V neděli 31. května 2020 se na mochtínském trávníku představila v přátelském utkání Okula Nýrsko, která je jediným okresním účastníkem Krajského přeboru a své kvality proti našemu áčku mužů potvrdila. Vyhrála 4:2, ale jednoduché to neměla. Dle mého názoru rozhodla o výsledku ve prospěch hostů silnější "lavička", jinak bylo naše áčko Okule rovnoceným soupeřem.

Muží přátelsky - TJ Sokol Mochtín - FK Okula Nýrsko   2 : 4  (0:0).
V prvním poločase se hrál fotbal solidní úrovně se šancemi na obou stranách, golů se však přítomní diváci dočkali až ve druhé části tohoto přátelského zápasu. Trenér hostů Karel Kalivoda poslal na hřiště do II.poločasu 5 nových hráčů, postupně začal prostřídávat i Mochtín, začaly padat i branky. Ty se "rodily" většinou po chybách brankářů, nebo bránících hráčů. Skore otevřel hostující kanonýr Varga v 52.minutě, který chytrým lobem přehodil našeho golmana - 0:1. O pět minut později mohl srovnat z vyložené šance náš střídající Spasov, ale jeho zakončení jen těsně minulo levou tyč brány hostů. O pouhou minutu později přišla velká šance Nýrska, ale ani to ji nevyužilo. Stav se měnil v 61. minutě, kdy Zbyněk Smolík těžil z chybné rozehrávky obránců hostů, prošel hladce až do šestnáctky a pohotově překonal nýrského golmana, srovnává na 1:1. Podobné chyby v rozehrávce se v 70.min. dopustila i naše obrana, toho využil střídající šikovný mladík hostů Trumpeš, posílá Okulu do vedení - 1:2. Mochtín znovu zabojoval a v 77.min. se dočkal vyrovnání na 2:2. Branku vsítil přesnou hlavičkou střídající Spasov, který těžil z přesného centru Standy Strejce z levé strany. Z příznivého stavu se těšili naši hráči jen dvě minuty. Hosté totiž v 79.min zahrávali rohový kop, ze kterého střídající Tomáš György zakrouceným centrem zaskočil našeho střídajícího golmana, přímo z RK zvyšuje na 2:3 pro Okulu - škoda ! Hosté pak v závěru utkání přidali ještě jeden gol, autorem byl opět T.György, tentokráte přízemní střelou z hranice šestnáctky. Utkání rozhodoval s přehledem ing. Jiří Dolejš starší, hrálo se slušně - bez karet a i když občas spadlo pár dešťových kapek, tak se hrálo za příjemného fotbalového počasí . Sestava Mochtína : Blahník Matyáš (60. Prokop Daniel),
Gajdušek David, Dolejš Jiří, Bejvl Jakub, Vichr Tomáš, Žiak Jan (85. Kapusta Matěj), Pretzelmayer Viliam (62. Novák Zdeněk), Smolík Zbyněk, Strejc Stanislav, Osvald Jaromír (78. Švátora Petr, Kapusta Matěj (46. Spasov Spas), branky : SMOLÍK Zbyněk, SPASOV Spas - György Tomáš - 2, Varga Imrich, Trumpeš Martin.