I v neděli 20.10.2013 se mochtínským fotbalistům dařilo. Po přesvědčivých sobotních výhrách mužů "A" a dorostenců, vyhráli  vysoko 6:0 i muži "B" So Mochtín a to v Janovicích nad místní zálohou. Upevnili si tak vedoucí pozici v tabulce III.třídy před TJ Měcholupy (4 body zpět), na 3.příčku se vyhoupli fotbalisté TJ Kašperské Hory.

.. III.třída mužů -  FK Dukla Janovice "B" - Sokol Mochtín "B"   0:6 (0:3). Domácí béčko je v tabulce poslední jen se 2 získanými body, ale podcenit ho naši hráči nesměli. Ukázal to i průběh zápasu, ve kterém měl hostující Mochtín míč více na svých kopačkách a řadu šancí na gol, ale i domácí se několikráte dostali do golového zakončení. Trestuhodně však šance zahazovali a tak náš tým postupně skore navyšoval až na konečných 0:6 !  Skore otevřel již ve 4.min. Jakub Schejbal, který vrátil do sítě vyražený míč domácím brankářem po střele L.Javorského z VPK. Stejný hráč pak zblízka zakončil golově i přesnou nahrávku V.Zahradníka ve 14.minutě, Mochtín vedl 2:0. V 19.min. mohli snížit domácí na 1:2, ale v čisté šanci  naštěstí střílí vedle tyče. Podobně dopadla tutovka našeho J.Schejbala na druhé straně, kdy mu předložil golovou přihrávku zleva Zb.Smolík, ale jeho dělovka z 5 m šla vysoko nad břevno! Ve 30.min. se dostal do zakončení i domácí kanonýr Urban, míč naštstí zatečoval náš mladý golman z dorostu J.Hadáček na roh. Golový účet 1.poločasu na 0:3 podtrhl ve 35.minutě opět Jakub Schejbal, který těžil z úniku a přesné přihrávky Zb.Smolíka, zblíska zakončil přesně. Po přestávce se celou čtvrthodinu vůbec nedařila Mochtínu přihrávka, hráči v útoku, záloze i obraně ztráceli zbytečně míče, domácí z toho těžili, měli několik příležitostí ke skorování, ale neproměnili je a to bylo štěstí. V 62.minutě zahrával Mochtín rohový kop, nejvýše vyskočil Jakub Bejvl a hlavou vsítil uklidňující čtvrtý gol. Pak dostali šanci zahrát si i další naši mladíci z dorostu, To se již hrálo za umělého osvětlení, protože se počasí radikálně změnilo k horšímu, setmělo se, začalo pršet. Přesto se bylo na co koukat, hrál se oboustranně otevřený fotbal. Zaujal především soloslalom Zb.Smolíka v 70.min., kdy obešel 5 domácích hráčů, ale golman mu jeho zakončení chytil. Pak měli šanci na gol i střídající Jar. Pretzelmayer i J. Šťastný. Hlavně lob Jakuba Šťastného byl parádní, ale skončil na tyči. Golově se v závěru utkání prosadili ještě v 86.min. Zb. Smolík po úniku a o minutu později i Zd.Novák, který si míč na hranici vápna přehodil na levačku a zavěsil - upravoval na konečných 0:6. Hrálo se slušně, s přehledem zápas řídil r. Vl. Pastyřík, ŽK 2:2, sestava Mochtína : Hadáček, Švátora P., Javorský, Bejvl J., Žiak J., Sukovatý (69.Burian), Plánička (46. Novák Zd.), Matoušek M. (46.Šťastný), Smolík, Zahradník, Schejbal (73. Pretzelmayer Jar.), branky : SCHEJBAL Jakub - 3, BEJVL Jakub, SMOLÍK Zbyněk, NOVÁK Zdeněk - po 1.

TRENINKY mužů zůstávají i v nastávajícím týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod., dorostenci mají treninky též ve stejných dnech a to v úterý a ve čtvrtek.