Uplynulý víkend 10. a 11.11.2012 přinesl mochtínským fotbalistům cenné body. Všechny tři získali doma naši dorostenci v derby souboji s Okulou Nýrsko za těsnou výhru 1:0. Muži "A" uhráli v Losiné bezbrankovou remisu, ale v následném penaltovém rozstřelu vyhráli jasně 4:1, domů si tak přivezli dva body, které stačily k upevnění 1.příčky v tabulce I.B třídy, sk.B. Ve stejném čase doma nastoupilo naše béčko mužů k poslednímu zápasu podzimu proti Velkému Boru. I zde zápas skončil remisou a tak se kopaly též penalty. Mochtín "B" byl úspěšnější, z utkání "o šest bodů" si do tabulky připsal veledůležité dva body.

I.B tř. mužů - Sokol Losiná - Sokol Mochtín  0 : 0 , na pok. kopy 1:4. Oba soupeři v poslední době uhráli doma vysoké výhry, ale tentokráte se fanoušci obou táborů golů v normální hrací době nedočkali. Neviděli ani žádný oslnivý fotbal, ale velkou bitvu o každý metr hřiště, které bylo hodně podmáčené. Bahnitý a kluzký terén bránil plynulým kombinacím, míče obě strany spíše nakopávaly, přesto se hráči obou mužstev do golových šancí dostávali. Ve 24. min. kopal náš J.Cihlář VPK a ze 28 m trefil břevno. Od 28. do 40.minuty se domácí hráči dostali do třech slibných šancí, ale nedali je. Dvakrát spolehlivě zakročil náš golman P.Rajtmajer, jednou pak v poslední chvíli vypíchl míč na roh náš stoper P.Staněk. Pak se dostali do šancí i naši hráči. Ve 42.min. vyslal kvalitní střelu na branku Ji. Flodr, domácí golman ji vyboxovla na roh. O dvě minuty později kopal Mochtín VPK z levé strany, na centr si naskočil P.Staněk a hlavou zakončil přesně ! Z golu se ale radovali naši hráči jen krátce, rozhodčí ho neuznal (pro ofsajd), škoda.  Začátek II.poločasu patřil opět Mochtínu. Ve 49. min. kopal VPK z 25 m znovu Jar. Cihlář a tentokráte trefil tyč domácí branky ! Stejný hráč pak v 55.min. utekl po levé straně, ale zakončil těsně vedle. O dvě minuty později předvedli klasický brejkový útok domácí hráči, ale jejich zakončení skončilo v boční síti. Další slibnou golovku Losiné vychytal v 65.min. náš golman, o čtyři minuty později se domácí útočník znovu dostal z úhlu do šance, ale zakončil vedle tyče. Pak dostali domácí výhodu v podobě přesilové hry, když byl po 2 ŽK vyloučen náš Tomáš Dolejš. Mochtín se zaměřil na ubránění remisy, podnikal jen ojedinělé brejkové útoky. Losiná tlačila, ale do vyložené golovky ji naše obrana již nepustila. Naopak, v 84. minutě utekl do otevřené obrany domácích náš "dnešní smolař" Jarda Cihlář, obstřelil bezmocného golmana  Kreuzmana, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče. Zápas skončil bez golů, následoval penaltový rozstřel. Ten vyhrál Mochtín 4:1 přivezl domů dva body. Jednu penaltu náš golman chytil, při další domácí branku přestřelili - úspěšně penalty proměnili z našich hráčů : Jiří Dolejš, Jaroslav Cihlář, Václav Kašpar a Tomáš Babka. Utkání rozhodovala kvalitně trojice rozhodčích Mir. Duda, M.Konig a M.Vocelka, ŽK 2:3, ČK 0:1 (T.Dolejš), 120 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, T.Dolejš, Ji.Dolejš, Špindler, Flodr (88. L.Kašpar), Babka, Cihlář, Švátora P. (80. V.Kašpar), Staněk, Plánička, Hrudička

