Poslední květnový víkend 27. a 28.5.2017 přinesl mochtínskému áčku tři cenné body do tabulky I.A třídy a to za výhru 3:1 nad kvalitním Sokolem Kralovice. S chutí si v sobotu zastříleli naši žáci v Plánici, kde vyhráli 12:1, doma si v pátek 27.5. zahrála i Mochtínská stará garda, která porazila SG Běšiny. Venku hrála i naše ml. přípravka (na turnaji v Klatovech) a st. přípravka (na turnaji v Nýrsku), stejně tak i "B" tým mužů, který hrál v Zavlekově.

.. I.A  třída mužů -  Sokol Mochtín - Sokol Kralovice   3 : 1 (2:1). Další důležitý zápas o cenné tři body Mochtín zvládnul. I v oslabené sestavě podalo naše mužstvo bojovný, kolektivní výkon, dařilo se mu i v koncovce a to rozhodlo. Již v 18.min. posílá svůj tým do vedení Tomáš Babka, který efektní patičkou přeloboval golmana hostů. Z vedení se ale Mochtín radoval jen tři minuty. Za hosty, po rychle rozehraném autovém vhazování, srovnává na 1:1 Marel Chvosta. Vzápětí měli hosté další šanci, ale náš golman "Kody" dělovku zblíska vyráží na RK. Ve 30.min. málem potrestal golem chybnou rozehrávku hostujícího golmana náš mladíček v útoku Jar. Pretzelmayer.  Ve 39.min. přichází rychlý průnik středem hřiště Zb. Smolíka, jeho přihrávka našla Jirku Čeledu a ten se v zakončení nemýlil - Mochtín vede 2:1 ! Nepříjemné vedro bere sílu hráčům obou celků, ale Mochtín je stále hodně aktivní dopředu. Odměnou je mu navýšení skore v 60. min., kdy přihrávka zprava od Ji. Čeledy nachází naběhnutého Tomáše Velka a ten se zblíska nemýlí, Mochtín vede 3:1, má nakročeno ke třem bodům. Hosté se snaží o korigaci nepříjemného stavu, ale v zakončení jim nic nevychází. Na druhé straně má v 82. min. tutovku na noze náš Tomáš Babka, ale hostující golman Šott zázračně vytahuje míč ze šibenice na rohový kop ! Rozhodčí Michal König, DS Václav Havránek, ŽK 1:1, 80 diváků. Výhrou se Mochtín posunul již na 10.místo tabulky, stejně bodů (38) ale má i 11. Sokol Křimice, 12. Košutka jich má 37, je stále o co hrát ! Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Bejvl Jakub, Dolejš Jiří, Žiak Jan, Novák Zdeněk, Kašpar Lubomír, Velek Tomáš, Čeleda Jiří, Babka Tomáš, Smolík Zbyněk (81. Šafránek Jan), Pretzelmayer Jaroslav (90. Švátora Petr), branky : BABKA Tomáš, ČELEDA Jiří, VELEK Tomáš - po 1.

III. třída mužů - Sokol Zavlekov - Sokol Mochtín "B"   3 : 2 (1:1).
Náš tým měl sice trvalou územní převahu, ale zakončení prakticky nebylo žádné. Domácí, kteří hráli v 1.poločase dokonce jen s 10 hráči (!), jednoduše odkopávali míče dopředu, spolehali na své brejkové útočníky, že nějaký gol dají. Taktika jim vyšla dokonale, výrazně jim pomohl i pan rozhodčí Blaheta, který pustil do golového zakončení z dvoumetrového ofsajdu J.Fouse a ten poslal Zavlekov do vedení. Stejný hráč přidal i třetí branku, na konečných 3:2 až v závěru utkání korigoval náš předstoper Jarda Pavlík. Byla to ale snad jediná střela za II.poločas od Mochtína a to na body nemůže stačit. Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 0:1, 50 diváků. Sestava Mochtína : Hadáček Jakub, Švátora Petr, Peleška Jiří, Pavlík Jaroslav, Šot Ondřej, Podráský Jiří, Strejc Stanislav, Troch Roman, Jarabica Stanislav (46. Bouzek Václav), Bláha Lukáš, Švátora Jiří (46. Kloupar Michal), branka : STREJC Stanislav - 1

.. OP st. žáků - Sokol Plánice - Sokol Mochtín     1 : 12 (0:5).
Jednoznačná záležitost našeho týmu, za který skorovali : Ladislav Potužník - 5, Sebastian Weber a Tomáš Matoušek - po 3, Pretzelmayer Jakub - 1. Rozhodčí Jakub Rubáš, pro všechny naše kluky to byl poslední mistrovský zápas sezony 2016/2017. V sobotu  3.6. je ještě čeká v Hradešicích (od 9,00 hod.) turnaj "O pohár Šumavanetu", pak ještě pro ně zkusíme vyjednat nějaký další turnaj, či přátelák.

26.5. - přátelsky - SG Sokol Mochtín - SG Sokol Běšiny   5 : 1 (2:0). Naše SG měla trvalou převahu, kterou postupně vyjádřila i goly. Branky : Jarabica Stanislav - 2, Tománek Karel, Dolejš Jiří st., Bejvl Milan - Majer. Zápas s velkým přehledem rozhodoval Jan Šafránek

TRENINKY :

m u ž i  -  úterý a pátek od 18,00 hod.

st. žáci - úterý a čtvrtek od 18,00 hod.

ml. a st. přípravka - úterý a čtvrtek od 17,00 hod.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit