Ve čtvrtek 18.6.2015 se v Mochtíně hrál barážový zápas o účast v Krajské I.A třídě mužů. Naši fotbalisté do baráže postoupili ze 2.místa I.B třídy, sk. B,  soupeřem jim byl Slavoj Stod, který dříve hrával i Krajský přebor, ale nyní přijel do Mochtína obhajovat účast v I.A třídě, kterou hrál.

Zápas se odehrál před slušnou diváckou kulisou, za mírných dešťových přeháněk a měl velice pěknou sportovní úroveň. Terén byl kluzký, vybízel k chybám, které přicházely, ale nakonec diváci viděli "jen" tři branky, které padly již v 1.poločase. Do nedělní odvety pojede Mochtín s jednogolovým náskokem, bude mu to stačit ?

.. baráž o I.A třídu mužů Sokol Mochtín - Slavoj Stod  2:1 (2:1).

Úvod vyšel našemu mužstvo skvěle. Hned z 1.útoku Mochtína došlo před brankou hostů k nedorozumění beků Slavoje, toho využil náš kapitán Jiří Dolejš a z otočky otevírá ve 2.mínutě skore zápasu - 1:0 ! Stod byl zaskočen, naši hráči viditelně ožili, byli lepší svého soupeře, ale Slavoj nárazově také "kousal". Nepříjemná byla pro Mochtín 12.minuta, kdy musel náš golman M.Riška riskovat. Při dlouhém vyběhnutí zahrál mimo vápno rukou,obdržel ŽK. Ve 32.min. předvedl Mochtín krásnou brejkovou akci, která poslala Mochtín do dvoubrankového vedení ! Založil ji Zd. Plánička, pokračoval v ní Ji.Čeleda, který vysunul T.Babku a ten si věděl rady. V plném běhu z úhlu křižnou střelou po zemi zvyšuje na 2:0 ! V této chvíli to vypadalo nadějně, protože hosté byli zaskočeni, Mochtín na koni, hrál opravdu takticky i herně velice dobře. Jenže, o pouhé tři minuty později přišel zcela nečekaný monent, který náš tým přibrzdil v rozletu. Rozhodčí odpískal proti Mochtínu hodně přísnou penaltu, ze které hostující kapitán Tlustý snížil na 2:1. Byla to nečekaná sprška a mohlo být ještě hůře, protože ve 42.min. se na našeho golmana řítil z pravé strany sám hostujícví Klásek. Náš golman, ale včasným vyběhnutím zkrátil úhel útočníkovi Stodu, golovou šanci hostů zmařil.  Po přestávce začal Mochtín dost opatrně, jako by si chtěl pohlídat ten malý náskok z 1.části hry. Toho soupeř využil, měl více ze hry, ale naštěstí to trvalo jen 10 minut. Pak naši hráči opět přidali na obrátkách, nejenže vyrovnali hru, ale znovu přešli do ofenzivy. Vypracovali si i několik velice pěkných brankových příležitostí, které doslova volaly po skorování ! V 55. min. to byla opět krásná brejková akce, ale přihrávku T.Babky náš zakončující Jiří Čeleda před brankou Slavoje jen těsně minul ! V 61.min. tvrdě z úhlu zakončuje Tom. Babka, golman hostů  L.Janča vyráží. V 66. min. nahrává zleva přesně před branku Slavoje Ji. Flodr na naběhnutého T.Babku, ale ten ve skĺuzu těsně míjí míč ! V 71.minutě tvrdou střelou prověřuje golmana hostů Ji. Flodr, ten však znovu bravurně míč vyráží, ale jen k T.Babkovi. Ten přihrávkou hledá naběhnutého Zd. Pláničku, ale jeho zakončení jde z velké golové šance nad branku Stoda. Zde se lámal chleba, Mochtín byl blízko třetímu golu, který by si za své vypracované šance zasloužil. Na druhé straně pak měli jednu velice slibnou příležitost i hosté a to v 74.minutě, kdy z úhlu nečekaná střela (centr) trefil břevno Mochtínské branky. Závěr utkání byl hodně rozkouskovaný oboustranným střídáním, ale byla tam i další šance Mochtína, kterou měl v 79.min. Dan Kotlan. I jeho střelu však golman Stodu s námahou vyráží, změnu skore nedopustil. Utkání odřídila čtveřice rozhodčích z Plzeňska a Rokycanska v čele s hlavním arbitrem Markem Jandou, delegátem svazu byl šef delegátů PKFS Pavel Rauch, bývalý ligový rozhodčí. ŽK 2:5, přihlíželo přes 200 diváků. Sestava Mochtína : Riška Michal, Cihlář Jaroslav, Švátora Petr (80. Pretzelmayer Viliam), Žiak Jan, Staněk Pavel (76. Šťastný Jakub), Bejvl Jakub, Flodr Jiří, Dolejš Jiří, Babka Tomáš, Čeleda Jiří (72. Kotlan Daniel), Plánička Zdeněk, branky Mochtína : Jiří DOLEJŠ, Tomáš BABKA

POZOR !  Odveta ve Stodě se hraje v neděli 21.6.2015 od 17,00 hodin, k zápasu jede tým So Mochtín auty. Společný odjezd bude z Mochtína v 15,00 hod., z Klatov od pošty v 15,10 hodin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit