Stoprocentní bodový zisk uhráli naši muži A i B o minulém víkendu 14. a 15.5.2011. Béčko přivezlo nečekané 3 body ze Žihobec za výhru 3:0, "Áčko" pak doma v neděli porazilo poslední Sokol Žinkovy 2:0.

Poměrně úspěšní byli i naši mládežníci (viz dorost - samostatný článek Ji.Flodra), nebo i naši žáci st., kteří vyhráli v Myslívě 3:0 a stále vedou tabulku finalové skupiny OP. Cennou remisu 2:2 uhráli i naši ml. žáci v Měčíně a před nadstavbovou částí skončili v tabulce OP na vynikajícím 2.místě. Těžkého soupeře měla doma naše st. přípravka, která po velkém boji podlehla favorizovaným Klatovům 0:3, v sobotním turnaji mladších přípravek doma v Mochtíně se dařilo nejvíce dr. Okuly Nýrsko a Startu VD Luby, na dalších místech se umístila Sušice B a Klatovy A, na naše nejmenší (nebyli kompletní) zbylo tentokráte poslední 5.místo.

Sobota 14.5.2011  - OP mužů

TJ Žihobce - Sokol Mochtín "B"  0:3 (0:2).  K utkání odjel Mochtín se čtyřmi dorostenci a navrátilcem (po zranění) K.Tománkem, který byl v záloze hodně platným hráčem. Psychiku domácích nahlodala hned rychlá branka našeho L.Kolárika, který se trefil již v 10.minutě. Domácí měli také šance na gol, ale nedali je, naopak Lukáš Kolárik měl svůj den, ve 31.min. zvyšoval již na 2:0. Po přestávce Žihobce ještě přidaly na obrátkách, byly v tlaku, ale do kolen je srazila pohotová levačka Romana Trocha, který upravoval na 3:0 pro Mochtín. Tato branka vzala soupeři vítr z plachet, Mochtín pak pohodově svoji výhru uhájil. Rozhodoval Vl.Habada, ŽK 5:1, 80 diváků. Sestava Mochtína :  Hromada Vl., Hrudička A., Bejvl M., Švátora Ji., Dolejš Ji. st., Kolárik J., Bláha L., Matoušek M., Křivánek J., Tománek K., Troch R.,  střídal M. Škoda, branky : KOLÁRIK Lukáš - 2,  TROCH Roman - 1.

NEDĚLE 15.5.2011 - I.B třída mužů

Sokol Mochtín "A" - Sokol Žinkovy  2 : 0 (0:0). Hosté jsou na posledním místě tabulky, ale na jaře 2011 posílili a s každým soupeřem odehrávají rovnocenou partii. Ne jinak tomu bylo i tentokráte v Mochtíně, kde se hrálo po nočním lijáku na totálně podmáčeném trávníku. V 1.poločase to našemu celku vůbec nešlo v záloze, chybovala i obrana a jen se štěstím hosté neskorovali do naší branky ! Hrál se oboustranně útočný fotbal, i naše mužstvo mělo velké šance na skorování, ty největší pak Zd. Novák 2x po střílených centrech Ji.Čeledy. Po přestávce se hra Mochtína zlepšila, hráči již zbytečně neztráceli tolik míčů, přišly i pěkné kombinační akce. Po jedné z nich se z hranice šestnáctky dostal k zakončení Jan Kul (míč mu vybojoval a přihrál J.Potužník) a poslal Mochtín do vedení - 1:0. Ani za tohoto stavu soupeř neupustil od otevřené, útočné hry a i on mohl skorovat. V cestě mu ale stál skvěle chytající Petr Rajtmajer, který podržel Mochtín v klíčových momentech. Na druhé straně dostal golovou přihrávku znovu od J.Potužníka Honza Kul, ale sám před golmanem přestřelil. V 80.minutě založil pěknou akci mladíček Ji.Flodr, Babka vysunul do pravého křídla J.Kula, který přesným centrem našel navrátilce do áčka Zdeňka Nováka a ten dorážkou "stehýnkem" upravoval na 2:0 pro Mochtín.  Hrálo se slušně, rozhodoval V.Kopejtko z Horšovského Týna, 50 diváků.

Sestava Mochtína : P.Rajtmajer, O.Šup, Ji.Dolejš, Zd. Plánička, T.Babka, L.Kašpar (75.Ji.Flodr), St. Jarabica, P.Švátora, Ji.Čeleda (46.J.Kul), J.Potužník (72. L.Kolárik), Zd. Novák (85. Vl. Hromada), branky : Zdeněk NOVÁK - 1, Jan KUL - 1.

TRENINKY  mužů a dorostu (společné) - úterý a pátek od 18,00 hod.