První listopadový víkend 2014 přinesl fotbalistům Sokola Mochtín šest mistrovských bodů ze tří zápasů.

Tři body přivezli naši dorostenci z Postřekova, kde vyhráli jednoznačně 4:0 a stále vedou tabulku Krajské soutěže! Ještě je ale čekají dva hodně silní soupeři - doma příští neděli Hradešice a pak za 14 dní Chotěšov venku ! Budeme našim mladíkům držet palce !

Tři vydřené body uhráli doma i naši muži "A" s hodně kvalitními Blovicemi. Hosté vedli v Mochtíně 2:1, ale nakonec odjeli s těsnou porážkou 2:3.

Podzim 2014 zakončili porážkou jen naši muži "B", kteří v hodně omlazené sestavě podlehli v Hrádku 0:3, ale svým výkonem rozhodně nezklamali. Domácí Svatobor sice vyhrál jednoznačně, ale průběh jednoznačný nebyl.

..I.B třída mužů Sokol Mochtín - Sokol Blovice  3:2 (2:2). Hosté z Blovic dlouho vedli tabulku, ale pak jim STK PKFS "sebrala" 12 mistrovských bodů za neoprávněný start jednoho hráče , který neměl uhrazený čl. poplatek na FAČR a rázem jsou poslední ! Hodně krutý postih je nyní nutí k výhrám doma i venku, aby se zahránili, ale zatím jim to nevychází. Minule prohráli smolně doma o gol s Dl.Vsí, nyní prohráli o branku i v Mochtíně.

      Zápas to ale byl jako zvon a to zásluhou nejen Blovic, které nasadily od začátku vysoké tempo, ale také zásluhou našich fotbalistů, kteří podali zatím svůj nejlepší podzimní výkon a zaslouženě získali všechny 3 mistrovské body. Diváci byli svědky pěti branek a spousty dalších dramatických situací na obou stranách. Již ve 3.min. byl v šanci náš Ji. Dolejš, ale blovický golman Hudák ji zmařil. O dvě minuty později ale již byl na střelu stejného hráče krátký - Ji. Dolejš přesnou přihrávku T.Babky proměnil v gol - 1:0. Hosté ale brzo srovnali na 1:1 Rousem, který těžil z toho, že se náš golman srazil se spoluhráčem (oba leželi zranění na zemi), rozhodčí nechal pokračovat ve hře a pro nejlepšího střelce Blovic nebyl problém srovnat na 1:1.  Útočný fotbal pokračoval, náš tým byl dvakrát ve velké golové příležitosti (T.Babka a Ji.Flodr), ale gol z toho nebyl. Ve 22.min. ale přišel dlouhý pas hostů za naše beky, na který si naběhl opět J.Rous a skoroval - 1:2. Náš tým to nezlomilo, šel znovu do ofenzivy. Ve 26.min. byl v pěkném průniku Ji. Flodr, ale golman hostů byl na místě, ve 32.min. ale nestačil na dělovku našeho Zd. Pláničky, který se ze 25 m přesně trefil k tyči, srovnal na 2:2. Po přestávce hosté z nastaveného tempa trochu slevili, Mochtín toho využil, dostal se 2x znovu do skvělých golovek. Nejdříve Ji. Flodr po úniku přehodil brankáře Blovic, ale lob skončil těsně vedle branky, v 63.min. byl v šanci Tom. Babka, ale golman hostí chytá. V 64. min. ale nečekaně ztratil míč na levé straně P.Švátora, hosté šli z brejku do přečíslení, ale golovou tutovku naštěstí "zmršili" chybnou přihrávkou do ofsajdu ! Rozhodující moment utkání přišel v 74.minutě, kdy se na výlet s míčem vydal náš mladý stoper Jakub Bejvl. Prošel středem hřiště plných 50 m, pak přesně nahrál naběhnutému Ji. Dolejšovi, který přízemní střelou kolem golmana Blovic zvýšil na 3:2 pro Mochtín ! Krásná akce a důležitá branka, která byla nakonec brankou vítěznou. Hosté se sice snažili v závěrečných minutách o zvrat, ale naši hráči zvládli vše takticky na jedničku, cenné vítězství uhájili. Rozhodoval Lukáš Kříž z Horní Břízi (za 1300,-Kč), ŽK 3:2, 70 diváků. Sestava Mochtína : Riška, Staněk, Dolejš T., Švátora P., Bejvl, Šťastný, Flodr, Dolejš Ji., Babka (88. Bláha), Plánička (86.Potužník), Cihlář, branky : Jiří DOLEJŠ - 2, Zdeněk PLÁNIČKA

.. KS dorostu Sokol Postřekov - Sokol Mochtín  0:4 (0:2). Náš tým odjel k zápasu bez několika svých opor, přesto ho zvládl na jedničku. Všichni, kteří dostali šanci hrát, se snažili na maximum, svého soupeře přehrávali a zaslouženě také získali všechny tři body. Nutno však také dotat, že na obdržených golech měl podíl i domácí golman, který několikráte chyboval. Branky Mochtína : Josef RAŠEK - 2, Jaroslav PRETZELMAYER, Tomáš VELEK

.. OP mužů Svatobor Hrádek - Sokol Mochtín "B"  3:0 (2:0). Náš tým měl tradičně potíže se sestavou, nakonec odjel s hodně omlazeným kádrem, ale ten v Hrádku herně vůbec nezklamal. Bohužel, hned v úvodní minutě "odpískal" rozhodčí M.Šmrha penaltu pro domácí a to za ruku, kterou asi viděl ze všech přítomných na hřišti i mimo něj snad jen ON ! Byl to zářez jako hrom, domácí penaltu proměnili, vedli 1:0 a ve 22.min. přidali další, vedli již 2:0. Náš tým to ale nezlomilo, hrál dobře kombinačně, bojoval a několikráte domácím i zatopil. Bohužel, bez golového efektu. V 62.min. pak domácí nastřelili břevno naší branky, ale i na druhé straně náš O.Sukovatý trefil břevno domácí branky. V 71.min. se dostal k zakončení také náš J.Potužník, ale střílí těsně vedle. Závěr ale patřil opět domácímu Svatoboru. V 78.min. ještě hrubku našeho stupera vyřešil náš golman P.Vítovec, který vyráží golovou střelu i dvě dorážky, ale v 82.min. již nestačil na další střelu zblíska - 3:0. Náš tým již zápas dohrával, domácí měli další šance na skorování, ale ty pochytal P.Vítovec. Svatobor se výhrou posunul mezi týmy, které budou na jaře bojovat o celkové vítězství a postup do I.B třídy, náš "B" tým naopak tabulku OP uzavírá s pouhými 9 body. Není sice ještě konec soutěžního ročníku, ale již tato polovina soutěže jasně napověděla, že bez pravidelného treninku (a to se týká, bohužel, hodně hráčů) se tento přebor hrát nedá. Rozhodčí M.Šmrha z Nal. Hor, ŽK 1:1, 60 diváků. Sestava : Vítovec, Bláha, Bejvl, Kašpar (52.Strejc), Reitmaier, Pretzelmayer Jar., Diviš, Kloupar, Sukovatý,  Burian (69.Pavlík), Potužník (85.Škoda), 


TRENINKY  - dorostenci - v úterý a čtvrtek od 17,30 hodin

                 -  muži  - v úterý a pátek od 18,00 hodin

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit