Po dvou "nakládačkách" (doma s Bělou a venku se Sušicí) získalo áčko mužů Sokola Mochtín další cenný bod do tabulky I.A třídy. Tentokráte zcela nečekaně s favorizovanými Žichovicemi, které mají "nakoupený" hráčský kádr na Krajský přebor a s postupem to myslí vážně. Utkání skončilo smírnou remisou 1:1, v následném penaltovém rozstřelu, ale byl šťastnější soupeř, který si nakonec odvezl i druhý bonusový bod.

..19.9.2020 - I.A třída mužů TJ Sokol Mochtín - TJ Žichovice  1 : 1  (1:0), p.kopy 3:4
Hosté zatím neztratili ani bod a pod vedením zkušeného trenéra Čadka z Blatné a manažera Koželuha z Horažďovic (oba ještě před rokem a půl byli u úspěšného tažení divizní soutěží SK Klatovy 1898) přijeli naplno bodovat i do Mochtína. Náš tým se ale na tradičního soupeře dobře připravil. Musel se sice obejít bez zraněného J.Žiaka i omluveného Ji.Čeledy, ale zvolil taktiku, která na Žichovice platila. Mochtín hrál ze zabezpečené obrany, do útočení se moc nepouštěl, ale i soupeř hrál opatrně, nikdo něchtěl zbytečně inkasovat. Žichovičtí měli sice více střeleckých pokusů, především pak z VPK a kopali i více rohových kopů, ale mochtínská obrana si vždy poradila. A ve 34.minutě to přišlo. Našemu týmu se povedl brejkový útok, po centru J.Bejvla se dostal k zakončení Jan Šafránek a nabídnutou šancí nepohrdnul. Míč si zpracoval, položil si golmana Landu a otevřel zblíska skore - 1:0. Po přestávce hosté výrazně zvýšili svoji aktivitu, byli více na míči, začali být nebezpeční i v zakončení. V 52.min. dokonce nastřelili tyč naší brány. Mochtín stále hrál poctivého "zanďoura", každé příležitosti však využíval k brejkovým protiakcím.Jedna z nich přišla v 61.minutě, kdy se probil až před bránu hostů náš mladý štírek Tomáš Velek. Byl však na rohu malého vápna hloupým faulem hostujícího obránce nemilostrdně podražen, ale jasný penaltový faul rozhodčí Strolený velkorise přehlédnul - hrubě tím poškodil náš tým !  O pouhé dvě minuty nato na druhé straně vzniká podobná situace v našem trestném území, kdy náš D. Gajdůšek fauluje hostujícího Krejčího a... penalta se píská ! Faulovaný K.Krejčí (obávaný kanonýr s divizními zkušenostmi) se ujal provedení pokutového kopu, ale trefil jen tyč naší brány, skore se neměnilo ! Smolné vyrovnání přišlo o pět minut později. Zmiňovaný Krejčí trefil tentokráte břevno naší brány, odražený míč chtěl ve skluzu odvrátit na roh náš Zbyněk Smolík, ale nebyl z toho roh, ale čistý vlastenec - 1:1. V 71.min. si hostující P.Čadek vyšlápnul za půlicí čarou (a za ŽK)na našeho mladíčka Tomáše Velka, který musel být následně odnesen na nosítkách mimo hrací plochu a následně odvezen do nemocnice s pochroumaným kotníkem. Hostům pak patřil závěrečný tlak, ve kterém chtěli utkání rozhodnout, ale to se jim nepodařilo, zápas skončil remisou 1:1, šlo se na penalty. Mochtín začal dobře, když náš golman chytil hned úvodní penaltu soupeři. Pak bezpečně proměnili své penalty Zb. Smolík, Ji. Dolejš i Jak. Bejvl, bezchybně ale zakončoval i soupeř. Bohužel, následnou penaltu neproměnili naši M. Blahník ani Spasov Spas - bonusový druhý bod si odváží z Mochtína hosté ze Žichovic. Hlavním rozhodčím byl Petr Strolený, AR byli Lukáš Kříž a Zd. Říha, DS Pavel Rauch, ŽK 3:3, 100 diváků. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Dolejš Jiří, Bejvl Jakub, Gajdušek David, Spasov Spas, Smolík Zbyněk, Velek Tomáš (73. Pryimak Maksym), Kapusta Matěj (62. Osvald Jaromír), Strejc Stanislav, Pretzelmayer Viliam, Šafránek Jan, branka : ŠAFRÁNEK Jan - vlastní


...Starší přípravka So Mochtín
se 19.9.2020 zúčastnila dalšího turnaje a to v Unějovicích u Kolovče, který pořádala TJ Sokol Chudenice. Ani tentokráte naši kluci a děvčata na soupeře výsledkově nestačili (všichni jsou věkem ještě o dva roky mladší než soupeři), ale sbírají zkušenosti, které budou "prodávat" jistě již v dalším soutěžním ročníku. Na turnaji hráli v sestavě : Zítek, Cihlář, T., D., K. Kubaňovi, D.Kolář, Janošťáková, Bauerová, Hošek a Kovaříková. Konečné pořadí: 1. Hrádek B, 2. Chudenice, 3. Švihov, 4. Mochtín

V NEDĚLI 20.9.2020

..od 10,00 hod. v Nýrsku -
hraje naše družstvo mini přípravky na okresním turnaji

..od 14,30 hod. v Klatovech - je turnaj mladších přípravek, na kterém hraje i naše dr. So Mochtín

.. od 16,00 hod. v Lubech - OP mužů Start Luby "B" - TJ Sokol Mochtín "B".Přidat komentář