V sobotu 26.1.2013 byl v Sušici zahájen zimní turnaj mužů "O pohár starosty města 2013" a hned v úvodnám utkání nastoupil Mochtín proti silnému Nepomuku, který v I.A třídě drží 4.příčku, pouhé dva bodíky za vedoucím týmem z Rokycan a do Sušice přijel v kompletní sestavě se 17 hráči !

Mochtín  jel k zápasu naopak v kombinované sestavě (ze základu chyběli např. Ji.Dolejš,Špindler,Babka, Plánička,Flodr), šanci tak dostali další hráči (včetně nováčků) a ti vůbec nezklamali.

FK Nepomuk - Sokol Mochtín  1:1 (1:1)

Na perfektně připraveném hřišti s umělým povrchem měli od první minuty jasnou převahu fotbalisté z Nepomuka, která trvala plných dvacet minut. Několik šancí zlikvidoval výbornými zákroky P.Rajtmajer, ale ve 20.minutě byl bezmocný proti přesné střele do šibenice z 18 metrů, kterou vyslal zkušený Václav Švec - 1:0. Až pak začal náš tým postupně vyrovnávat hru, hrál odvážněji dopředu a dočkal se i vyrovnání. Po rohovém kopu J.Cihláře ve 30.min. se odhlavičkovaný míč dostal k Jakubovi Schejbalovi a ten ze 4 metrů, z úhlu prostřelil nepomuckého golmana - srovnal na 1:1. Závěr poločasu byl však opět ve znamení převahy soupeře, který měl několik šancí z VPK a rohových kopů, ale naše obrana výsledek uhájila. I po změně stran měl Nepomuk územní převahu, ale golově se neprosadil. V cestě mu stála obětavá hra našich hráčů, ale také jisté zákroky našich golmanů P.Rajtmajera i dorostence P.Vítovce, který střídal naši jedničku v 60.minutě. Zápas mohly rozhodnout oba týmy. Nejdříve Nepomuk nastřelil břevno, pak v 85.minutě se dostal do velké šance Jakub Schejbal, ale jen těsně minul domácí branku.

Utkání splnilo svůj účel, škoda jen, že již v průběhu 1.poločasu se nám zranili dva hráči (V.Nováček a R.Troch) - Sestava : Rajtmajer (60. Vítovec), T.Dolejš, J.Cihlář, A.Hrudička, P.Švátora, V.Nováček (25.Ji.Švátora), J.Kul, R.Troch (35. Šup), Novák, Voráč (65.Šťastný), Schejbal. Branka : SCHEJBAL Jakub - 1

Treninky v tomto následujícím týdnu proběhnou venku v Mochtíně a to opět v úterý a pátek od 18,00 hodin. Očekáváme co největší účast, teploty mají být v plusu !

Znovu vyzývám naše dorostence, aby se do treninku mužů zapojili, 1 hod. v pátek v tělocvičně nestačí !!!

K dalšímu zápasu do Sušice pojedeme v neděli 3.2.2013, od 12,00 hodin se střetneme s domácí Sušicí "A"