V neděli 25.08.2024 odehrálo naše áčko na domácí půdě své první mistrovské utkání nové sezóny I.B třídy (nově 7. Plzeňská krajská fotbalová liga) proti Blovicím. Ve vyrovnaném a zásluhou obou celků celkem kvalitním zápase byly nakonec šťastnější hostující hráči a odvezli si z Mochtína všechny 3 body.

TJ Sokol Mochtín – TJ Sokol Blovice 2:3 (1:0)

První poločas přinesl herně vyrovnanou partii, ve které si však více nebezpečných příležitostí vypracoval náš celek. Již v 16. minutě šli naši hráči do vedení, když po rychlé akci po levé straně poslal přízemní centr před hostující branku Honza Žiak a Kuba Bejvl jej ve skluzu na dlouhou nohu dokázal poslat pod břevno bezmocného hostujícího gólmana. Ihned v zápětí, cca. o 5. minut později, mohl naše vedení navýšit Zbyněk Smolík, který dostal do vápna průnikovou přihrávku od Jirky Dolejše, ale bohužel tváří v tvář hostujícímu brankáři neuspěl. V dalším průběhu prvního poločasu si naši hráči vypracovali i další náznaky šancí zejména po centrech ze stran, nicméně ty již brankou neskončily. Hostující hráči si vyloženou šanci nevypracovali a hrozili zejména po rovových kopech.

Úvod a polovina poločasu druhého patřil jednoznačně hostům, kteří herní výpadek našich hráčů dokázali potrestat v rozmezí dvaceti minut třemi brankami. Nejprve ihned ve 46. minutě srovnal na 1:1 po rohovém kopu hlavou z malého vápna trestuhodně neobsazený hostující Rojík, kterého měl v daných situacích za úkol osobně bránit Jirka Dolejš. Do vedení se hosté dostali v 63. minutě zásluhou svého kapitána Rouse, který nádhernou střelou z 25. metrů z volného přímého kopu vymetl levou šibenici naší branky. V 68. minutě navýšili hosté svůj náskok po rychlém brejku po své pravé straně, na jehož konci do odkryté branky skóroval Krásný. Naši hráči se následně probudili, začali opět více běhat a bojovat a odměnou jim byla premiérová branka v našem áčku pro mladíka Dana Mareše, který ukázal sebevědomí a bezpečně proměnil penaltu nařízenou za předchozí faul na Honzu Žiaka. Vyrovnání mohla přinést 78. minuta, kdy se do samostatného úniku středem hřiště dostával Honza Žiak, bohužel však za záchranou brzdu zatáhl hostující Rojík a byl po zásluze vyloučen. Závěrečný tlak našeho áčka v početní převaze poté vrcholil, bohužel v největší šanci nedokázal Zbyněk Smolík mezi tři tyče usměrnit těžký propadlý centr z pravé strany. V kvalitním utkání, kterému by asi slušela spíše remíza, tak byly nakonec šťastnější hosté.

Sestava Mochtína: Opl Václav, Mareš Daniel, Blažek Petr, Čeleda Jiří, Lysek Jakub, Žiak Jan, Smolík Zbyněk, Bejvl Jakub, Dolejš Jiří, Sedláček Ondřej (78. Kovařík Pavel), Rašek Josef (46. Pretzelmayer Jaroslav)

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše áčko v neděli 01.09.2024 od 14:00 v Losiné.