OP mužů - Sokol Mochtín "B" - Sokol Velký Bor   2 : 2 (1:1), na pok.kopy 4:3. Ve stejnou sobotní hodinu (10.11.) doma zahájilo své důležité utkání "o šest bodů" naše béčko proti nepříjemnému soupeři. V sestavě bohužel chyběl P.Sysel, který se v před utkáním zranil, naopak, ze zahraniční služební cesty se vrátil Zd. Novák a byl v mužstvu znát ! Opět tým doplnili naši dorostenci, navíc i jejich trenér J.Pavlík a ... zadařilo se. Hosté měli sice více ze hry, i větší golové šance,ale goly dali jen dva, na které vždy naše záloha dokázala odpovědět. Ve 28.min. otevřel skore hostující Zoubek - 0:1, na 1:1 srovnával o deset minut později svým premiérovým golem za Mochtín Vašek Zahradník. V 60.min. se za hosty golově prosadil jejich kanonýr R.Šimanovský, ale sedm minut před koncem srovnal na 2:2 Honzík Voráč, zápas dospěl též k penaltovému rozstřelu. V něm se zaskvěl náš golman Michal Kloupar (chytal dobře i v průběhu zápasu), který soupeři chytil dvě penalty, výrazně pomohl k dalšímu bonusovému bodu ! Za Mochtín 1.penaltu nedal O.Sukovatý, ale další naši borci (Voráč, J.Bejvl, Potužník a Zahradník) se trefili. Rozhodoval s přehledem zkušený rozhodčí Josef Javorský, ŽK 2:1, 30 diváků. Sestava : Kloupar, M.Žiak, Bejvl J., Kubala, Pavlík, Nováček (46.Potužník), Šťastný (60. L.Bláha), Sukovatý, Zahradník, Voráč, Novák (85.Zajíc), branky : Václav ZAHRADNÍK, Jan VORÁČ - po 1

Krajská souěž dorostu - Sokol Mochtín SKP Okula Nýrsko   1 : 0 (1:0). Hosté z Nýrska patří dlouhodobě k úspěšným účastníkům této krajské soutěže a tak pro "Mochtínského nováčka" to bylo hodně prestižní utkání, ve kterém chtěli naši kluci uspět. To se jim nakonec povedlo, ale byla to hodně velká bitva se šťastnějším koncem pro Mochtín. Ten se ve vyrovnaném 1.poločase ujal vedení po VPK ve 40.minutě, kdy centrovaný míč hlavou do sítě Okuly poslal náš nejvyšší hráč - Milan Žiak. Brzo po přestávce náš tým přišel o Radka Maderu, který se nechal hloupě vyloučit (po 2 ŽK) a svůj tým citelně poškodil !!! Okula početní převahu využila k územní převaze, měla více ze hry i více šancí. Mochtín má ale v brance šikovného golmana Petra Vítovce, který zachytal spolehlivě a v samotném závěru bravurně kryl hostům jistou golovku. Rozhodčí Zd. Hájek, ŽK 2:1, ČK 1:0 (Madera), 20 diváků. Branka : Milan ŽIAK.

Pro muže "B" již mistrovský podzim 2012 skončil, na dorostence a muže "A" ale stále soupeři ještě čekají. Muži "A" odehrají svůj další zápas doma již v sobotu 17.11. od 13,30 hod. se Štěnovicemi, na naše dorostence čeká dvojzápas ! V sobotu 17.11. jede Mochtínský dorost auty na dohrávku do Kolovče (zač.v 10,00 hod.), druhý den v neděli dle rozlosování na hřiště vedoucího týmu tabulky - do Holýšova ! Tam se jede autobusem, začátek tam bude v 11,00 hod.  Snad to naši fotbalisté dobře zvládnou, budeme jim držet palce !!!

TRENINKY v Mochtíně na umělce při um. osvětlení zůstávají v platnosti - úterý a pátek od 17,30 hod., dorost navíc ve středu od 17,00 hod.