V neděli 21.června 2015 dosáhli fotbalisté Sokola Mochtín na svůj další historický úspěch. Po sestupu z I.A třídy a ročním působení v I.B třídě, se opět vrací do krajské I.A třídy, která je druhou nejvyšší fotbalovou soutěží v Plzeňském kraji ! Postup si vybojovali v odvetném barážovém utkání ve Stodě, kde sice prohráli o gol 2:3, ale to jim k postupu stačilo ! Do I.B třídy naopak sestupuje domácí Slavoj Stod.

Mochtínským fotbalistům, vedeným trenérem Jiřím Tomanem, patří velká gratulace k mimořádnému úspěchu, s přáním hodně zdaru a úspěchů v nelehké další sezoně, která je v nové soutěži čeká !

..baráž o I.A třídu mužů - Slavoj Stod - Sokol Mochtín  3 : 2 ( 3:0 ).

Domácí Slavoj prohrál ve čtvrtek v Mochtíně 1:2 a tak, chtěl li se udržet v I.A třídě, musel doma také zvítězit a to nejlépe o dvě branky. Začátek mu vyšel parádně, náš tým měl naopak začátek hodně špatný. Již v 7.min. se dostal k odraženému míči domácí kanonýr Tlustý a zblíska otevřel skore - 1:0 (dle očitých svědků zakončoval z ofsajdu !). Smolná byla pro Mochtín 13.minuta, kdy pro zranění musel odstoupit ze hry zkušený Petr Švátora. Nahradil ho mladíček, 17 letý dorostenec Viliam Pretzelmayer, pro kterého to byl teprve druhý start za áčko a jak se nakonec ukázalo byl to start veleúspěšný. Ještě smolnější byla pro náš tým 20.minuta, kdy střela domácího hráče se odrazila našemu Jar. Cihlářovi na ruku (měl ji u těla, byla zcela zjevně neúmyslná !), hlavní rozhodčí Šálková bez zaváhání odpískala penaltu, ze které se opět kapitán Tomáš Tlustý nemýlil, zvýšil na 2:0 ! Lacinné dva goly domácího Slavoje našim hráčům srazily sebevědomí, ale nesrazily je do kolen. Mochtín bojoval, snažil se, ale nebyl to výkon, kterým by naši hráči přehrávali soupeře. Šanci na kontaktní gol měl ve 34.min. náš kapitán Jiří Dolejš, jeho přesnou střelu kolem zdi z VPK však domácí golman konečky prstů vytáhl na tyč své branky ! Pohroma pro Mochtín přišla ve 42.minutě po rohovém kopu domácích. Náš golman v pádu neudržel míč po střele domácího hráče, do sítě mu ho vrátil z blzka P.Karlíček, Stod vedl již 3:0 ! Minutu před přestávkou zahrozili naši hráči pěknou brejkovou akcí, ale Ji.Čeleda v rozhodujícím momentě přesně nenahrál nabíhajícímu Zd.Pláničkovi, ze šance nebylo nic. Po přestávce však přišel na suprový trávník Stodského stadiónu uplně jiný Mochtín. Domluva od trenéra Tomana zafungovala, celý tým, který od 46.min. posílil Tom. Dolejš (stačil se na II.poločas vrátit ze zahraniční cesty), začal bojovat, jako jeden muž. Žádný balon nebyl pro hráče ztracený, mužstvo navíc začalo hrát svoji kombinační hru, soupeř se začal bát, bránil se a ... inkasoval. Již v 51.min. skoroval hlavou po centru z rohového kopu náš Pavel Staněk a během dalších deseti minut kopal Mochtín dalších 5 rohových kopů. Stod jen odkopával, hledal dlouhými odkopy svého kanonýra Tlustého, či rychlonohé útočníky  Kláska a Fořta. Ty však naši beci pohlídali, znovu a znovu se mochtínští hráči snažili o zteč domácí branky a vstřelení alespoň jednoho dalšího golu. Golové šance  Ji. Flodra, J.Žiaka, ale hlavně Tom. Babky, domácí golman Lukáš Janča vždy bravurním způsobem zlikvidoval, na střelu v 69.min. od našeho mladíka V.Pretzelmayera ze 20 m však zareagovat nemohl, protože po rohu prošla hradbou těl a skončila v síti - 3:2 ! Mochtín by tímto výsledkem postupoval a tak domácí byli pod tlakem. Snažili se o vstřelení další branky v další části hry, ale Mochtín v čele s brankářem Riškou i dalšími jeho spoluhráči, změnu skore nedopustil. Pravdou je, že v 79.min. měl opět kanonýr Stodu Tlustý šanci na gol, ale netrefil branku a pět minut před koncem náš Tomáš Dolejš vykopával (po rohovém kopu) míč z brankové čáry, ale i Mochtín měl velké šance na gol a to ještě více než domácí. V 81.minutě to byla především golovka Ji.Dolejše, jeho střelu z VPK přesně k tyči opět konečky prstů vytahuje domácí golman na roh, o dvě minuty později pak po přihrávce Zd. Pláničky střílí zblíska Ji.Flodr, ale na jeho zakončení těsně vedle tyče golman Stodu jen bezmocně přihlížel. V samotném závěru (v 90.min.) měli domácí ještě výhodu zahrávat VPK, ale naštěstí pro naše mužstvo, hlavička útočníka Stoda skončila těsně vedle brány Mochtína. Zápas skončil, naši hráči i fanoušci se zaslouženě radovali z postupu !

Rozhdočí Šálková - Šauflová, Špindlerová, Hessová, DS Svoboda, ŽK 1:0, přihlíželo 250 diváků, z toho minimálně 40 - 50 fanoušků So Mochtín ! Sestava :  Riška Michal, Bejvl Jakub, Švátora Petr (13. Pretzelmayer Viliam), Staněk Pavel, Žiak Jan, Flodr Jiří, Cihlář Jaroslav (72. Šťastný Jakub), Babka Tomáš, Dolejš Jiří, Čeleda Jiří (46. Dolejš Tomáš), Plánička Zdeněk (89. Rašek Josef), připraven byl ještě Petr Rajtmajer, branky :  STANĚK Pavel, PRETZELMAYER Viliam

    Blahopřání i poděkování patří nejen všem hráčům Sokola Mochtín, kteří úspěšně odehráli barážové zápasy se Slavojem Stod, ale i těm dalším, kteří v průběhu celého ročníku 2014/2015 za "A" mužstvo nastoupili a pomohli So Mochtín k 2.místu v I.B třídě, které zaručovalo postup do baráže.

  Poděkování si zaslouží též všichni lidé z vedení, kteří se kolem mužstev "točí" a také všichni trenéři od mládeže až po dospělé, protože Mochtínský tým si účast ve vyšší soutěži vybojoval především zásluhou svých odchovanců  !!!  

  Velké poděkování patří při této příležitosti i všem našim fanouškům a také našim sponzorům a Obecnímu úřadu v Mochtíně. Bez jejich podpory by to nebylo ono.
Přidat komentář