První "Májový víkend" přinesl fotbalistům Sokola Mochtín radost i zklamání.

Z Bolešin přijeli v sobotu 30.4. naši mladší žáci s nečekanou porážkou 1:2, stejně tak nečekaně získali jen 1 bodík ve čtvrteční předehrávce i naši starší žáci v Nal. Horách (0:0, na penalty 3:2 pro domácí), citelně jim však chyběl zraněný Zb. Smolík a Burianova střela skončila smolně jen na břevně domácí branky.

Naopak - radovali se naši nejmladší fotbalisté. Mladší přípravka So Mochtín hrála v Lubech na turnaji, kde porazila Sušici B 3:0, remisovala s FK Horažďovice l:1 a s domácím Startem 2:2, prohrála jen těsně 1:2 se Švihovem. Starší přípravka So Mochtín dokázala doma porazit Sokol Nal. Hory 2:1, když goly stříleli P. Černý a T.Lang (Ro K.Šot), úspěšní byli i naši dorostenci, kteří doma porazili So Hartmanice vysoko 7:1 (goly + podrobnosti viz samostatný článek Ji.Flodra).

A co dospěláci ? V so 30.4.2011 prohrálo béčko v Měcholupech 1:2, v ne 1.5.2011 naopak doma naše áčko vyhrálo nad So Pačejov 1:0 a opět se posunulo mezi týmy bojující o špic tabulky I.B třídy.

So 30.4. - OP mužů - So Měcholupy - So Mochtín "B" 2:1 (1:0). Během pěti  minut mohlo naše béčko vyhrávat 2:0 kdyby  r. Blaheta uznal našim fotbalistům úvodní gol a vzápětí kdyby nařídil proti domácím pok.kop za jasný penaltový zákrok na Zd. Nováka. Na kdyby se ale nehraje a tak vzápětí zapadl za záda našeho golmana poměrně lehký balón (1:0), pak bojovnější domácí zvýšili po přestávce na 2:0 a na porážku bylo zaděláno. Naštěstí brzo dal kontaktní gol na 2:1 Zd. Novák a bylo jen na dalších jeho spoluhráčích, zda utkání alespoň sremisují. Nestalo se, zachraňující se Měcholupy dřely, vybojovaly všechny 3 mistrovské body. Nutno však dodat, že k zápasu se bez omluvy nedostavili někteří nominovaní hráči (Matula, Matoušek, L.Bláha, Potužník) a to by se stávat nemělo. Trenér J.Kolárik tak měl k dispozici jen 11 hráčů + K.Tománka, který po zranění není ještě na plnou zátěž. Rozhodoval J.Blaheta z Klatov, 50 diváků. Sestava Mochtína B : Hromada Vl., Švátora Ji., Staněk P., Troch R., Kolárik L., Bejvl M., Křivánek J., Novák Zd., Kloupar M., Dolejš Ji.st., Tománek K. (střídal P.Kubala), branka : Zdeněk NOVÁK - 1

NE 1.5.2011 - I.B tř. mužů Sokol Mochtín - Sokol Pačejov  1:0 (0:0). Zápas tradičních soupeřů přináší vždy vyrovnaný souboj a bylo tomu tak i tentokráte. V 1.půlce se hrál v Mochtíně hodně nepřesný fotbal nevalné úrovně. Mochtínským hráčům se nedařila kombinace, hráče neposlouchal míč, do šancí se nedostávali ani naši útočníci. Držela naštěstí naše obrana, která si ale hodně oddechla, když ve 45.minutě skončila hlavička hostí (opět po standartce - po rohu !) jen na břevně ! Naštěstí, ani hosté nepředváděli nic zázračného, čekalo se na druhý poločas. Ten již přinesl úplně jiný fotbal a to zásluhou obou celků. Hrálo se s větším nasazením, přesněji po zemi,  do hry se postupně dostaly všechny naše opory (Jarabica, Kašpar, Špindler) a další. Brzo přišel i rozhodující gol. To běžela 53.minuta, hosté chybovali ve středu obrany, do průniku se dostal Tomáš Dolejš a svojí solo akci na golmana zvládl golově - 1:0!  Pak měl Mochtín štstí, kdy dělovku z 23 m do šibenice zázračně vyškrábl na roh náš nový golman v áčku Petr Rajtmajer, ale v další části hry byl již Mochtín aktivnější, výhru mohl i pojistit. Nejblíže byl Stano Jarabica, jeho dělovku ze 25 m ale zastavilo břevno hostující branky. Pačejov se snažil o vyrovnání, na naší obranu však nic nevymyslel. Rozhodoval L.Holeček z Hluboké, ŽK 1:3, 80 diváků - sestava Mochtína : Rajtmajer P., Šup O., Dolejš J., Dolejš T., Švátora P., Špindler V., Kašpar L., Jarabica St., Plánička Zd.(89. Bláha L.), Babka T. (73. Voráč J.), Kul J., branka: DOLEJŠ Tomáš - 1.

TRENINKY mužů : v  úterý od 18,00 hod., v pátek 6.5. 2011 až od 18,30 hod.(po Mochtínském přespol. běhu!).  V úterý 3.5. očekáváme na treninku též účast dorostenců !