V sobotu 19.11.2011 zakončili fotbalisté-muži TJ Sokol  Mochtín podzimní sezonu 2011 posledním utkáním I.B třídy na domácím hřišti. Soupeřem jim byla TJ Žichovice, která se po roční pauze opět vrátila z okresního přeboru do krajské I.B třídy. Přálo počasí, k vidění byl i pěkný útočný fotbal se šancemi na obou stranách. Mochtín měl sice zápas ve své režii, ale body se nakonec dělily. Šťastnější hosté v samotném závěru utkání srovnali na 3:3, v následném penaltovém rozstřelu pak získali další 1 mistrovský bod !

.. I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - TJ Žichovice  3:3 (3:2) , na p.kopy 3:4. Domácí Mochtín nastoupil bez kapitána Ji.Dolejše, kterému DK PKFS Plzeň dodatečně uložila třízápasový nepodmínečný trest za neoprávněné vyloučení v zápase v Měčíně !  Lepší úvod utkání si však mochtínští fotbalisté nemohli přát. Již v 9.minutě šikovně přihrál P.Švátora do uličky J.Cihlářovi, který s přehledem otevřel skore - 1:0. Útočně naladěný Mochtín, chtěl přidat další goly, ale v obraně mu to tentokráte občas skřípalo. Již o tři minuty později špatně zahraný ofsajd systém potrestal svým golem hostující Beneš, pohodlně srovnal na 1:1. Vzápětí však byl J.Kul faulován ve velkém vápně hostí, z nařízené penalty se J.Cihlář nemýlil, Mochtín opět vedl. A když v 18.minutě zvyšoval pohotově z otočky na 3:1 Zdeněk Novák, všichni si mysleli, že výhra Mochtínu nemůže uniknout. Naznačovaly to i další pěkné útočné akce domácího celku, soupeř "zlobil" hlavně z brejkových akcí. Ve 36. minutě ale přišla další chyba v naší obranné činnosti, přesný centr z pravé strany našel na hranici velkého vápna zcela volného Stulíka, který přesnou střelou snižoval na 3:2. Po přestávce se Mochtín opět tlačil do ofenzivy, měl více ze hry i více šancí. Bohužel, v koncovce to opět vázlo. Dvakrát zachránilo hosty břevno jejich branky, zbytek (někdy s velkým štěstím) pochytal jejich golman Doubek. I hosté však byli nebezpeční, hlavně při rychlém přechodu do útoku. Jedou nastřelili tyč, další velkou šanci zlikvidoval náš golman Radek Hanzl (výpomoc z Dlouhé Vsi), který si poradil se solem žichovického útočníka a udržel Mochtín ve hře o všechny body. Tlak Mochtína v závěru utkání byl veliký, hráči chtěli dalším golem pojistit výhru, ale to se nestalo. Naopak, pouhé dvě minuty před koncem utkání přišel dlouhý odkop hostů, po něm se dostal k míči střídající Špírek a dělovkou srovnal na 3:3!  V následujícím penaltovém rozstřelu o druhý mistrovský bod měli více štěstěny na svých kopačkách hosté ze Žichovic. Ti proměnili 4 pokutové kopy (za Mochtín chytal penalty L.Kašpar), za Mochtín bohužel uspěli jen J.Cihlář, Zb.Smolík a V.Špindler, neuspěli J.Kul a Ji. Švátora, hosté si nakonec z Mochtína odvezli dva mistrovské body.  Rozhodoval Lad. Čech z Kaznějova, ŽK 1:3, ČK 0:1 (Šimáček), 80 diváků. Sestava Mochtína :  R.Hanzl, Z.Plánička, O.Šup, St. Jarabica, T.Dolejš, Ji. Švátora, L.Kašpar, P.Švátora (70.V.Špindler), J.Kul, Zd. Novák (38. Zb. Smolík), J.Cihlář, branky : Jaroslav CIHLÁŘ  - 2, Zdeněk NOVÁK - 1.

Po utkání  proběhlo v našem klubu "Fotbalka" na hřišti v Mochtíně společné posezení (dokopná) hráčů , jejich manželek a přítelkyň, vedení mužstev i fanoušků. Za výbornou večeři (hov.gulášek a tataráček) patří poděkování především L.Kašparovi, který se i tentokráte představil jako výborný kuchař, za ceny do tomboly pak všem, kteří je přinesli. Bohužel, k tombole nakonec nedošlo, protože řada hráčů ceny nepřinesla a ani nebylo na dokopné stoprocentní obsazení všech týmů. Dohodli jsme se proto, že tombolu někdy zopakujeme při vhodné další příležitosti.

Mistrovská sezona 2011 skončila, je proto potřeba poděkovat všem hráčům Sokola Mochtín a to od přípravky až po muže, za vzornou reprezentaci TJ Sokol Mochtín v r.2011, ale také všem trenérům a vedení mužstev za časově náročnou a obětavou práci ve prospěch mochtínského fotbalu, stejně tak i našim fanouškům, za celoroční přízeň.