Sluníčko provázelo v neděli 29.9.2013 tři fotbalové zápasy, které se hrály na hřišti v Mochtíně. Dopoledne sehrál mochtínský dorost kvalitní zápas s Horšovským Týnem a i když prohrával, nakonec vybojoval všechny 3 body a stále bez ztráty jediného bodu vede tabulku krajské soutěže !  V odpoledním předzápase se pak utkaly žákovské celky So Mochtín a So Měčín o vedoucí příčku tabulky. Ze souboje vyšli lépe hosté, naši kluci zklamali výkonem ve II.poločase. V hlavím utkání mužů se bojovalo o čelo tabulky III.třídy. Souboj Mochtín "B" - Měcholupy dospěl do bezbrankové remisy a tak přišly na řadu pokutové kopy. V těch byli úspěšnější hosté, odvezli si z Mochtína 2 body. Přesto je naše záloha stále v čele tabulky s 20 body, za sebou si veze soupeře s 16 body (Žihobce, V.Hydčice) a 15 bodové Měcholupy a Bezděkov.

..OP st.žáků  - Sokol Mochtín - Sokol Měčín  1:6 (0:2). V 1.poločase byl Mochtín lepší, měl nejméně 6 šancí na gol, ale nedal ani jediný. Soupeř trestal každou chybu, ve druhém poločase to pak měl usnadněné, protože řada našich hráčů utkání doslova "vypustila". Čestný úspěch vsítil Jan Šafránek, rozhodčí Mir. Pena z Horažďovic

.. KS dorostu - Sokol Mochtín - Dynamo Horšovský Týn   3:1 (0:1). Soupeř přijel s kvalitním mužstvem, které mělo v 1.poločase více ze hry a zaslouženě vedlo 0:1 brankou z 5.minuty. Po přestávce ale Mochtín zabral na plno, začalo se mu dařit ve všech řadách a zápas zaslouženě dotáhl do vítězného konce. Všechny tři branky vsítil Zbyněk Smolík. Rozhodčí Roman Bína z Klatov. Mochtín vede tabulku KS s 18 body a skorem 16:3, příští neděli jede do Stoda.

...III.třída mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Měcholupy  0:0 , na pok. kopy 4:5. Souboj dvou vyrovnaných soupeřů přinesl řadu šancí na obou stranách, výborné zákroky brankářů, ale žádné branky. Blíže ke třem bodům měli hosté, kteří 2x nastřelili břevno a po jednom závaru před brankou trestuhodně golově nezakončili. Ale i Mochtín měl šance na vítězný gol (jeden dokonce v 64.min. dal, který nebyl pro ofsajd uznán), bohužel v síti soupeře neskončil žádný a tak došlo na penalty, ze kterých se získává další jeden bod. V dramatickém penaltovém souboji se nakonec štěstíčko přiklonilo na stranu Měcholup, které si tak z Mochtína odvezly 2 body, na domácí zbyl bod jeden. Rozhodující vítěznou penaltu měl na své kopačce náš zkušený Luboš Javorský v páte sérii, ale jeho střelu mu golman Jakubec chytil. Hosté vstali z mrtvých, v další sériích pak naši mladíci z dorostu neunesli tíhu zodpovědnosti, oba přestřelili, hosté se radovali ze dvou bodů. Zápas odřídila trojice rozhodčích R.Bína z Klatov, Vá.Pressl z Klenové a Mir. Pena z Horažďovic, ŽK 1:0, přihlíželo 100 diváků ! Sestava : Rajtmajer, Bláha, Švátora P., Straka (Kloupar), Zahradník, Kul, Javorský, Bejvl, Potužník (Pretzelmayer Jar.), Plánička, Matoušek (Burian). V závěrečném penaltovém rozstřelu penaltu za Mochtín proměnili : Švátora Petr, Zahradník Václav, Plánička Zdeněk, Kul Jan, nedali : Javorský Luboš, Bejvl Jakub, Burian David