Po dvou a půl měsíční pauze, zaviněné pandemií koronaviru, si zahráli fotbalisté Sokola Mochtín opět pořádný fotbal ! Naposledy to byl 7.3.2020 v Žihli 1. jarní mistrák I.A třídy mužů, tentokráte již jen přátelák (poprve na jaře doma !), ale s kvalitním soupeřem. Přijely Klatovy (směs - hráči "B", "A", dorostu), které potvrdily roli favorita, odvezly si výhru 4:1.

24.5.2020 muži přátelsky Sokol Mochtín - SK Klatovy 1898   1 : 4 (1:3)
       Náš tým se musel obejít v tomto souboji bez několika laborujících hráčů se zraněním (Šafránek, Vichr, Čeleda, Staněk), šanci si zahrát proti silnému soupeři tak dostali i někteří hráči "B" týmu. Kvalitní fotbal se hrál především v I. poločase, který hosté vyhráli 3:1. První šanci na gol měl již v úvodní minutě domácí Matěj Kapusta, ale těsně minul hostující bránu. Skore se měnilo vzápětí, když hostům vyšel náramně brejkový útok, který završil brankovou dorážkou ve 2.minutě Ondřej Mareš - 0:1. Mochtín mohl srovnat v 18.min., ale ke skvělém průniku Zb. Smolíka do vápna hostů, chybělo jen brankové zakončení. To na druhé straně byl soupeř o dvě minuty později daleko efektivnější. Těžil z chybné nahrávky domácího záložníka, založil bleskorychlý brejk, který navíc umístěnou střelou zakončil druhým golem Klatov Jakub ´Vlček. O tři minuty později mohli hosté skore navýšit, ale domácí golman Blahník skvělé jejich tutovku zlikvidoval. Dočkali se až ve 27.minutě, kdy zkušený Kotáb dostal na pravé straně hřiště spoustu prostoru k úniku, který zakončil přesnou střelou z úhlu, zvyšuje na 0:3. Domácí se brankově prosadili až ve 37.min., kdy se po rozehraném VPK  dostal k míči Matěj Kapusta a zblíska dloubáčkem přelstil klatovského golmana Hermana, upravil na 1:3. Po přestávce došlo k několika střídání (hosté měli hodně hráčů na střídání), šance byly na obou stranách, ale k vidění byl již jeden gol a to opět v brance Mochtína. Z penalty (faul střídajícího Zd. Nováka) ho v 69.minutě vsítil Vacek, upravil tím stav na konečných 1:4 pro hosty z Klatov. Hrálo se bojovně, ale slušně (bez karet), zápas odřídil ing. Jiří Dolejš starší. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš (60. Prokop Daniel), Bejvl Jakub, Gajdušek David (81. Blahník M.), Dolejš Jiří, Žiak Jan, Pretzelmayer Viliam, Smolík Zbyněk, Strejc Stanislav, Velek Tomáš (46. Novák Zdeněk), Spasov Spas (46. Osvald Jaromír), Kapusta Matěj, branka : KAPUSTA Matěj


TRENINKY na hřišti v Mochtíně pokračují v zaběhnutých dnech.

Přípravka a Školička sportu - v pondělí a čtvrtek od 17,30 hod.

Muži - úterý a pátek od 18,00 hod.

POZVÁNKA na další přátelský zápas mužů :


NE 31.5.2020 od 17,00 hod. v Mochtíně TJ Sokol MOCHTÍN - FK Okula NÝRSKO
Přidat komentář