V neděli 21.04.2024 přivítalo naše áčko na domácí půdě na jaře dosud neporažený a v tabulce čtvrtý celek tabulky ze Spáleného Poříčí. Po vlažném úvodu a inkasované brance se postupem času hra našeho celku zlepšovala a nakonec si naši hráči dokráčeli po zkušeném a taktickém defensivním výkonu ve druhém poločasu pro velmi cenné vítězství, které se ale nerodilo lehko a hostující celek ukázal svou kvalitu.

TJ Sokol Mochtín – TJ Sokol Spálené Poříčí 4:1 (2:1)

Do utkání vstoupil lépe a aktivněji hostující celek, když svým pohybem a presinkem dostával naše hráče pod tlak a těm se vůbec nedařilo udržet balón a často chybovali v rozehrávce. Velkou šanci hostů přestálo naše áčko již v 5. minutě, kdy se středem obrany dostal do vyložené šance hostující útočník, naštěstí však jeho zakončení těsně minulo pravou tyč naší branky. Svůj úvodní tlak korunovali hosté ve 13. minutě úvodní brankou zápasu, když se po chybě našeho mladého obránce dostal do zakončení hostující Šlejška a přesnou střelou z hranice vápna nedal Vaškovi Oplovi žádnou šanci. I po této úvodní brance byli aktivnější hostující hráči a měli nadále více ze hry. Našim hráčům stále vázla kombinace a chybělo i více pohybu. Vysvobození naštěstí přišlo ve 26. minutě, kdy z pravé strany po ojedinělém rychlém brejku utekl Jarda Pretzlmayer, do vyložené šance přihrál Honzovi Žiakovi a ten bez problémů srovnal do odryté branky na 1:1. Ihned po vyrovnávací brance mohl náš tým do vedení poslat Jarda Pretzlmayer, ale jeho střelu z úhlu dokázal hostující brankář vytěsnit na rok. Tyto dvě situace naše hráče probudily, přinesly klid na jejich kopačky a hra směrem dopředu se výrazně zlepšila. Krásnou útočnou akci předvedli naši hráči ve 36. minutě, kdy Tomáš Velek poslal průnikovou přihrávkou do brejku Honzu Žiaka, ten utekl po pravé straně a doslova naservíroval do prázdné branky vedoucí gól na 2:1 pro Jardu Pretzlmayera. Své vedení mohli naši hráči navýšit těsně před přestávkou, kdy opět utekl po pravé straně Honza Žiak, bohužel však tentokrát na jeho přihrávku na penaltě těsně nedosáhl Jarda Pretzlmayer.

Druhý poločas začal ve vyrovnaném duchu, naše vedení mohl ve 49. minutě navýšit opět Jarda Pretzlmayer, ale stejně jako v prvním poločase, i v tom druhém jeho střelu z poza vápna opět vyrazil hostující brankář mimo tři tyče. Ještě více klidu do našich řad přinesla 59. minuta, kdy Tomáš Velek vyslal středem obrany do šance Honzu Žiaka, který uplatnil svou rychlost, obešel dva hostující hráče a s přehledem prostřelil i brankáře a navýšil na 3:1. Následně hra zbytečně některými tvrdšími zákroky na obou stranách znervózněla. Hostující celek se nažil o korekci stavu, naši hráči, vědomi si svého vedení, se zkušeně soustředili na poctivou defenzivu a nechali hostující hráče držet balón a kombinovat. Hosté tak měli opticky daleko více ze hry, do větších šancí je však naše obrana nepouštěla a když se k ní přidal jistými a několika důležitými zákroky i Vašek Opl v bráně, kráčelo naše áčko zkušeně a jistě k dalším třem bodům do tabulky. Konečnou podobu výsledku zápasu přinesl nastavený čas, ve kterém utekl hostující obraně jak jinak než Honza Žiak, byl ve vápně sražen hostujícím brankářem, a tak se kopal pokutový kop. K tomu se postavil Tomáš Velek a hezkou střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci a uzavřel tak skóre utkání na 4:1.

Sestava Mochtína: Opl Václav, Höfler David (90+2. Smolík Radek), Čeleda Jiří, Blažek Petr, Lysek Jakub, Žiak Jan, Gajdušek David, Bejvl Jakub, Velek Tomáš, Smolík Zbyněk (83. Sedláček Ondřej), Pretzlmayer Jaroslav (83. Kovařík Pavel)

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše áčko v sobotu 27.04.2024 od 18:00 v derby utkání na půdě Bolešin.