Za ideálního fotbalového počasí se ve středu 31.7.3.2013 odehrálo na hřišti v Mochtíně přípravné utkání mužů mezi Sokolem Mochtín a SK Klatovy 1898. Přišlo se podívat hodně diváků, kteří chtěli okouknout souboj domácího nováčka I.A třídy z Mochtína, proti "bronzovému" týmu Krajského přeboru. Ve výhodě byl hostující trenér Jakš, který měl k dispozici 6 hráčů na střídání, trenér Mochtína Jiří Toman jen dva, když mu ze základu chyběli V.Špindler, Ji.Flodr, T.Dolejš a P.Švátora - všichni na dovolené. Příležitost tak dostali další kluci a rozhodně nezklamali.

..příprava mužů "A" - Sokol Mochtín - SK Klatovy 1898   1 : 3 (1:1).  Pro domácí fandy to byl svátek, že přijel do Mochtína ambiciózní účastník KP mužů - Klatovy, navíc i s novým trenérem a též s velkou posilou, kterou bezesporu je Pavel Cihlář, odchovanec Mochtína. A ten v zápase své kvality potvrdil. Poctivě bránil, zakládal útočné akce, často se pokoušel o zakončení, rozehrával většinu VPK. Ale po pořádku. Ze začátku to byla oťukávaná, oba týmy poctivě bránily, nikdo nechtěl udělat chybu. Míč měl samozřejmě více na kopačkách favorit z Klatov, ale i naši hráči občas ukázali, že se lepšího soupeře nebojí. Ve 14.minutě zahrával náš Jar. Cihlář VPK ze 30 m. Místo centru před branku KT ale zvolil přihrávku volnému V.Zahradníkovi, který ji nečekal, míč ztratil a z rychlého brejku hosté trestali. Míč vyvezl šikovný Meszároš, první zakončení náš P.Rajtmajer v brance zvládnul vyražením míče, ale na dorážku Lužného již neměl nárok - 0:1. O pouhou minutu na to mohlo být vyrovnáno, když se do šance dostal náš kapitán Jiří Dolejš. Před vyběhnuvším golmanem Hermanem byl dříve u míče, ale jeho "lob" jen těsně minul klatovskou branku. Další šance Mochtína na vyrovnání přišla o pět minut později. Jar. Cihlář zahrál tentokráte VPK výborně, obstřelil zeď, Herman však konečky prstů vytěsnil míč z branky, z dorážky nastřelil Mochtín jen břevno, stav se neměnil. Pak přišla 36. minuta a velká šance hostů, kterou výborným zákrokem zlikvidoval náš golman Petr Rajtmajer. Do šaten na přestávku šli ale hráči obou týmů za nerozhodného stavu 1:1, postaral se o to Zdeněk Plánička, který po rohu vsítil ve 45.min. po rohovém kopu "šatnáře" - zblíska poslal odražený míč do klatovské sítě.    Po přestávce úroveň zápasu poklesla, hlavně od hostů se čekalo více. Ale ti se postupně zlepšovali, stále více a více se tlačili do ofenzivy, chtěli zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Kopali několik VPK, Mochtín tlaku odolával, ale jen do 74.minuty. To se k VPK opět postavil hostující P.Cihlář, jeho střílený centr prodloužil hlavou přesně pod břevno Blažek (nová posila Klatov), náš střídající golman Michal Riška (nová posila Mochtína) byl bezmocný - 1:2. Mochtín mohl pak vyrovnat, v 81.minutě byl k tomu nejblíže opět náš kapitán J.D.,když po rohu jeho hlavička jen těsně minula břevno klatovské branky. Vzápětí ale přišla rychlá a přesná útočná akce hostů po ose Kadlec-Skala-Votípka - přesně zakončoval k tyči Šinál, který svým golem uzavřel účet tohoto duelu na konečných 1:3. Zápas s přehledem odřídil ing. Jiří Dolejš st., přihlíželo 150 diváků, branky : Plánička - Lužný, Blažek, Šinál. Sestava Mochtína : Rajtmajer (46. Riška), Staněk, Hrudička, Šťastný, Babka, Dolejš Ji., Zahradník, Plánička, Cihlář,Kul, Smolík, střídali (hokejově) Gajdušek, Schejbal

Další příprava mochtínských mužů a to již generálka na novou mistrovskou sezonu 2013/14 proběhne takto:

.. v pátek 2.8. od 18.30 hod. trenink mužů i dorost

.. v sobotu 3.8. - turnaj v Nýrsku - tým si na memoriál dává dohromady TR Jar. Pavlík,který vydá i pokyny k dopravě

.. v neděli 4.8. hraje áčko So Mochtín poslední přípravný zápas v Lubech, zápas tam s dalším účastníkem KP začíná v 17,00 hodin. Sraz nominovaných hráčů v Lubech bude v 16,00 hod., auty z Mochtína budeme společně odjíždět v 15,50 hod.

.. srdečně jsou zváni i mochtínští fanoušci !!!