V neděli 5.6.2011 odehrála naše mužstva tři mistrovské zápasy.

Dopoledne si naši dorostenci hladce poradili s posledním týmem tabulky (viz samostatný článek Ji.Flodra) OP, ve kterém si výhrou pojistili 2.místo v tabulce.

Odpoledne se hrálo v Mochtíně další utkání o 2.místo v tabulce OP a to žákovské Mochtín - Nalžovské Hory. Mochtín vyhrál 3:2, když branky vítězů stříleli : M.Kapusta, J.Bejvl a R. Madera. Rozhodčí laik J. Pretzelmayer.

"Á" tým mužů zajížděl na hřiště svého soupeře do Hradešic, kde v derby zápase I.B třídy nakonec nebodoval.

.. I.B třída mužů - So HRADEŠICE - So MOCHTÍN   2 : 0  (1:0).  Souboj tradičních soupeřů nepřinesl žádný oslnivý výkon na obou stranách. Byl to spíše boj, než oku lahodící fotbal.  Mochtín měl největší šanci na gol hned ve třetí minutě , kdy se do golové příležitosti dostal kapitán Ji. Dolejš, ale jeho střela z 10 metrů skončila mimo domácí branku. Pak převzali iniciativu domácí hráči, byli aktivnější, důraznější v soubojích, vytvořili si i několik slibných šancí na gol. Mochtín se herně trápil (hlavně někteří jednotlivci), do zakončení se dostal prakticky jen stoper O.Šup, ale i jeho pěkná střela šla hodně vysoko nad branku. Na druhé straně se v závěru poločasu dostali domácí do slibného průniku, který zakončili úvodní brabnkou utkání.  Po změně stran Mochtín zlepšil pohyb, přidal na agresivitě v napadání soupeře, postupně začal přebírat iniciativu. Hradešická obrana však byla pevná, do větší golové šance naše hráče nepouštěla. Gol Mochtín sice vstřelil (V. Špindler), ale nebyl pro ofsajd uznán. V samotném závěru utkání pak domácí jistili svoji výhru golem z penalty (kapitán Šašek), nařízenou za souboj našeho golmana s útočníkem soupeře.  Utkání rozhodovala trojice rozhodčích z Domažlicka Lad. Fanfule, L. Holeček, J.Rubáš, přihlíželo 100 diváků. Sestava Mochtína :  Vl.Hromada, Ji. Dolejš, T.Dolejš, V.Špindler, O.Šup, L.Kašpar (St. Jarabica), Zd. Plánička, P.Švátota, J.Kul, T. Babka (P.Staněk), Zd. Novák.

Treninky  mužů a dorostu společné jsou tradičně v úterý a pátek od 18,00 hodin.

I u tohoto článku připomínám všem našim hráčům, vedení i fanouškům, že mohou nosit věci do TOMBOLY, kterou připravujeme na naše oslavy, které proběhnou v Mochtíně v sobotu 25.6.2011 !