Veleúspěšný fotbalový víkend 29. a 30.9.2012 zažili mochtínští fotbalisté, i jejich příznivci. Až na ml. žáčky, kteří prohráli v Lubech, ostatní týmy Sokola Mochtín jen a jen vyhrávaly. Muži "A" si výhrou nad ZČE "B" pojistili 1.místo v I.B třídě, dorost se posunul již na 2.příčku krajské soutěže za Holýšov a muži "B" získali doma cenné 3 body se snaživým Týncem, stejně tak i starší žáci, kteří porazili Bolešiny přesvědčivě 4:0 a i oni patří k předním týmům okresního přeboru.

.. 30.9. - I.B tř. mužů - ZČE Plzeň "B" - Sokol Mochtín  2 : 3 (2:2). Souboj o vedoucí příčku zvládli naši muži na jedničku. Již v 6.minutě se nádherně ze 20 metrů trefil Jiří Dolejš do šibenice - 0:1. Pak sice domácí ve 22.min. srovnali Peterkou na 1:1 a o deset minut později šli dokonce do vedení, když prudký centr před branku Mochtína si ve snaze odvrátit ho, srazil míč do vlastní sítě smolně Ji.Dolejš. Brankou do šatny ve 45.minutě však oživil naději na dobrý výsledek náš Jarda Cihlář, který chytrým a přesným lobem srovnal na 2:2. Po přestávce byl Mochtín aktivnější a odvážnější ve hře dopředu, dobře mu navíc hrála i obrana , v čele se stopery Pavlem Staňkem a Ondrou Šupem. Rozhodující akce zápasu přišla v 65.minutě. Tomáš Babka se zbavil svých protihráčů, prudce vystřeli z pravé strany, míč jen domácí golman vyrazil před sebe a pro Jardu Cihláře nebyl problém ho poslat  tam, kam patřil, dosítě - 2:3. I v další části hry byl Mochtín nebezpečný, domácím patřil až samotný záver utkání. Ten ale naši hoši zvládli na jedničku, z Plzně si vezou cenné tři body. Zápas odřídila trojice rozhodčích v čele s hlavním Jiřím Velíškem, ŽK 2:2, branky za Mochtín : Jaroslav CIHLÁŘ - 2, Jiří DOLEJŠ 1, sestava : Rajtmajer, Staněk, Šup, Dolejš T., Švátora P. (82. Hrudička), Špindler (80. Sysel), Flodr (85. Voráč), Dolejš Ji., Babka, Plánička, Cihlář.

.. 29.9. - OP mužů - Sokol Mochtín "B" - Sokol Týnec  4 : 0 (0:0). Náš tým oslaben o další hráče a s celou řadou dorostenců v sestavě nakonec důležitý zápas zvládnul. Plných 30 minut byl ale soupeř lepším mužstvem. Naši hráči byli zbytečně nervozní, jejich hra byla plná nepřesností a tatk v 1.poločase zaujaly diváky jen dvakrát nastřelená břevna týnecké branky J.Voráčem. Po změně stran se naši hráči zklidnili, soupeři navíc ubývalo sil a toho naši střelci dokázali využít. V 58.minutě otevřel skore náš mladík Jakub Rubáš (1.rokem v dorostu), pak se dvakrát trefil náš kanonýr Jan Voráč, když na tu jeho druhou branku mu doslova nahrál hostující golman a účet podtrhl v 80. minutě znovu Jakub Rubáš, pro kterého to byla branková premiéra mezi muži. Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 1:0, branky : Jakub Rubáš a Jan Voráč - po 1, slaboučká návštěva - cca 20 diváků - pršelo. Sestava : Kloupar, Bláha L., Hrudička, Šťastný, Bejvl J., Sysel, Pavlík,  Troch, Sukovatý, Rubáš, Voráč - střídal M.Zajíc

.. 30.9. - KS dorostu - Sokol Mochtín - Dioss Nýřany  5 : 2 (4:0), další cenná výhra našich fotbalistů nad kvalitním soupeřem. Našim hráčům se dařilo maximálně v zakončení a to rozhodlo. Soupeř ve II.poločase dotahoval, ale M.Matoušek svým únikem a pátým golem situaci opět uklidnil. Rozhodoval R.Bína, ŽK 1:3, branky Mochtína : Milan Matoušek a Jakub Bejvl - po 2, Radovan Madera  - 1.

.. 29.9.  - OP st. žáků - Sokol Mochtín - SK Bolešiny 4:0 (1:0). Naši hráči svého soupeře herně přehrávali a svoji převahu dokázali vyjádřit i pěknými goly. Rozhodčí Jos. Blaheta, branky : Jan Šafránek 2, Viliam Pretzelmayer a Stanislav Strejc - po 1

.. 29.9. - OP ml. žáci - Start VD Luby - Sokol Mochtín  3 : 0 (1:0). Náš tým podal houževnatý, bojovný výkon. Citelně chyběl náš nejlepší střelec Radek Mužík, i tak ale Mochtín v Lubech nezklamal. Rozhodčí Tereza Hessová.

POZOR  !!!  - TRENINKY mužů a dorostenců (společné) v úterý a pátek již od 17,30 hodin !!!