Z prvních třech bodů v novém ročníku se radovalo naše áčko mužů. V neděli 11.9.2016 na svém hřišti porazilo přesvědčivě 5:0 Plzeňskou Košutku a svým příznivcům i sobě dokázalo, že fotbal hrát nezapomělo. Pravdou však je, že se našemu mužstvu mimořádně dařilo v koncovce, především pak hodně agilnímu Tomáši Babkovi, který byl autorem hatricku !

.. I.A třída mužů - Sokol Mochtín - Sokol Košutka Plzeň    5 : 0 (3:0).  Náš tým šel do důležitého utkání se staronovým kaučem na lavičce Stanem Jarabicou (k týmu se vrací po 3,5 roce) a s odhodláním konečně získat nějaký ten bod. Úvod Mochtínu vyšel znamenitě. Již ve 2 min. otevírá skore Tomáš Babka a to po přesném centru J.Bejvla a přiklepnutí míče patičkou Ji.Čeledy - 1:0. Byl to důležitý moment, který setřásl z našich hráčů nervozitu a ukázal zároveň na to, že goly náš tým umí také dávat (v minulých zápasech se mu to nedařilo). Hosté přidali na obrátkách, chtěli vyrovnat, měli i šance a to v 11. a ve 14. min., ale naštěstí jejich dvě nebezpečné střely končí těsně vedle naší branky ! Vyrovnaný souboj pokračuje, Košutka však má více míč na svých kopačkách a ve 27.min. se dostává do vyložené brankové příležitosti, kterou však likviduje skvělým zákrokem náš golman Petr Kodeš, drží své mužstvo nad vodou! Ale i Mochtín je nebezpečný ve hře dopředu. Ve 29.min. kopeme rohový kop, ze kterého Pavel Staněk zvyšuje zblíska na 2:0, když před tím ještě Jarda Cihlář nastřelil břevno hostující branky ! Dvoubrankové vedení nalilo do našich hráčů další energii a nadšení, nepříjemný soupeř byl evidentně zaskočen. O pouhých 7 minut později dostává na pravé straně hodně prostoru k průniku znovu náš Tomáš Babka, který se dostal až do vápna hostů a přesnou přízemní střelou k tyči překonává golmana hostů Jana Frémunda - Mochtín vede 3:0 ! Rozhodnuto však není. Hosté to nezabalili, bojovali, ale naše mužstvo pracuje spolehlivě, do šancí je již nepouští. Naopak, ve 44.min. prověřil obranu hostů náš Jiří Čeleda tvrdou přízemní střelou z VPK, která je sražena na další rohový kop. O přestávce hosté vyměnili tři hráče najednou, ale Mochtín hraje v pohodě, získává převahu, má i šance. Tu největší v 57.min. opět T.Babka, ale golman hostů ji likviduje. Třikrát se o zakončení pokouší i náš kapitán Ji.Dolejš, ale tomu jeho střely lítaly tentokráte hodně vysoko, dělovku J.Bejvla ze 25 m chytá v 63.min. opět golman Košutky. V 64.min. se dostává z otočky do zakončení i hostující útočník Janča, ale "Kody" opět bravurním zákrokem míč čapá do svých rokavic. Na druhé straně se dostává do průniku po levé straně náš benjamínek Tomáš Velek, na střílenou přihrávku před branku Košutky si naběhl náš Jarda Cihlář a za přispění hostujícího obránce zvyšuje v 66. min. na 4:0 ! Od této chvíle se hraje otevřený fotbal s útočnými akcemi na obou stranách, ale Mochtín má jasně navrch, kontroluje vývoj utkání. Hosté prověřili našeho golmana ještě v 71.min., ale ten byl opět na místě, více se však musel ohánět brankář Košutky. V 86.min. ho ješět zachránilo břevno, které ze 25 m nastřelil náš Zbyněk Smolík, v 89.min. ale již byl bezmocný proti dorážce T. Babky zblíska, kterého ideální přihrávkou našel Jarda Cihlář - účet je uzavřen na 5:0 !  Rozhodoval pan Milan Kulhánek, AR Duda Václav, Petržílka Jiří, DS Lecjaks Ladislav, ŽK 2:2, ČK 0:1 (po 2 ŽK v 67.min.), 70 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš Petr, Bejvl Jakub, Žiak Jan, Staněk Pavel, Dolejš Jiří, Novák Zdeněk, Babka Tomáš, Velek Tomáš, Smolík Zbyněk, Čeleda Jiří (83. Švátora Petr), Cihlář Jaroslav (89. Kubala Petr), branky : BABKA Tomáš  - 3, STANĚK Pavel, CIHLÁŘ Jaroslav - po 1

.. v sobotu 10.9. si na turnaji v Horažďovicích vedla velmi dobře i naše starší přípravka, která smolně prohrála těsně 2:3 jen s Hrádkem, ale naopak, vysoko vyhrála nad Pačejovem i nad pořádajícím FK Horažďovice !

.. v neděli 11.9. náš oddíl i celý Mochtín pak velmi dobře reprezentovala na turnaji v Bolešinech i naš mladší přípravka .

V PONDĚLÍ 12.9.2016  jedou bojovat o mistrovské body i naši starší žáci a to do Kolince, kde vzjemný duel začíná již v 16,30 hodin ! Společný odjezd z Mochtína bude v 15,45 hod. !

TRENINKY zůstávají v platnosti :

přípravka mladší i starší  -  úterý a čtvrtek od 17,00 hod.

starší žáci - úterý a čtvrtek od 18,00 hod.

muži - úterý a pátek od 18,00 hod.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit