V sobotu 10.1.2015 proběhl v hale ZŠ Čapkova v Klatovech jubilejní X. ročník turnaje v halové kopané seniórů nad 45 let "O pohár TJ Sokol Mochtín". Pořadatelem byl náš oddíl rekreačního sportu, na turnaji startovalo rekordních 9 týmů !

Začátek se trochu pozdržel, protože na zahájení chyběl tým 1.FC Sušice, ale nakonec jsme si ověřili, že sušičtí jsou již na cestě a tak se turnaj rozeběhnul dle připraveného rozlosování a časového pořadu.

Nejdříve se hrálo ve třech skupinách systémem každý s každým, ze kterých se následně rozřadila družstva dle umístění do dalších třech skupin. Zde se již hrálo o konečné umístění.

Skupinu "A" vyhrála SG Horažďovice 4:0,6 b., 2. Tučňáci 1:1,3 b., 3. Žihobce 0:4,0 b.

Skupinu "B" vyhrál Mochtín 6:0,6 b., 2.1.FC Sušice, 3. Dlažov - oba 1:4, 1b. a tak rozhodly penalty

Skupinu "C" vyhrálo Vejce 2:0,6 b., 2.ASPV Sušice 1:1,3b., 3.Luby 0:2/0 bodů

Pak se v nově vytvořených skupinách hrály zápasy o konečné pořadí s těmito výsledky : Žihobce - Luby 0:4, Tučňáci - ASPV Sušice 1:1, Horažďovice - Vejce 1:0, Luby - Dlažov 4:1, ASP Sušice - 1.FC Sušice 0:2, Vejce - Mochtín 0:2, Dlažov - Žihobce 2:0, 1.FC Sušice - Tučňáci 1:1, Mochtín - Horažďovice 0:3.

Z nich vzniklo toto konečné pořadí turnaje :

1.SG Horažďovice, 2. TJ Sokol Mochtín, 3. Vejce, 4. 1.FC Sušice, 5. Tučňáci, 6.ASPV Sušice, 7.Arosa Luby, 8. TJ Sokol Dlažov, 9. TJ Žihobce

První tři týmy obdržely poháry (vítěz navíc potupní), všechna družstva ceny a diplomy, vyhlášeni a oceněni byli i tito jednotlivci: Josef Dlesk - brankář So Mochtín - jako nejlepší hráč celého turnaje, Zdeněk Fremr ze SG Horažďovice, jako nejlepší útočník se 6 vstřelenými goly a Jiří Strejc ze Sušice, který byl s 69 roky svého věku, nesjtarším hráčem turnaje.

Vítězná SG Horažďovice hrála v sestavě : Pavel Janda, Vít Želíska, Josef Sova, František Malík, Zdeněk Fremr, Václav Kališ, Bronislav Dupal

Sokol Mochtín hrál v sestavě : Josef Dlesk, Jiří Dolejš st., Lubomír Hebnar, Juraj Kodyš, Pavel Toman, Milan Kišac, Karol Žák (poslední dva doplnili tým až na místě, protože pro zranění nemohl nastoupit Josef Andrle, omluvil se na poslední chvíli i Jiří Toman).

Celá akce proběhla v příjemné sportovní atmosféře a i když většina hráčů měla více jak 50 i 60 let, tak nechybělo nasazení, bojovnost i sportovní úroveň.

Poděkování patří za hladký průběh všem účastníkům turnaje, jmenovitě bych ale chtěl poděkovat svým kolegům - Ji. Dolejšovi st., Stan. Bejvlovi, Jar. Pavlíkovi a p. Podráskému, za jejich významnou pomoc při organizaci turnaje.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit