Jen a jen radost máme z výkonů a výsledků mochtínských fotbalistů, kteří v neděli 15.9.2013 bodovali naplno - ze třech zápasů vybojovali 9 mistrovských bodů !

Žáci starší So Mochtín hráli ve Strážově, kde vyhráli nad místním SK Kovodružstvo Strážov 5:2, když Jan Šafránek vsítil 2 branky, po brance přidali Tomáš Novák a Tomáš Velek, jedna byla vlastní. Mochtín se usadil spolu s Měčínem na 1.místě tabulky okresního přeboru - kluci, jen tak dál !

Dorostenci So Mochtín zajížděli k těžkému zápasu do Blovic. Po vyrovnaném průběhu, nakonec Mochtín kvalitní zápas vyhrál 1:0, když ve II.poločase vítězný gol vsítil Jan Žiak. Náš tým se výhrou vyšvihnul do čela tabulky krajské soutěže, kde jako jediný má po 4 kolech 100% bodový zisk - 12 bodů. Blahopřejeme !

.. I.A třída mužů - Sokol Mochtín - Sokol Spálené Poříčí   6 : 1 (2:0). Oba soupeři se znají ještě z I.B třídy, ale nyní se utkali o body v I.A třídě. Od 1. do poslední minuty se hrál oboustranně útočný fotbal, k vidění byly krásné fotbalové akce (hlavně od Mochtína) a sedm branek, z toho šest v síti hostů ! Úvod vyšel našmu mužstvu, které šlo do vedení již v 11.minutě. Zb.Smolík odcentroval zleva, hostující obránce zazmatkoval a hlavou poslal míč do sítě - čistý vlastenec, Mochtín vedl 1:0. Hosté chtěli srovnat, byli hodně aktivní, ale domácí obrana pracovala spolehlivě, do šancí je nepouštěla. V 18.minutě Tomáš Babka vysunul přesnou přihrávkou Zd.Pláničku, ten za to vzal, utekl po pravém křídle a z úhlu překonal přízemní střelou hostujícího golmana Prantnera. Důležité dvoubrankové vedení Mochtín udržel až do poločasu a po přestávce znovu udeřil. Ve 47.min. sice musel tvrdou střelu krýt náš golman Petr Rajtmajer, ale vzápětí přišel brejkový únik Tomáš Dolejše, který přesnou přihrávkou našel před brankou hostů Zbyňka Smolíka a ten se nemýlil - 3:0! Tento gol soupeře hodně psychicky nahlodal, ale to ještě nebylo ze strany Mochtína vše. V 51.minutě se dostal do samostatného úniku Zbyněk Smolík. Od půlky byl stíhán hostující obranou, ale zvládnul to. Dostihnout se nenechal, navíc dloubáčkem přehodil brankaře, poslal mochtínský tým do čtyřbrankového vedení. Od této chvíle začal dávat trenér Jiří Toman postupně šance zapojit se do hry celé mochtínské lavičce, která na hřišti dokazovala, že je hodně kvalitní. Jan Kul (poprvé po dlouhé pauze opět za áčko) byl na hřišti pouhé dvě minuty a již skoroval ! Využil toho, že střelu Zb. Smolíka v 64.minutě hostující golman jen vyrazil před sebe, Jan Kul míč pohotově vrátil do sítě - 5:0 ! V 71. minutě se dočkali čestného úspěchu i hosté. Po centru zleva se k přetaženému míči dostal střídající Jiří Šefl, zpracoval si ho a trefil zblíska přesně - snižuje na 5:1. To však bylo ze strany hostů vše. Mochtín pak předvedl ještě několik úkázkových akcí, které volaly po dalších golech, ale ujalo se až zakončení Zbyňka Smolíka, kterého do šance poslal přesnou přihrávkou Jan Kul.     Zápas odřídil jako hlavní rozhodčí Lumír Kostelník z Plzně, na čarách mu pomáhali asistenti Karel Maroušek z Blatnice a David Janda z Plzně, technickým delegátem PKFS byl Václav Havránek z Rokycan, ŽK 2:0, 100 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Dolejš T., Špindler (72. Staněk), Cihlář, Šťastný, Flodr (68. Zahradník), Babka (77. Schejbal), Dolejš Ji., Hrudička, Plánička (62. Kul), Smolík (81. Novák), branky : Zbyněk SMOLÍK - 3, Zdeněk PLÁNIČKA, Jan KUL - po 1, 1 byla vlastní - za hosty Šefl. Mochtín má po 5 kolech již 12 bodů, posunul se na 4.místo tabulky I.A třídy ! Blahopřejeme.

TRENINKY mužů budou i v tomto následujícím týdnu 3x a to v pondělí, středu a pátek, vždy od 18,00 hodin.

Připomínám též výběr členkých příspěvků za II.pololetí 2013 a to od týmů všech kategoriií od ml. přípravky až po dospělé. Přesné pokyny a výše příspěvků je uvedena v samostatném dokumentu Příspěvky 2013 na našem webu (vpravo červeně).  Děkuji !