První májový víkend přinesl fotbalistům Sokola Mochtín radost i smutek. Smutek hlavně mužům "A", kteří odehráli ve St. Smolivci více jak vyrovnanaou partii, měli více ze hry i šancí, přesto si odváželi těžkou porážku 0:3. Naopak, ze tří bodů se radovali konečně i muži "B", kteří porazli doma favorizované Nezamyslice 2:1, stejně tak i dorost, který si poradil s Hrádkem (3:0) a stále vede tabulku okresního přeboru ! Povinné 3 body přivezli z Plánice i naši mladší žáci, kde vyhráli nad posledním týmem tabulky 13:0 !

..5.5.2012 - I.B tř. mužů - Sokol Starý Smolivec - Sokol Mochtín  3 : 0 (1:0) . Mochtín začal hodně aktivně a hned v úvodu zápasu měli šance T.Dolejš a T.Babka. Soupeř pozorně bránil, hrál jednoduše, účelně, Mochtín hrál fotbal, bojoval, ale měl velkou smůlu v zakončení. Domácí většinou nakopávali míče, chodili do brejků,  z minima vytěžili maximum. V 17.minutě chyboval P.Švátora při odkopu, domácí šli do přečíslení a akci zakončili golem - 1:0. Mochtín to "nakoplo" k zvýšení aktivity, byl lepší svého soupeře, měl i šance. Navíc mohl rozhodčí odpískat proti domácím penaltu za ruku, ale nechtělo se mu.Po přsttávce Mochtín svůj tlak stupňoval, Smolivec se prakticky jen zoufale bránil, ale Mochtín nedal ani ty největší golovky. Na druhé straně stačilo domácím v 78.minutě přesně trefit špatně odkopnutý míč a ten skončil u pravé tyče v brance Petra Rajtmajera - 2:0. Dílo pak dodělal 3 golem střídající domácí hráč svým prvním dotekem s míčem - 3:0 a to běžela již poslední 90.minuta. Rozhodčí Ježek, sestava Mochtína : Rajtmajer P., Švátora P.(72. Novák), Staněk, Plánička, Dolejš T.(75. Smolík), Sysel, Flodr,Babka, Kašpar, Dolejš Ji., Cihlář.

..6.5.2012 - OP mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Nezamyslice  2:1 (1:0). Důležitý zápas pro oba týmy, které nutně potřebují body (Mochtín k záchraně, hosté k udržení čela tabulky) začal lépe Mochtín. Již ve 4.minutě šel do vedení 1:0 brankou Zd. Pláničky. Pak měli šance i hosté (hlavně při rohových kopech), ale ubránil se, v závěru poločasu pak Zd. Novák nastřelil břevno a následnou dorážku mu z brankové čáry vykopl soupeř. Po přestávce drželi naši fotbalisté dlouho jednobrankové vedení, ale v 72.minutě hosté po rohu hlavou srovnali - 1:1. Bitva o další body pokračovala až do závěrečných minut, štěstěna se tentokráte přiklonila k naší rezervě. Ta v 89.minutě podnikla povedený útok a pěknou kombinaci, střídající P.Švátora ji zakončil vítězným golem ! Rozhodčí K.Lažánek, ŽK 3:3, 50 diváků. Sestava : Rajtmajer, Sysel, Bejvl, Hrudička, Staněk, Nováček (84. Pavlík), , Plánička, Smolík, Křivánek, Poupa (75. Švátora P.), Novák (86. Švátora Ji.), branky : Plánička Zdeněk, Švátora Petr - po 1.

6.5.2012 - OP dorostu - Sokol Mochtín - Svatobor Hrádek  3:0 (2:0). Hosté přijeli jen s 10 hráči a celý zápas se bránili trvalé převaze Mochtína. Ten však byl v koncovce hodně slabý a tak výsledek 3:0 je hodně milosrdný. Rozhodčí R.Bína, branky : Zbyněk Smolík, Jan Potužník, Jakub Bejvl

6.5.2012 OP ml.žáků - Sokol Plánice - Sokol Mochtín  0:13 (0:6). Proti poslednímu celku tabulky si naši hráči s chutí zastříleli. Rozhodčí Jan Jakš, branky : David Koranda, Radek Mužík a Jan Šafránek po 3, Matěj Kapusta 2, Petr Toman aJan Bijedič - po 1.

Ve středu 9.5. a v pátek 11.5.2012 se hraje na hřišti v Mochtíně od 8,00 hod. "Okresní finále v minifotbale - Mc Donald s Cup 2012" žactva 1. stupně ZŠ o postup do KF.

TRENINKY mužů budou tento týden ve středu a pátek od 18,00 hod. !

Ve čtvrtek 10.5.2012 zajíždí naši mladí sportovci So Mochtín do Sučice na OF v atletickém čtyřboji žactva odborů SPV. Jedeme autobusem, z Klatov od Lídlu je odjezd ve 14,30, od Gymnázia ve 14,40 a z Mochtína od zast. ČSAD ve 14,50 hod. ! Zájemci o start se obratem hlaste u svých trenérů, nebo přímo u mne - (K.Šot - 605 357370) s nahlášením data narození i bydliště !!! Nejpozději však do úterý večer !