V sobotu 09.03.2024 odehráli naši fotbalisté za krásného jarního počasí na přírodní trávě ve Velkých Hydčicích další přípravný zápas. Soupeřem jim byl přední celek jihočeské I.B třídy ze Střelských Hoštic. Tato zajímavá konfrontace nabídla celkem vyrovnaný duel, který se však odehrával v nevalném tempu na obou stranách. Naši hráči tak bohužel nenavázali na herní zlepšení ze druhého poločasu minulého přípravného utkání a utrpěli i ve svém čtvrtém přípravném zápase porážku. Hra směrem dozadu určité parametry snesla, nicméně směrem dopředu to vůbec nebylo ono, chyběla větší chuť a zejména koncovka byla žalostná.

TJ Střelské Hoštice – TJ Sokol Mochtín 1:0 (0:0)

První poločas se nesl v naprosto vyrovnaném duchu. Oba celky několikrát ohrozili soupeřovu branku. Na naší straně minimálně dvě příležitosti volali po brance, ale ani jednu nedokázal Jarda Pretzlmayer správně vyřešit.

Druhá půle začala tak, jak skončila ta první, tedy vyrovnanou hrou s náznaky šancí na obou stranách. Postupem času však našim hráčům docházely síly, soupeř začal ovládat hru a závěr utkání pak byl zcela v jeho režii. Svou převahu vyjádřil také jedinou brankou utkání, když hezký centr z pravé strany dokázal hráč Hoštic nechytatelně hlavou usměrnit za zadá našeho brankáře.

Sestava Mochtína: Vlastimil Hromada / Opl Václav, Švátora Jiří, Gajdušek David, Čeleda Jiří, Höfler David, Žiak Jan, Bejvl Jakub, Horský Michal, Podráský Jiří, Smolík Zbyněk, Pretzlmayer Jaroslav, Bauer Adam, Smolík Radek

Ke generálce na mistrovské jaro nastoupí naši hráči neděli17.03.2024 ve 14:0v Malém Boru proti domácímu celku působícímu v okresním přeboru.