Naši muži "A" sehráli doma v sobotu 2.11.2013 smolný zápas. V derby utkání I.A třídy byli proti Okule Nýrsko lepším týmem, ale zakončení chybělo. Okula byla šťastěnjším mužstvem, vyhrála těsně 1:0, odvezla si všechny tři body ! Škoda, byl to soupeř k poražení.

.. I.A třída mužů - Sokol Mochtín - SKP Okula Nýrsko  0 : 1  (0:1). Naši fotbalisté chtěli doma navázat na kvalitní výkon z minulého kola, který jim přinesl 1 bod z Rozvadova, chtěli porazit Okulu, ale nevyšlo jim to. Byli sice lepším týmem, v koncovce ale střelci selhali a tak si všechny tři body odvezli šťastnější hosté, kterým vyšla parádně jedna brejková akce v 1.poločase, zakončená vítězným golem.  Průběh derby byl následující : 4.min. první šance hostů, ale střelu naše obrana zblokovala. 9. - 13.minuta - několik rohových a VPK Mochtína hosté přežili bez pohromy a to převážně zásluhou golmana Jiřího Moravce. Ve 23. min. se rozhodovalo. Nejdříve se po chybě hostující obrany dostal do úniku J.Cihlář, jeho přihrávku před branku ale Zb.Smolík golově nezakončil, střílí nad. Vzápětí Okula založila brejkový útok, naše obrana propadla, přesný centr zprava hosté zakončují Lužným - 0:1 ! Vzápětí byl na druhé straně v golové šanci náš T.Babka, ale ani on nebyl úspěšný.  Mochtín tlačil, Nýrsko bránilo a mělo další štěstí, když ve 35.min. 100% šanci hlavou nezakončil golem Jar. Cihlář. O minutu později Jar. Cihlář vyzval přesnou přihrávkou skorovat Zb.Smolíka, ale golman Nýrska bravurně zachraňuje. I po přestávce byl Mochtín aktivnější, hosté spolehali jen na své brejkové hráče. Ve 47. min. se při zakončení VPK srazil náš P.Švátora s hostujícím golmanem. Hřiště se zraněním opouští, musí nakonec i na SONO do nemocnice. Mochtín zvyšuje tlak, v 50.min. po rohovém kopu J.Cihláře opět zachraňuje Okulu golman Moravec. Po dalším rohu je již golman Nýrska překonán, ale z brankové čáry hostující obránce vykopává míč do bezpečí ! V 59.min. se dostávají do šance i hosté a to střelou z VPK , náš golman P.Rajtmajer vyráží míč na roh. V 77.min. se do své největší šance dostává náš kapitán Jiří Dolejš a to po rohovém kopu, který zakončuje zblíska jen do náruče golmana Okuly. Gol nepřinesl ani závěrečný nápor Mochtína, Okula se ubránila, odvezla si všechny 3 body. Rozhodčí Vladimír Čermák z Plešnice, asistenti František Petrželka a Marek Mazanec, delegátem svazu byl Václav Havlík z Měčína. ŽK 2:3, přihlíželo 100 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Dolejš T., Staněk, Šťastný (Novák) , Švátora (54. Plánička), Flodr, Dolejš Ji., Babka, Smolík, Kul, Cihlář,

Zítra v neděli 3.11.2013 hrají naši dorostenci od 10,00 hod. zápas v Dlouhé Vsi, muži "B" So Mochtín zajíždí do Svéradic, kde utkání s místní zálohou začíná ve 14,00 hod. z Mochtína se tam odjíždí auty ve 12,25 hod.   - budeme držet palce !