Velikonoční neděle 8.dubna 2012 přinesla mochtínskému dorostu cenný úspěch v podobě výhry nad vedoucím Chanosem Chanovice v poměru 4:0. Vítězstvím Mochtín nejen oplatil soupeři podzimní porážku, ale vyhoupl se i do čela tabulky okresního přeboru. Blahopřejeme.

... OP dorostu - Sokol Mochtín - Chanos Chanovice  4 : 0 (2:0). Všechny aktery utkání přivítalo aprílové počasí. Bylo velké chladno, kluzký terén, zápas navíc provázely sněhové přeháňky. Od začátku se hrálo oboustranně s velkým nasazením, hra byla vyrovnaná. Důležitý moment přišel ve 32.minutě, kdy Zb.Smolík z VPK nastřelil zeď týmu hostí, míč se k němu znovu odrazil a on ho levačkou ze 20 m poslal přesně k tyči - 1:0. Soupeřem branka viditelně otřásla a o šest minut později znovu inkasovali. To se z úhlu prosadil Milan Matoušek, Mochtín vedl 2:0. I po přestávce se bojovalo o kadý metr hřiště, Mochtín však byl stále lepší a svoji převahu dokázal i využít. Po rohových kopech skorovali hlavou (v 56.min.) Jakub Bejvl a v 60. pak podobně i Martin Škoda, Mochtín zvýšil svůj náskok na 4:0 ! Trenér našich fotbalistů Jaroslav Pavlík střídal pravidelně, ale za tohoto stavu již dal větší prostor hráčům z lavičky. Soupeř získal mírnou převahu, měl i šance, ale Pavel Kardoš v naší brance byl jistý, další střely Chanosu šly vedle branky, výsledek se již neměnil. Utkání odřídil s přehledem rozhodčí Roman Bína z Klatov, ŽK 0:3, branky : Zbyněk Smolík, Milan Matoušek, Jakub Bejvl, Martin Škoda.

Mochtínský dorost poskočil do čela tabulky, ale vyhráno ještě nemá. Čekají další soupeři, pak bude přebor rozdělen na finalovou skupinu (nejlepší 4 týmy) a zbytek, kde se již bude rozhodovat o přebornickém titulu. Nutné dodat, že výkon našeho dorostu  i výsledek v úvodním zápase jara 2012 potěšil, ale vše v pořádku není. To jistě ví i řada hráčů, kteří (bohužel) mají velkou treninkovou absenci a musí jí rychle zlepšit ! Na druhé straně těší, že kluci zvládli tento důležitý zápas i bez svých velkých opor, když chyběli nemocní hráči Lukáš Bláha a Aleš Hrudička i Jirka Flodr, který dal přednost zápasu za Klatovy.

TRENINKY dorostenců - jsou stále v Mochtíně v úterý a pátek od 17,00 hod., treninky mužů pak ve středu a pátek od 18,00 hod.

POZOR !

- zápas mužů I.B třídy SK Strážov - Sokol Mochtín se v neděli 8.4.2012  NEHRAJE - BYL ZRUŠEN  !!!  Po dohodě SK Strážov s STK PKFS Plzeň byl zápas zrušen pro nezpůsobilý terén (sníh na hřišti) dopoledne v 11,00 hod. 8.4.2012 s tím, že bude odehrán pravděpodobně v náhradním termínu - o svátku 8.5.2012 (asi od 16 nebo 17,00 hod.)!!! Bude ještě upřesněno.