V sobotu 2.března 2013 byla odehrána na hřišti v Lubech dohrávka zápasu Luby - Mochtín, která rozhodovala o konečném třetím místě v zimním turnaji TJ Sušice "O pohár starosty". Ta se v Sušici nemohla před týdnem skutečnit pro velký příval sněhu, tentokráte se ale hrála na nečekaně pěkném terénu treninkového hřiště (bylo v Lubech bez sněhu, při tom v Mochtíně z 85% bylo hřiště pod sněhem !). Byl to ofenzivní fotbal, který přinesl hodně šancí na obou stranách a pět branek. A také výhru našich fotbalistů, kteří porazili Luby po pěkném výkonu a zajistili si tak 3.místo v Sušickém turnaji !

Start VD Luby - Sokol Mochtín  2 : 3 (2:1).

Pro domácí to byla poslední prověrka před startem jarních bojů v krajském přeboru, který začíná již příští víkend, pro Mochtín jeden z dalších přípravných zápasů. Začalo se ve svižném tempu, hrál se vyrovnaný zápas. Mochtín ale dvakrát zasebou zkazil v obraně rozehrávku a z toho domácí hráči dokázali tvrdě trestat. Již v 8.min otevřel skoreˇdomácí kanonýr Šůs, ve 25.min. zvyšoval již na 2:0 pro Luby Přemek Voráček. Mochtín to ale nezabalil, naopak. Hráči se vyburcovali ke zlepšenému výkonu, postupně začali svého soupeře tlačit do defenzivy a měli i šance. Ve 35.min. snížil Jiří Dolejš na 2:1, těsně před přestávkou byl ve dvou šancích na gol Jar. Cihlář, ale z dobré pozice netrefil bránu. Po přestávce začal Mochtín ještě více aktivněji, byla otázka času, kdy srovná skore. V 52.min. vytáhl golovku A.Hrudičky hlavou na roh golman Lub P. Kodeš, ale o tři minuty byl krátký na zakončení Jana Kula, kterého ideálně uvolnil T.Dolejš - 2:2. A nápor Mochtína pokračoval. V 67.minutě byl faulován ve vápně agilní Zd.Plánička, z nařízené penalty se náš Ji.Dolejš nemýlil, poslal Mochtín do vedení 3:2 ! O dvě minuty na to mohl vedení svého týmu zvýšit J.Cihlář, ale ideální přihrávku J.Kula na gol nevyužil. V závěru Luby tlačily, chtěly alespoň vyrovnat, ale to se jim nepodařilo, Dvě šance měl hlavně domácí Jos. Javorský. Jednu mu zmařil náš stoper Pa. Staněk, ta druhá minula branku. Rozhodčí z lidu - K.Křížek z Lub, Mochtín hrál v této sestavě : P.Rajtmajer, T.Dolejš, P.Staněk, A.Hrudička, P.Švátora, Ji.Flodr, Ji.Dolejš, T.Babka, J.Kul, J.Schejbal, J.Cihlář, ve II.pol. postupně střídali : Zd.Plánička, Zd.Novák, L.Kašpar, J,Voráč  - branky :  Jiří DOLEJŠ - 2 (1 z p.kopu), Jan KUL

V neděli 3.3.2013 čeká So Mochtín ještě další soupeř a to účastník I.A třídy - FK Svéradice. Zápas se hraje ve Svéradicích od 14,00 hodin. Držíme palce.