V neděli 8.11.2015 se hrálo v Mochtíně derby I.A třídy mužů Sokol Mochtín - Okula Nýrsko. Hosté jsou farmou SK Klatovy 1898 a tak toho využili a k zápasu přijeli posíleni o několik hráčů z Klatov. Mochtínu naopak chyběli zraněný Pa. Staněk, k němu se přidali i Zd. Plánička a T.Babka, kteří se v sobotu zranili při hokejovém zápase (hrají Krajskou ligu za HC Klatovy "B"), omluvil se i Ji.Flodr, který musel odjet dříve do Prahy, kde studuje VŠ. Oslabený Mochtín ale zabojoval, hosté byli v utkání sice lepší, ale odvezli si  nakonec jen 1 bod, Mochtín vydřel cenné dva !

.. I.A třída mužů Sokol Mochtín - SKP Okula Nýrsko  1 : 1  (0:1), na pok. kopy 5:4.

Na předposlední zápas mistrovského podzimu 2015 přijela do Mochtína vedoucí Okula Nýrsko, která byla favoritem tohoto okresního derby I.A třídy. Souboji přálo počasí (bylo slunečno a teplo)- teploměr hlásil neuvěřitelných 16 stupňů nad nulou ! A tak nechyběla i hojná divácká kulisa, která byla nakonec svědkem nečekaného bodového zisku So Mochtín, který po vydřené remise 1:1, nakonec získal druhý, bonusový bod v následném penaltovém rozstřelu, který vyhrál 5:4 !

       Začátek ale patřil hostům, kteří hýřili pohybem a útočnou aktivitou. Náš tým se zaměřil na poctivé bránění, obranu vyztužil tentokráte (o proti minulým zápasům) náš kapitán Jiří Dolejš a bylo to hodně znát. V 11.min. ale dostal od našeho mladého beka J.Žiaka na pravém křídle mnoho volného prostoru hostující Kohout. Ten si zpracoval pohodlně dlouhý pas na něj, přesně nahrál před branku Mochtína na nabíhajícího Výtiska, který pohodlně zblíska otevírá skore na 0:1 pro Nýrsko. A v 18.min. mohlo být ještě hůře. To dostal ideální přihrávku do úniku hostující Trefanec, jeho solo průnik mezi našimi stopery a zakončení však braburně kryje náš golman Petr Rajtmajer ! Mochtín pak postupně vyrovnával hru, též se pokoušel o nějaké útočné akce. Ta nejlepší mu vyšla ve  33.min. kdy Zb. Smolík šikovně poslal přihrávkou do solo průniku JI. Čeledu. Ten se řítil s míčem do vápna hostů, těsně před šestnáctkou ale byl faulován kapitánem hostů Lužným (dstal ŽK) a tak z toho byl jen VPK, ze kterého Mochtín následně nic nevytěžil. Okula pak byla více na míči, ale ve 41.min. přišel další krásný brejkový útok Mochtína. Zb. Toman ideální přihrávkou vybídnul k zakončení Ji.Čeledu, ale toho bravurně vychytal golman hostí Moravec. I po přestávce měli více ze hry hosté. V 52.min. chybně rozehrál před našim trestným územím P.Švátora, míč získal rychlonohý Výtisk, dostal se do vápna i k zakončení, ale tvrdou střelu mu náš golman vyráží na rohový kop. Z RK pak hosté hlavičkují jen těsně nad naší branku a jejich nápor pokračuje. Obrovskou šanci si vypracovali v 59.min., ale opět ji neproměňují, tvrdou střelu ze 12 m naši obránci zblokovali ! Nedáš - dostaneš. Tak se naplnilo známe fotbalové pravidlo a pomohlo Mochtínu k vyrovnání na 1:1 o dvě minuty později. Mochtín zaútočil, získal rohový kop. Po něm získal odražený míč až na hranici brankové čáry Ji. Dolejš, vrátil ho před branku Mochtína, kde si na něj naskočil Petr Švátora a v pádu přesnou hlavičkou skoruje ! Soupeř byl inkasovanou brankou hodně zaskočen, ale postupem času znovu všechny své síly vrhnul do ofenzivy, chtěl si z Mochtína odvéz všechny tři body. Nejaktivnější byl především Ondřej Kadlec na levé straně, po jehož centrech měli hosté dvě velké šance na skorování, ale střídající György ani Martin Janda své šance neproměnili. Na druhé straně v 84.min. utekl svým strážcům náš Ji.Čeleda, který pěkně nacentroval před branku hostů, střídající T.Velek však zakončuje z těžké pozice mimo branku Okuly. Oba týmy chtějí rozhodnout zápas v základní hrací době, závěr utkání je dramatický. V 85.min. přichází velká šance hostů a to opět po centru O.Kadlece z levé strany, dorážku zblíska však náš golman na 2x likviduje, míč krotí v pádu ve své náruči ! O minutu později posílá na druhé straně přesný centr na hlavu P.Švátory Zb. Toman, ale Petr měl těžkou pozici, hlavičkuje mimo tyče Nýrské branky. Vzápětí se valí na branku Mochtína další útok hostů, ti se dostávají v 87.min. k zakončení se 7 m, ale trestuhodně přestřelují - stav se nemění a to ani po tříminutovém nastavení -jdou se kopat penalty !!!

V nich Mochtín vyhrává 5:4, získává hodně cenný druhý bod do tabulky, když úspěšnými střelci našeho mužstva byli : Jiří Dolejš, Zbyněk Toman, Jaroslav Cihlář, Zbyněk Smolík a Jan Žiak, nedal jen Pavel Zahálka, který branku přestřelil. Naštěstí, u hostů střílí nad břevno D. Dolanský a 2 m vedle pak v poslední sérii i D. Šnour, je rozhodnuto - Okula si domů veze jen 1 bod a na 1.místě v tabulce jí střídá Baník Stříbro ! Utkání řídil hlav. rozhodčí Daniel Ruda z Plzně, na lajnách mu asistovali Stan. Sladký z Heřmanovy Huti a Zdeněk Říha z Velenov, delegátem svazu byl pan Jar. Hamouz z Rakovníka!!! ŽK 1:2, přihlíželo na 150 diváků.

Mochtín se posouvá v tabulce opět před Pačejov, ale ještě se hraje poslední kolo a Mochtín zajíždí v sobotu 14.11. do Kdyně, kde se bude hrát poslední zápas podzimu 2015 již od 13,30 hodin ! Budeme držet palce .  Sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Dolejš Tom., Dolejš Ji., Žiak J., Švátora Pe., Toman Zb., Bejvl Jak. (67.Zahálka Pa.), Šveňha Pa. (80. Velek T.), Smolík Zb., Čeleda Ji., branky : ŠVÁTORA Petr - 1

TRENINK mužů bude tentokráte již jen v pátek 13.11.2015 od 18,00 hod. v Mochtíně ! Očekáváme maximální účast hráčů (mužů i dorostu !)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit