Státní svátek 1.května 2012 patřil (mimo jiné) i fotbalovým dohrávkám. Mezi nimi byl i zápas I.B třídy mužů Strážov - Mochtín. Hrálo se ve velkém vedru, ale před početnou diváckou kulisou. Natáčelo se tradičně (ve Strážově) i na video, takže se všichni mohou "pozret", jak to vlastně doopravdy bylo.

Na 1.máje se hrál také odložený turnaj mladších přípravek v Nýrsku. Mochtínští klučinové, svěřenci trenéra Kamila Rajtmajera, podali výborný kolektivní výkon a turnaj vyhráli !!!Blahopřejeme !

..úterý 1.5.2012 - I.B třída mužů - SK KOvodružstvo Strážov - Sokol Mochtín  2 : 1 (2:1).

Úmorné vedro bylo nepříjemné pro oba soupeře, v závěru utkání toho měli všichni hráči plné zuby. Lépe do derby vstoupili naši fotbalisté, kteří po úvodní "oťukávačce" šli již ve 13.minutě do vedení. Dlouhý odkop P.Staňka šel na J.Cihláře, který se uvolnil a přesným pasem našel nabíhajícího Jiřího Dolejše, který se v zakončení nemýlil - 0:1. Mochtínská radost však trvala jen 11 minut. To se na druhé straně pohodlně dostal přes Zd.Pláničku do úniku domácí kapitán Mayer, přihrávkou našel rozběhnutého a neobsazeného Tomáše Faltína (hrával za dorost v Mochtíně) a ten srovnal (pomocí teče našeho stopera P.Staňka) na 1:1. Pak ale Mochtín přidal na obrátkách, v závěru poločasu se domácí jen bránili, ale ze slibných akcí gol nepadl. Naopak, domácí se těsně před přestávkou dostali z protiútoku do výhody (zbytečný faul) kopat VPK. Ten zahráli ukázkově na zadní mochtínskou tyč branky, kde (opět) nepokrytý Faltín vrátil hlavou míč před branku  a zkušený B.Myer poslal Strážov do vedení 2:1. Byla to zbytečná branka (po kolikáte již po standartce ?), která se nakonec ukázala jako vítězná. Ve druhém poločase to totiž byla velká bitva o konečný výsledek, šance byly na obou stranách, ale Mochtín měl větší. Oživení do útoku přinesl především střídající Zbyněk Smolík, ale ani jemu se nepodařilo překonat výborného M.Javorského v domácí brance. V 80.minutě mohl navíc rozhodčí odpískat za ruku ve vápně pokutový kop proti Strážovu, ale neudělal to. Těsnou výhru domácí udrželi, bodově se v tabulce dotáhli na Mochtín, který zůstává šestý, Strážov je sedmý.  Rozhodčím utkání byl p.Krauz (Plzeň-sever), ŽK 1:0, přihlíželo 130 diváků. Sestava Mochtína : Hromada, Dolejš T., Dolejš Ji., Špindler (13. Sysel), Kašpar (68.Smolík), Flodr, Babka, Cihlář, Švátora P., Plánička (85.Švátora Ji.), Staněk (77. Novák), branky : Jiří DOLEJŠ  -  1

POZOR !  Trenink mužů je tento týden již jen ve čtvrtek 3.5.2012 od 18,00 hod., v sobotu 5.5. jede áčko ven, v neděli 6.5. hraje doma "B" tým s TJ Nezamyslice.

.. úterý 1.května 2012 - turnaj mladší přípravky v Nýrsku

výsledky : Mochtín - Nýrsko A 6:0, Klatovy B 7:0, Bezděkov 11:1, Nýrsko B 7:0 a 1.místo  !