Úvodní mistrovské kolo JARA 2012 přineslo mochtínskému fotbalu jen dva body, které přivezli v neděli 25.3.2012 z Chanovic muži "A" za remisu 2:2 a vítězství ve střelbě v pok.kopech.

Doma hráli v sobotu naši žáci, kteří smolně prohráli 1:2 se So Nal. Hory a v tabulce OP se propadli až na 9.příčku. Odpoledne se pak hrálo derby OP Mochtín "B" - Luby "B", které přineslo všechny tři body opět hostům. Ti si vypracovali třígolový náskok již v 1.poločase a výhru si pohlídali.

..I.B tř. mužů - CHANOS Chanovice - SOKOL Mochtín  2 : 2 (2:1, na pok.kopy 1:4. Úvod zápasu vyzněl jednoznačně pro domácí, kteří těžili z nepochopitelné nervozity a chyb našich hráčů v defenzivě. Již ve 2.minutě otevřel skore střelou z pravé strany domácí Král  - 1:0, 15.minutě pak prošel středem naší obrany domácí Sukovatý, náš golman mu zkrátil úhel, ale faloval ho. Dostal ŽK, kopala se penalta. Tu proměnil domácí kapitán Pavel Srb, Chanos vedl již 2:0 ! A nápor domácích pokračoval, Mochtín se naštěstí dočkal brzo kontaktního golu. když domácí obránce trefil kopačkou našeho St. Jarabicu do břicha. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Jarda Cihlář, snížil na 2:1. I pak se ale Mochtín nemohl stále dostat do správného tempa. Ztrácel zbytečně míče, chyběla přesnost v rozehrávce a tak poločas vyhráli zaslouženě domácí. Po přestávce ale došlo k velkému obratu. Domácím hráčům očividně ubývalo sil, převahu začal mít Mochtín, který šel vytrvale za vyrovnáním. Dočkal se v 80.minutě, když se po několika střelách dostal k odraženému míči J.Cihlář a zblízka srovnal na 2:2. I posledních deset minut se domácí jen bránili, bohužel, Mochtín další branku nepřidal, ale vybojoval alespoň následné penalty. V těch byli naši hráči stoprocentní, když je postupně proměnili - Jar. Cihlář, St.Jarabica, Tom. Dolejš a Pe. Švátora. Naopak, domácí ve druhé sérii přestřelili, další penaltu chytil Vlastík Hromada. Mochtín na penalty vyhrál 4:1 a domů si vezl 2 mistrovské body. Rozhodoval R.Brůha ze Sušice, ŽK 2:3, ČK 1:0 (Klásek), sestava Mochtína : Vl.Hromada, P.Staněk, St. Jarabica, P.Švátora, V.Špindler, T.Dolejš, Zd. Plánička, L.Kašpar (65. P. Sysel ),  J. Schejbal (Ji.Švátora), Jar.Cihlář, Zb.Smolík (75. J.Voráč), branky : Jaroslav CIHLÁŘ - 2 (1 z pok.kopu).

... OP mužů  - SOKOL Mochtín "B" - START VD Luby "B"  1 : 4 (0:3). Již od úvodních minut byl vidět rozdíl ve výkonnosti. Soupeř byl fotbalovější, přesnější, jistější, čekal na chyby našich hráčů a ty přišly. Již v 16.minutě utekl M.Klouparovi hostující Aleš Čížek a otevřel skore. Stejný hráč pak zopakoval svůj únik z druhé strany a zvýšil na 2:0 pro Luby. Náš tým ztrácel spoustu míčů, hlavně pak ve středu hřiště, útok se prakticky k zakončení nedostal, řada hráčů navíc nestíhala držet se soupeřem krok. Na druhé straně musel několikáte prokázat své kvality náš golman Pe. Rajtmajer, který zabránil dalším golům, ale ve 45.minutě znovu kapituloval po střele R.Švece - 0:3! Po změně stran přišel do hry K.Tománek a Jar. Pavlík a oba tito "veteráni" přinesli do hry Mochtína více klidu, přesnosti a uvolnění. Hra se vyrovnala, soupeř přestal "kousat", musel se naopak i občas bránit. A když Ondra Sukovatý v 63.minutě snížil na 1:3, vypadalo to nadějně. Soupeř si ale vítězství pohlídal, v 77.minutě svoji výhru navíc jistil čtvrtým golem, který zaznamenal Zavadil. Zápas odřídil s přehledem Jiří Bureš z Klatov, ŹK 1:0, na omluvu našeho mužstva mluví skutečnost, že opět muselo nastoupit za naše béčko několik dorostenců, kteří sbírají cenné zkušenosti, ale na zkušenější soupeře to zatím nestačí. Sestava Mochtína "B" : P.Rajtmajer, P.Kubala (27. O.Sukovatý), J.Křivánek, M.Kloupar, P.Sysel, Ji.Dolejš st.(46. K.Tománek), M.Žiak, Ji.Švátora (46. Jar.Pavlík), V.Nováček, J.Potužník, J.Voráč (73. M.Škoda), branky : Ondřej SUKOVATÝ - 1,

... OP žáků - SOKOL Mochtín - SOKOL Nal. Hory  1 : 2 (0:1). Hodně vyrovnaný zápas, ve kterém měl však výškovou a fyzicou převahu soupeř. Naši mladící dobře kombinovali, ale bylo to často na "pětníku", tudíž na velkém hřišti neúčelné. Soupeř šel do vedení ve 25.minutě, ale Mochtín srovnal ve 42.minutě Tomášem Velekem na 1:1. Závěr ale vyšel lépe hostům, kteří pět minut před koncem dali dorážkou lacinou branku a výhru uhájili. Rozhodoval Petr Švátora z Mochtína, branka : Tomáš VELEK - 1

TRENINKY mužů a dorostenců : DOROST - úterý a pátek od 17,00 hod., MUŽI - středa a pátek od 17,30 hod.