Se stoprocentní úspěšností se mohou pochlubit naši fotbalisté, kteří od pátku 3. do soboty 4.10.2014 získali devět mistrovských bodů !

Již v pátek naši mladší žáci doma porazili nečekaně SK Klatovy "B" 3:1, když dvě branky vsítil soupeři Láďa Potužník, 1 branku připojil Lukáš Rajtmajer. Rozhodovala pí. Petrželková z Malonic

V sobotu 4.10.2014

hráli doma dopoledne od 10,00 hod. naši dorostenci, kteří porazili nekomletní Žákavou 7:0, odpoledne pak naši muži "A" získali 3 body za výhru 2:1 nad SK Strážov.

.. KS dorostu - Sokol Mochtín - FK Žákavá  7:0 (4:0). Hosté přijeli k zápasu jen s devíti hráči a tak se hrálo prakticky jen na jejich polovině. Inkasovali již ve 4.minutě po pěkné hlavičce našeho Jakuba Bejvla, ale pak se naši hráči předháněli v zahazování jedné golovky za druhou. Rozstříleli se až v závěru poločasu, který vyhráli 4:0. Po přestávce nastoupili hosté jen v osmi a v 77.min. se jim zranil hráč, takže zápas musel být pro malý počet hráčů soupeře předčasně ukončen. Před tím ale naši kluci stačili dát ještě tři branky, ta poslední sedmá, kterou vsítil dělovkou ze 25 m Josef Rašek, ale byla výstavní - možná nejhezčí gol na mochtínském hřišti v jeho historii (angličan do šibenice - 2x odraz od země pod břevno!).Rozhodčí Tereza Hessová, 20 diváků, branky : Kotlan Daniel - 2, Bejvl Jakub, Peleška Jiří, Strejc Stanislav, Pretzelmayer Viliam, Rašek Josef, 

.. I.B třída mužů - Sokol Mochtín - SK Kovodružstvo Strážov  2:1 (2:0). Náš tým měl velké problémy se sestavou (nemohl přijet T.Babka, Zd.Plánička v Turecku, Zb.Smolík před operací, J.Žiak má anginu, V.Špindler v trestu, atd.) a tak museli "naskočit" do sestavy i kluci z "B" týmu a za to zaslouží pochvalu. Mochtín začal aktivně, Strážov hrál ze zajištěné obrany, do útočení se moc nepouštěl. Přesto měl jako první velkou šanci na gol a to ve 13.min., kdy se při odkopu k odraženému míči dostal hostující M.Denk, dostal se až před našeho golmana, ale branku netrefil (naštěstí !). Pak ale měli převahu naši fotbalisté a vytěžili z ní i dvě branky. Ve 14.min. průnik JI.Flodra ještě golem neskončil, ale jen rohovým kopem, ale v 19.min. to již bylo 1:0. To z přesného centru Jar. Cihláře z levé strany zakončoval naběhnutý Ji.Flodr, odražený míč do sítě poslal náš kapitán Jirka Dolejš. Hosté hráli v obraně dost pasivně, napadání našimi hráči jim dělalo dost velké potíže. Ve 33.min. obral o míč náš Jan Potužník  stopera hostů, šel sám na brankáře, který mu zkrátil úhel, ale náš útočník stačil z úhlu ještě míč poslat do prázdné branky - 2:0 ! Vedení mohl hned po přestávce potvrdit Ji.Dolejš, ale dorážka zblíska mu nesedla. Mochtín byl v talku a v 56.min. měl kopat penaltu za jasný faul na T.Dolejše ve vápně Strážova, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá! V 59.min. měli naopak šanci hosté, ale ze zmatků v naší obraně nic nevytěžili. V 67. a 68.min. přišly dvě akce Mochtína, které volaly po golu. Po centru Ji.Flodra zleva zakončoval jen těsně vedle tyče náš Jiří Dolejš, o minutu později šel do otevřené obrany opět Ji. Flodr, přihrál před malým vápnem naprosto volnému J.Potužníkovi do čisté golovky, ale ten ji neproměnil - střídající golman hostí Ji.Franc bravurně zachránil ! Na druhé straně zakončovali po ojedinělém průniku hlavou i hosté, ale vedle, v 79. min. se však z golu již radovali. To se náš předstoper P.Staněk "opět pustil" do solovyvážení míče od naší branky, ztratil ho, hosté šli do blezkového přečíslení a zakončili ho kontaktní brankou na 2:1, autorem byl Aleš Presl. Samozřejmě, že posledních 10.minut bylo hodně nervozních a dramatických. Strážov se dlouhými nákopy dostával až před velké vápno Mochtína, měl 2x šanci kopat VPK, ale nic z toho nevytěžil. Mochtín těsnou výhru udržel, získal 3 cenné body, ale nadřel se na ně ! Rozhodoval mladý arbitr z Horažďovic Miroslav Pena, ŽK 3:2, 70 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Švátora P., Šťastný J.,Bejvl, Křivánek (61. Žiak M.), Cihlář, Flodr, Dolejš Ji., Potužník (74. Riška), branky : DOLEJŠ Jiří, POTUŽNÍK Jan

V NEDĚLI 5.10.2014

se v Mochtíně od 10,00 hodin hraje TURNAJ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY za účasti týmů So Mochtín, SK Bolešiny, FK Horažďovice a TJ Sušice  - přijďte se podívat !

.. od 10,30 hod. v Běšinech se pak hraje zápas Okresního přeboru mužů Sokol Běšiny - Sokol Mochtín "B". Budeme naší záloze držet palce, i když jí bude opět chybět řada hráčů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit