I třetí zápas jara 2008 zvládli mochtínští fotbalisté vítězně a stále vedou tabulku I.B třídy!Tentokráte dokázali přivezt tři mistrovské body z Předenic. V patách mají ale zdatné pronásledovatele. Nýrsko totiž dokázalo vyhrát 5:2 ve Starém Plzenci a Dlouhá Ves v Merklíně 3:2.

TJ Předenice - So Mochtín 2:3 (1:1) - 12.4.2008 - I.B třída mužů.  Domácí fotbalisté měli stějně úspěšný vstup do mistrovského jara jako Mochtín. Vyhráli doma se Ž.Rudou 6:1 a ve Švihově 3:0, ale tentokráte narazili na zdatnějšího soupeře. Mochtín měl v 1.poločase více ze hry, ale od 20.minuty prohrával 0:1, když za domácí skoroval kanonýr Kasl. Vzápětí ale byl při průniku ve vápně podražen náš kapitán P.Černý, z nařízení penalty se Ji.Dolejš nemýlil - 1:1. Po změně stran zvýšili předeničtí hráči aktivitu, několikráte naší obraně porádně zatopili. Jednou pomohla našemu brnakáři tyč, podruhé pak míč přistál na břevně ! Gol padl naopak na druhé straně. Roman Troch vystřelil svojí levačkou, jeho střelu tečnul k tyči Dáda Dvořák, Mochtín vedl 2:1.Ne však dlouho. Během tří minut bylo opět vyrovnáno. Tentokráte se z penalty (faul O.Šupa) nemýlil domácí Albl. Rozhodnutí přišlo v 80.minutě. Střídající Mirek Břečka se rozpoměl na krásné časy v dorostu. Po faulu si postavil míč 22 m od domácí branky a z VPK dělovkou kolem zdi rozvlnil síť za zády zkoprnělého golmana Předenic P.Křováka! Domácí se pak ještě snažili o vyrovnání, ale závěr naši hráči zvládli v pohodě, domů si přivezli další 3 mistrovské body ! Zápas odřídil s přehledem mladý rozhodčí Jar. Klíma, ŽK 2:2.  Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Šup O., Jarabica St., Bejvl M., Podráský Ji., Mareš J., Černý P., Křivánek J., Dolejš Ji., Troch R., Dvořák D., střídali Kubát Ji., Plánička Zd., Břečka M., Novák Zd.