Po deseti letech se hrál v neděli 18.8.2013 v Mochtíně opět mistrovský zápas I.A třídy. Tenkráte to byla porážka (5x v řadě), nyní je ale nováček z Mochtína již hodně zkušeným týmem a tak po nečekané úvodní výhře minulý týden v Městě Touškov, vyhrál Mochtín i doma a to vysoko 4:0 nad Sokolem Křimice ! Se 6 body se tak naši fotbalisté posunuli v tabulce I.A třídy již na 2.místo za Chpodský Újezd, který má též 6 bodů, ale nejlepší skore.Nutno však dodat, že je to jen začátek, těžcí soupeři teprve na Mochtín čekají ! Spokojenost ale v Mochtíně zatím panuje na 100%.

.. I.A třída mužů  - Sokol Mochtín - Sokol Křimice   4 : 0 (2:0). Domácí premiéra v nové soutěži vyšla našim fotbalistům na jedničku. Odheráli kvalitní zápas, zaslouženě vysoko vyhráli. Vše se odvíjelo od spolehlivé hry obrany, kde musel na místě stopera zaskočit (místo nemocného P.Staňka) Jarda Cihlář, dařilo se záložníkům i útoku, zkrátka - Mochtín byl lepší, soupeři nic moc nedovolil.

Úvodních 15 min. bylo vyrovnaných, pak ale Mochtín přidával na obrátkách, tlačil se do útočných akcí, přišly i goly.  V 17.minutě krásně prošel obranou hostů Tomáš Dolejš, jeho střelu ale golman zneškodnil. Ve 22.minutě to přišlo. Centr Jardy Cihláře "pustil" Zd. Plánička na Zbyňu Smolíka a ten věděl co s míčem - poslal ho do sítě Křimic - 1:0 ! Ve 30.minutě Zb. Smolík v další šanci, ale golmana hostů nepřekonal. Ve 36.min. VPK hostů končí po teči na rohu. 39.minuta a krásná útočná akce Mochtína. Zd. Plánička byl v úniku faulován, Tomáš Babka dostal výhodu, šel sám na golmana, ale jeho střela skončila těsně vedle branky. Za necelou minutu na to byl Zd. Plánička znovu ve výhodné pozici ve vápně faulován, z nařízené penalty se náš kapitán Ji. Dolejš nemýlil - zvyčuje na 2:0 ! Po přestávce hosté přidali, chtěli srovnat krok, ale Mochtín hrál spolehlivě v obraně, každou příležitost využil k zaútočení. Důležitý třetí gol přišel v 56.minutě. Zb. Smolík kopal VPK, golman hostí míč neudržel, za jeho záda do sítě mu ho dorážkou pohotově poslal Zdeněk Plánička - 3:0 ! V 58.minutě sklidila potlesk krásná střela našeho Jiřího Dolejše, který ze 30 metrů trefil šibenici , ale křimický golman míč bravurně vytlačil na roh. Pak měli dvě šance na čestný úspěch i hosté a to v 72. a 74.minutě. Nejdříve střelu ze 35 m do šibenice náš golman Petr Rajtmajer vyškrábl na roh, pak ho při VPK hostů ze 23 m zachránila tyč branky ! To však bylo on našich hostů vše, naopak, v 86.min. se kopal roh a náš předstoper Viktor Špindler se pohotovou dorážkou zapsal též do střelcké listiny zápasu - upravil na konečných 4:0 pro Mochtín. Zápas odřídila trojice rozhodčích Valenta Martin z Tachova jako hlavní, na čarách mu asistovali Miroslav Kohout z Dobřan a František Petrželka z Malonic, technickým delegátem FKFS byl Zdeněk Bartošek z Kláštera u Nepomuka.  ŽK 4:4, 120 diváků. Sestava : Rajtmajer, Dolejš T., Špindler, Hrudička, Cihlář, Šťastný, Babka, Flodr (75.Zahradník), Dolejš Ji., Plánička, Smolík (79.Švátora P.), branky : SMOLÍK Zbyněk, DOLEJŠ Jiří (z pok.kopu), PLÁNIČKA Zdeněk, ŠPINDLER Viktor - po 1.

TRENINKY  mužů (A i B) jsou i v následujícím týdnu 3x a to v pondělí, středu a pátek od 18,30 hod., sraz již v 18,15 hod. !

K dalšímu zápasu pojede "A" tým mužů do Staňkova (v neděli 25.8.od 16,00 hod.), doma v Mochtíně budou hrát muži "B" v sobotu 24.8. od 17,00 hod. s Týncem, v neděli se pak od 10,00 hod. představí v Mochtíně poprvé mistrovsky i dorostenci So Mochtín proti Merklínu !