Na "Václava" - v sobotu 28.9.2013 hrálo mochtínské áčko o body v I.A třídě v Chlumčanech. Na půdě domácí Keramiky předvedli naši fotbalisté kvalitní výkon, byli blizoučko zisku třem bodům. Vedli 2:0, ale slibný náskok prohospodařili v závěru utkání. Domácí srovnali na 2:2 tři minuty před koncem, nakonec získali i druhý bod za výhru 5:3 ve střelbě pokutových kopů.

...I.A třída mužů  Keramika Chlumčany  - Sokol Mochtín   2 : 2, na pok.kopy 5:3    Začátek patřil domácím, kteří v krátkém sledu kopali dva rohové kopy. Mochtín ale brzo srovnal krok a již v 8.minutě Jirka Flodr tvrdou střelou prověřil domácího golmana, který míč vytáhl na roh. Od této chvíle měli naši fotbalisté více ze hry, lépe kombinovali, dostávali se do nebezpečného zakončení. Ve 14.minutě ještě další dělovku Ji.Flodra domácí golman  vyrazil, ale proti ukázkovému "voleji" Tomáše Dolejše ze 25 metrů byl bezmocný. Míč skončil v šibenici, Mochtín vedl 1:0 a měl pak ještě další možnosti, žel bez efektu. Domácí zahrozili až v závěru poločasu, hlavně nebezpečný centr zprava, který padal pod břevno, nadělal našemu golmanovi hodně starostí. Po přestávce naši fotbalisté pokračovali v dobrém výkonu, hráli útočně a to se jim vyplatilo. Již v 51. minutě dostal přihrávku do nohy kapitán Jiří Dolejš, šikovně se uvolnil přes tři domácí beky a přesně se trefil z hranice šestnáctky k tyči domácí branky - 0:2 ! Domácí to nevzdali, bojovali, Mochtín také, ale pojišťovací třetí gol se mu nepodařilo vsítit. Keramika se hnala do útočení, přitvrdila v soubojích, chtěla skorovat. Šanci si vypracovala v 72.minutě, ale  náš golman Petr Rajtmajer vyráží míč na roh. V 75.minutě jí hodně pomohl volný přímý kop, který ze 25 m přesně přes zeď zakroutil k tyči domácí Dušek, Keramika snižuje na 1:2. Od této chvíle  šli domácí za jediným cílem - vyrovnat. Riskovali v obraně, ale toho naši hráči nedokázali využít a to byla škoda, příležitosti byly. Naše záloha, ani útok navíc v závěru utkání neudržel míč, ten se snadno vracel na kopačky hráčů Keramiky a to byla chyba. V 82.minutě náš golman své mužstvo podržel, nohou zachraňuje.  Pouhé tři minuty před koncem přišla další zbytečná ztráta míče mochtínských hráčů, domácí obránce dlouhým nákopem našel naběhnutého Němečka, který se lehce protáhl mezi našemi stopery a prudkou střelou ze 14 metrů srovnal na 2:2. Domácí tak vydřeli remisu 2:2 a následně získali i druhý bod  za výhru v následných pokutových kopech. Vyhráli je 5:3, když se její hráči nemýlili ani jednou, u Mochtína "zaváhal" jen Zbyňa Smolík (proměnili Jiří Dolejš, Zahradník, Flodr), ale to soupeři stačilo.

Zápas odřídila trojice rozhodčích - HR- M.Konig, asistenti M.Bureš, Filinger, DS Jirsa, ŽK 3:1, přihlíželo 100 diváků, z toho hodně fanoušků So Mochtín. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Hrudička,  Šťastný, Švátora P. (47.Zahradník), Flodr, Babka, Cihlář (78.Kul), Dolejš Ji., Smolík - branky : DOLEJŠ Tomáš, DOLEJŠ Jiří  -  po 1

TRENINKY mužů - budou v následujícím týdnu již jen 2x týdně a to v úterý a pátek od 17,45 hod. ! Počítejte s tím !