Sobota 1.září 2012 přinesla mochtínským fotbalistům šest mistrovských bodů. Tři přivezli z Pačejova muži "A", tři získali doma po boji i naši st. žáci výhrou nad silnou Žel. Rudou. Bez bodů se ze Švihova vrátili naši ml. žáci, pořádný výprask doma dostalo naše "B" mužstvo mužů, které podlehlo Dukle Janovice vysoko 1:9 !

I.B tř. mužů - Sokol Pačejov - Sokol Mochtín    1 : 2 (0:0). Okresní derby této soutěže přineslo v 1.poločase vyrovnaný souboj, ale bez velkých šancí na obou stranách. Vyjímka byla ve 20.minutě, kdy se k zakončení z 10 metrů dostal náš Tomáš Babka, ale jeho golovou střelu bravurně vytlačil na roh dom. golman Boř. Do druhého poločasu vstoupil Mochtín laxně. Dvakrát propadl v obraně, Pačejov naštěstí šance nevyužil. Neuspěl ani v 54.minutě, kdy hlavičku Berana, náš golman Petr Rajtmajer bravurně vyrazil na roh. Úvodní gol zápasu přišel v 69.minutě a to po opakovaných chybách domácí obrany se dostal k zakončení ze 20 m Jiří Dolejš a přízemní střelou otevřel skore - 0:1 !Domácí tým znervozněl, hrál nepřesně, zbrkle a znovu chyboval. K míči se dostal náš Jar. Cihlář, uvolnil se přes svého strážce a přesně zakončil k tyči - 0:2. Domácím svitla naděje o dvě minuty později, kdy náhodnou, ale krásnou střelou přes hlavu snížil Pačejov na 1:2. Ve zbývajících 11.minutách pak měli dvě obrovské šance znovu naši hráči. Ji.Dolejš trefil tyč domácí branky, Tomáše Babku následně vychytal domácí golman Boř při jeho střele z pravé strany. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale neměli na něj moc času, ani klid. Stačili však v samotném závěru nevybíravým zákrokem zranit našeho stopera Pavla Staňka, který musel být odnesen ze hřiště na nosítkách. Rozhodčí Orlík (z Plzně), Kulhánek, Velíšek, ŽK 3:1 60 diváků.  Sestava Mochtína : Rajtmajer, Švátora P., Staněk, Šup, Dolejš T., Babka, Kašpar V., Plánička, Flodr,  Dolejš Ji., Cihlář - branky : Jiří DOLEJŠ, Jaroslav CIHLÁŘ - po 1.

OP mužů - Sokol Mochtín "B" - FK Dukla Janovice  1 : 9 (0:5). Do první šance se dostal sice náš Lukáš Kolárik, ale neproměnil ji - škoda. Hosté pak prokázali svoji kvalitu, trestali tvrdě každou zbytečnou chybu Mochtína, do poločasu uštědřili naší záloze nepříjemného "bůra". Nerovný boj pokračoval i po přestávce, nakonec z toho byl málem dvojciferný výsledek. V 60.minutě dal čestný gol náš L.Kolárik, na víc se náš tým tentokráte nezmohl. Hrálo se slušně, zápas odřídil r. Vl.Habada, 30 diváků. Sestava Mochtína "B" : Kolárik J. ml., Bejvl J., Žiak M. (46.Pavlík), Kloupar, Sukovatý, Potužník (60. Škoda), Křivánek, Hrudička (75. Žiak J.), Nováček, Troch, Kolárik L., branka : Lukáš KOLÁRIK

OP st. žáků - Sokol Mochtín - TJ Žel. Ruda   4:3  (2:3). Hodně vyrovnaný souboj nakonec zvládli za tři body naši kluci. Byli fotbalovější, ale hosté hodně zlobili z brejků. Po poločase vedli 3:2, ale náskok neuhlídali. Náš Jan Šafránek svými dvěma goly ve II.poločase otočil výsledek pro Mochtín. Rozhodčí Vl.Habada, branky Mochtína : Jan ŠAFRÁNEK 2, Viliam PRETZELMAYER a Matěj KAPUSTA po 1.

OP ml. žáků - FC Švihov  - Sokol Mochtín   3 : 0 (2:0). Náš mladý tým sbírá zkušenosti, uhrál čestný výsledek. Rozhodčí Míšek

Zítra v neděli 2.9.2012 přijďte povzbudit náš dorost, který od 10,00 hod. doma hostí Ch. Chanovice !