První zářijová sobota 2016 našim fotbalistům body nepřinesla. Doma prohráli smolně naši st. žáci se Strážovem 1:2, v okresním derby I.A třídy pak naše áčko neuspělo v Žichovicích, kde prohrálo jednoznačně 0:3.

.. 3.4. - OP st. žáků - Sokol Mochtín - SK Kovodružstvo Strážov  1:2 (0:0). Náš nově sestavený tým st. žáků, který doplnilo několik kluků + 1 dívka ze SK Bolešiny, má zasebou jen několik treninků a 1 přípravné utkání, ve kterém ve čtvrtek 1.9. vyhrálo v Plánici 2:0 (branky J.Pretzelmayer a Pa. Buer).

V úvodním mistrovském utkání doma proti Strážovu však náš tým na body nedosáhl. Sehrál se soupeřem sice vyrovnanou partii, ale ve II.poločase inkasoval 2 lacinné goly a to rozhodlo. Z penalty sice náš Lukáš Velek v 66.min. snížil na 1:2, ale vyrovnat se našemu (zatím nezkušenému) mužstvu již nepodařilo. Rozhodčí I. Petličarovský

.. 3.4. - I.A třída mužů - TJ Žichovice - Sokol Mochtín   3 : 0   (0:0). Domácí si v minulém kole vybojovali 3 body na hřišti soupeře a chtěli bodovat i doma. Náš tým byl po třech kolech bez bodů, chtěl na ně dosáhnout konečně zde - v Žichovicích, kde již nějaký ten solidní výsledek v minulosti též uhrál. Nestalo se. Domácí předčili naše mužstvo v mnoha směrech, především pak v příkladné bojovnosti, v nasazení, důrazu a touze po vítězství. V prvním poločase naše mužstvo sice udrželo se soupeřem bezbrankovou remisu, ale to jen zásluhou skvělých zákroků našeho golmana Petra Rajtmajera, který mužstvo opět podržel. Podržel ho i ve II.poločase, i když musel třikrát lovit míč ze své branky. Náš tým si vypracoval v 1.poločase jen jednu velkou šanci a to ve 30.minutě, kdy se po levé straně dostal do úniku Jirka Čeleda. Šikovně obhodil vyběhnuvšího golmana Žichovic, míč však těsně minul domácí branku. Po přestávce domácí vystupňovali svůj tlak, kopali několik rohových kopů a po jednom z nich (v 55.min.) udeřili. Naprosto neobsazený Benedikt u zadní tyče pohodlně otevírá hlavou skore - Žichovice vedou 1:0. Mochtín se pak snažil o vyrovnání, měl několik slibných útočných akcí, ale domácí obrana hrála s maximálním důrazem, jednoduše a účelně, do šancí naše hráče nepustila. Naopak, na druhé straně se v 72.min. dostává k zakončení domácí Chalupa, zblíska umístěnou střelou k tyči překonává našeho bezmocného golmana - 2:0. O výsledku je prakticky rozhodnuto. Naši hráči se i za tohoto stavu snaží něco změnit, ale nedaří se jim. Soupeř si výsledek hlídá a v poslední minutě ho navíc vylepšuje třetí brankou (a to opět po rohovém kopu),kdy si domácí útočník pohrál s naší levou obranou, prošel do vápna, předložil "výstavní přihrávku" naběhnutému Benešovi, který se přízemní střelou nemýlil - uzavřel skore na 3:0 ! Rozhodoval Václav Pressl, AR Zd. Hájek a R. Koura, DS Milan Šnajdr, ŽK 1:3 (Velek, Babka, Smolík), 60 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Žiak Jan, Staněk Pavel (75. Šafránek Jan), Bejvl Jakub, Cihlář Jaroslav, Novák Zdeněk, Babka Tomáš, Velek Tomáš, Dolejš Jiří, Smolík Zbyněk, Čeleda Jiří.

 - po utkání oznámil vedení našeho FO svoji rezignaci trenér Jiří Toman. Chce tímto krokem umožnit nastartování v "A" mužstvu něco nového - pozitivnějšího, co by přineslo zlepšení výkonů mužstva a také konečně i nějaký ten úspěšný výsledek !

    Z mého pohledu však upozorňuji na to, že bez poctivého přístupu hráčů k treninkům a zápasům, bez maximálního nasazení, bojovnosti, sebekázně a sebeobětování se ve prospěch celého týmu, se žádné zlepšení nedostaví. K tomu vám přeji hodně zdaru a držím place !!!

V NEDĚLI 4.9.2016

je na pořadu mistrovské utkání III.třídy mužů Sokol Mochtín "B" - Dukla Janovice "B", které má začátek v 17,00 hod.

     srdečně na něj zveme všechny naše příznivce !!!
Přidat komentář