Dramatický zápas se šťastným koncem odehrálo naše áčko mužů doma v neděli 18.října 2015 se Sokolem Raková. Hosté nebyli lepší, ale vyučovali náš tým ze střelecké produktivity. V utkání vedli 2x již o dvě branky, ale ani tento stav náš tým nezlomil. Mochtínští fotbalisté se vydali ze všech sil, stačili v dramatickém závěru srovnat na 4:4 a v nastavení pak vyhráli i penaltový rozstřel 8:7, který jim přinesl hodně těžce vydřené dva mistrovské body !

.. I.A třída mužů Sokol Mochtín - Sokol Raková  4:4 (1:2), na pok. kopy 8:7

Souboj nováčků I.A třídy se hrál na mokrém a hodně kluzkém terénu, k vidění bylo 8 branek a hodně dramatických situací. Nakonec rozhodovaly penalty, které přinesly dva body našim fotbalistům. Ti začali utkání hodně nažhavení. Po třech předešlých prohrách v řadě, chtěli konečně bodovat. Jenže, z úvodního tlaku a dvou šancí Mochtína nic nebylo. Hostům stačil  jeden bleskurychlý brejkový útok a ve 3.minutě vedli 1:0 ! Mochtín musel začít dotahovat, útočil a měl šance, V 11.min. vychytal Zd. Pláničku golman hostů, stejný hráč pak zblíska  ve 24.min. zakončuje těsně vedle tyče. K vyrovnání měl Mochtín blízko ve 28.min., kdy se protáhl obranou hostů Zb. Smolík, ale jeho tvrdou střelu golman Rakové Michal Svěchota stačil vyrazit, dorážkovou golovou hlavičku Ji.Čeledy vzápětí chytá ! Hosté se opět ubránili, ve středu hřiště měli občas navrch, protože záloha jim, v čele s kapitánem Jar. Břicháčkem, hrála výborně. A ve 36.min. přišla pro Mochtín další pohroma. Hosté se několika přesnými přihrávkami prokombinovali středem naší obrany až před našeho golmana, zvýšili stav na 2:0 ! I za tohoto stavu to naši fotbalisté nevzdali. Povzbuzovaní těmi nejvěrnějšími příznivci Mochtína, šli opět na zteč, útočili, bojovali o každý míč a vyplatilo se. Již ve 39.min. se šikovně na levé straně uvolnil Zb. Smolík, přesně přihrál před branku Rakové, kde se do míče opřel Tomáš Babka a nezadržitelně skoruje, snižuje na 1:2. Jenže, ve 49.min. hosté zachytili ne příliž povedený odkop našeho golmana, šli do brejku a opět vedli o dvě branky  - 1:3 ! Mochtín musel opět bojovat a dřít, soupeř se bránil, kvalitně mu ale chytal brankář , navíc, každou příležitost využívali hosté k brejkovým akcím. V 53. min. měl šanci na gol náš Zb.Smolík, golman hostí vyráží, ale o dvě minuty později při průniku a zakončení Jiřího Dolejše již kapituluje, je sníženo na 2:3. Kontaktní gol polil naše hráče živou vodou. Ti bojují, dřou, tlačí soupeře do defenzivy, chtějí vyrovnat. V 59. min. tvrdě zakončuje ze 25 m náš P.Šveňha (byla to pro něj premiéra v áčku a úspěšná), golman hostí ale znovu s námahou vyráží na roh. Po rohu se dostává k vyhlavičkovanému míči Zb.Smolík, ale jeho tečovaná střela končí na břevně branky hostí. Z vyrovnání se Mochtín raduje v 65.min., kdy po rychlé akci nachází Ji.Čeleda přesným centrem našeho kapitána Jiřího Dolejše a ten se přesnou hlavičkou nemýlí - 3:3 ! A o tři minuty později mohlo být ještě veseleji. VPK ze 25 m zahrával Jar. Cihlář, přesnou střelou trefuje šibenici brány hostí, ale gol to není, golman bravurně vyráží míč opět na rohový kop. Hostům stačila v 70.min. opět malá nepřesnost při odkopu od naší branky, šli blezkurychle do brejkové akce, kterou zakončují brankou, vedou 4:3 ! Čas letí, Mochtín ale znovu napíná všechny své síly, útočí, chce alespoň 1 bod. Vyrovnání přišlo již v 78.min. a opět skoruje náš kapitán Jiří Dolejš, přesnou hlavičkou (po centru Jar. Cihláře z VPK) srovnává na 4:4, kompletuje svůj hatrick v tomto dramatickém utkání. Ještě však není konec. Obě mužstva chtějí s výsledkem ještě něco udělat. Více šancí měli naši hráči (především Zb.Smolík i střídající D.Kotlan. Na druhé straně v 87.min. kopali hosté VPK z nebezpečné vzdálenosti, ale ani oni svoji šanci nevyužili a tak utkání končí remisou 4:4, na řadě je penaltová loterie. V té Mochtín vyhrává 8:7, když náš golman chytá soupeři 2 penalty, úspěšnými penaltovými střelci Mochtína byli : Jiří Dolejš, Zbyněk Toman, Jaroslav Cihlář, Jiří Čeleda, Zbyněk Smolík, Jan Žiak, Daniel Kotlan a Tomáš Babka (neproměnil ji jen Patrik Šveňha). Utkání rozhodoval Martin Plzák, na lajnách mu asistovali Václav Červený a Pavel Pohančeník, delegátem PKFS byl Václav Havlík, ŽK 3:2, slabší návštěva - cca 50 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Žiak J., Cihlář Jar., Dolejš Tom., Šveňha Pat., Dolejš Ji., Toman Zb., Babka Tom., Smolík Zb., Plánička Zd., Čeleda Ji., připraveni do hry ještě byli : Pe. Kodeš, Pa. Zahálka, Tom. Velek a Jar. Pretzelmayer, branky : Jiří DOLEJŠ - 3, Tomáš BABKA - 1.

Po tomto kole vede tabulku I.A třídy Okula Nýrsko, která doma rozdrtila Žichovice 8:0 a má 26 bodů, stejně jako 2.Křimice, 3.je Stříbro s 25 body. Náš tým So Mochtín je se 14 body zatím na 11.místě, stejně jako 10.Nepomuk a 12. Žichovice, dnešní soupeř So Raková zatím drží předposlední 15.příčku s 9 body.

TRENINKY  mužů budou tento týden ve středu a pátek od 17,45 hod.

TRENINK dorostu se tentokráte bude konat jen ve čtvrtek od 17,30 hod., ale kluci, kteří mají čas, mají možnost přijít navíc i na treninky mužů !!! Využijte toho !

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit