měl možnost při příjezdu z Bělé vyzpovídat, Mochtín nepodal žádný oslnivý výkon (za svůj se kál i P.Rajtmajer), malé hřiště mu dělaly velké potíže.

- Sokol Mrákov - Sokol Mochtín   4:4 (2:1). Zápas na umělce v Bělé sice začal lépe Mochtín, který šel do vedení 1:0, když přihrávku Ji. Flodra proměnil v gol. Zdeněk Plánička. Pak ale převzali otěže zápasu do rokou hráči Mrákova, kteří se na malém hřišti lépe orientovali,  těžili i z dobře zahraných standartek, ze kterých 2x skorovali. Mrákov vedl v průběhu utkání již 3:1, ale Mochtín nakonec uhrál remisu 4:4, když poslední gol Mochtína vsítil Jakub Schejbal. Na další střelce si mnou zpovídaní aktéři utkání momentálně nevzpoměli a tak žádám trenéra Stano Jarabicu, aby je v komentáři následně doplnil.

Jen připomínám , že treninky mužů v tomto týdnu jsou v Mochtíně v úterý a pátek již od 17,30 hodin !