Ve středu 15.5.2013 se v Sušici konala okresní soutěž v atletickém víceboji žactva odborů Sport pro všechny. Byl to otevřený alteický mítink, na kterém nemohli startovat jen atleti registrovaní v atletických oddílech.

Tradičně se této soutěže zúčastňovali i naši mladí sportovci TJ Sokol Mochtín a byli opět úspěšní !

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl náš Lukáš Rajtmajer v kategorii mladší žáci I., kde startovalo 15 závodníků. Lukáš vyhrál s velkým bodovým náskokem, získal 725,32 bodů. 8. byl Václav Bouček (438 b.), 11. Jakub Smolík (338 b.)-

V kategoriie mladších žáků II. startovalo 17 kluků a vyhrál ji Lukáš Kolářík ze Sušice s 562 body, skvělé 2. místo vybojobal náš Filip Ouřada s 556 body, 3. byl další náš klučina Marek Toman s 554 body, 5. Lukáš Velek (493 b.), 8. Miroslav Švátora (451 b.), 13. Jakub Pretzelmayer (356 b.), 15. Radek Smolík (325 b.)

Výborně si vedla v kategorii ml. žákyň II. i naše Jana Kohoutová, která z 10 účastnic vybojovala skvělé 2.místo s 536 body, za vítěznou Julií Krůsovou z Dolan (573 b.), pěkné 5.místo vybojovala pro Mochtín Natálie Schwarzová se 434 body.

V kategorii st. žáků IV. , kde startovalo 15 závodníků, uspěli i naši kluci - fotbalisté. Pátý byl Standa Strejc (535 b.), 6. Jaroslav Pretzelmayetr (524 b.), 7. Jiří Coufal (523 b.), 11. Petr Peleška (477 b.)

V dorostenecké kategorii vyhrála naše Aneta Pretzelmayerová s 370 body, Jiří Peleška byl 3. výkonem 398 bodů. Srdnatě bojovala v kateg. st. žaček III. i Iveta Smolíková (262 b.), ale stačilo to jen na 11.místo.

Blahopřeji a děkuji za dobrou reprezentaci naší TJ Sokol Mochtín všem našim uvedeným sportovcům (!), děkuji Janě Kohoutové za spolupráci při výběru a zajišťování kluků a děvčat na tuto akci a hlavně pak řidičům( většinou z řad rodičů), kteří nám do Sušice pomohli auty děcka dopravit na závody (Rajtmajerová, Bouček, Pelešková, Kohout, Tomanová, Šot, Ouřada)

Akci přálo počasí, v soutěží startovalo 98 závodníků, ti nejlepší si domů odváželi diplomy a medaile. Mezi nimi  i někteří naši závodníci - blahopřeji ! Pořadatelem byl odbor Sport pro všechny v Sušici a to za úzské spolupráce PRC SPV Klatovy