Po sobotní výhřev Lubech, odehráli muži So Mochtín hned druhý den v neděli 3.3.2013 další přípravný zápas a to ve Svéradicích. Místní FK Svéradice měl v nohou také sobotní zápas v H.Týně, kde vyhrál 3:2 a tak na tom byly oba týmy se silami stejně. Mochtín odehrál zápas s malými změnami v sestavě a opět uspěl. Vyhrál 4:2 a to po velmi dobrém výkonu. Kéž by mu forma vydržela i do mistrovské sezony, která se nezadržiteleně blíží.

FK Svéradice - Sokol Mochtín  2 : 4 (1:2).

Na treninkovém hřišti ve Svéradicích začal Mochtín vlažně a hned v 5.minutě inkasoval, když domácí Mir. Mikeš šikovně přeloboval našeho brankaře Petra Rajtmajera, FK vedl 1:0. Postupem času ale začal Mochtín přebírat iniciativu, začal diktovat tempo hry a měl i šance. Ve 13.minutě ješt domácí golman střelu našeho Ji.Flodra chytil, ale o dvě minuty již kapituloval po rohu J.Cihláře a zakončení Ji.Dolejše - 1:1. Ve 25.min. zahrál A.Hrudička přesný centr z VPK za domácí obranu a Ji. Dolejš si opět nejlépe naběhl a přesně zakončil. Mochtín vedl 2:1 a ve svém zlepšeném výkonu pokračoval i po přestávce. V 50.minutě trefil Jarda Cihlář z VPK břevno domácí branky, v 55.min. pak přišla další pěkná akce Mochtína a přesné zakončení. Byl to průnik A.Hrudičky, jeho přesná přihrávka a golové zakončení Jar. Cihláře na 3:1 pro Mochtín. Další krásný moment tohoto zápasu přišel v 60.minutě, kdy se náš kanonýr Jiří Dolejš trefil ze 20 m přesně do šibenice, poslal svůj tým již do třígolového vedení ! Domácí nerezignovali, stačili snížit v 65. min. Šimsou na 2:4, pak měli v závěru ještě dvě šance na gol, ale náš golman byl na místě. Brankový stav se již nezměnil, Mochtín získal další skalp silného soupeře, účastníka I.A třídy. Rozhodčí Pena z Horažďovic, branky : Mikeš, Šimsa za domácí, za Mochtín Jiří DOLEJŠ  3, Jaroslav CIHLÁŘ 1.

TRENINK v úterý 4.3. od 18,00 hod. v Mochtíně zůstává v platnosti -muži i dorost dohromady !

Ve čtvrtek 7.3.2013 začíná našim mužům zimní soustředění ! Proběhne na Špičáku (ubytování v penziónu), na programu budou běžky, tělocvična, přátelský zápas na umělce v Sušici i plavání v bazénu v Horažďovicích. Společný odjezd přihlášených je ve čtvrtek 7.3. v 16,00 hod. z Klatov od pošty, již v 19,00 hod. čeká na všechny 1.trenink v tělocvičně na Špičáku !  Počasí by mělo vyjít, držíme palce ! Přípravný zápas na umělce v Sušici by měl proběhnout v sobotu 9.3. se začátkem v 11,30, nebo ve 12,00 hod. (bude ještě upřesněno), soupeř bude z Německa, pak se hned odjíždí do HD do bazénu !

Ve čtvrtek  7.3.2013 ale bude probíhat v Mochtíně trenink dorostenců a zároveň i pro muže, kteří na soustředění nejedou. Začíná se v 17,00 hod. , další pak  v sobotu od 14,00 hod.  ! Na neděli 10.3. se pak pokusím sehnat pro dorost, či "B" tým mužů přípravný zápas - počítejte s tím !