V neděli 27.2.2011 byl v Klatovech, v hale ZŠ Čapkova, odehrán Zimní turnaj přípravek v halové kopané. Uspořádal ho fotbalový oddíl TJ Sokol Mochtín v rámci svých oslav 40.výročí založení i v rámci oslav 100 let TJ Sokol Mochtín.

Turnaje se zúčastnilo devět týmů z okresů Klatovy, Domažlice a Plzeň-jih. V přímé konfrontaci byli nakonec úspěšnější hosté ze sousedních okresů, když celkové prvenství získali zaslouženě mladí fotbalisté SK Kdyně 1920, svěřenci trenéra Bohuslava Hranáče. Druhá příčka patřila mladíkům TJ Přeštice, kteří pod vedením svého trenéra M.Fořta podávali po celou dobu turnaje nejvyrovnanější výkony. Pohár a bronzové pamětní medaile si domů za 3.místo odvezli minižáci TJ Sušice, svěřenci trenéra Jiřího Kutila.

Ve třech základních skupinách se bojovalo o postup do závěrečných bojů s těmito výsledky : Mochtín - Pocinovice 2:0 (Lang,Bijedič), Klatovy - Horažďovice (Havlíček), Sušice - Nal.Hory 6:0 (Šťastný a Mach 2, Siatouf,Němec), Přeštice - Pocinovice 4:0 (Fořt,Kokoška,Štengl,Škopek), Kdyně - Horažďovice 3:0 (Chytil 2, Hranáč), Staňkov - Nal.Hory 2:2 (Arramman, Pitipáč - Kutka, Mareš), Mochtín - Přeštice 0:1 (vlastní), Klatovy - Kdyně 0:0, Sušice - Staňkov 1:0 (Němec z p.kopu),

Podle umístění ve skupinách se následně bojovalo v dalších třech skupinách o konečné pořadí v turnaji. V souboji o 7.-9.místo  Pocinovice - Nal.Hory 1:0 (Jakuš), Horažďovice - Nal.Hory 0:1 (Štěch) a Pocinovice - Horažďovice 0:1 (Hnídek). Při rovnosti bodů i skore následoval penaltový rozstřel, který určil vítězem Pocinovice, 2.Horažďovice, 3.Nal. Hory.

V souboji o 4.-6.místo Mochtín - Staňkov 0:1 (Arrammach), Klatovy - Staňkov 1:1 (Shklyarskyy - Arrammach), Mochtín - Klatovy 0:3 (Daněk 2, Shklyarskyy)

V závěrečném finalovém turnaji o 1.-3.místo : Přeštice - Sušice 2:0 (Štengl,Kokoška), Kdyně - Sušice 3:0 (Čácha 2, Hranáč), Přeštice - Kdyně 0:0. Remisa stačila kdyňským mladíkům k celkovému prvenství, měli lepší skore. I tentokráte Kdyně v Klatovech potvrdila, že se v tomto sousedním městečku na Domažlicku starají o fotbalový potěr na jedničku !

Konečné pořadí turnaje :  1. SK Kdyně 1920, 2. TJ Přeštice, 3. TJ Sušice, 4. SK Klatovy 1898, 5. FK Staňkov, 6. TJ Sokol Mochtín, 7. TJ Sokol Pocinovice, 8. FK Horažďovice, 9. TJ Sokol Nalžovské Hory

Diplomy a ceny si ze závěrečného vyhlašování odnášela všechna družstva, ta nejlepší pak navíc ještě poháry a pamětní medaile. Mochtínští pořadatelé tradičně oceňovali i nejlepší jednotlivce, které rovněž předstvaujeme sportovní veřejnosti. V budoucnosti o nich jistě ještě hodně uslyšíme, jsou opravdu šikovní. Nejlepší brankář : Ondřej Valeš - SK Klatovy 1898, nejlepší obánce : Robin Hranáč - SK Kdyně 1920, nejlepší útočník : Martin Fořt - TJ Přeštice, nejlepší hráčka turnaje : Martina Panušková - FK Horažďovice, nejlepší hráč turnaje(doslova vynikající) : Nico Arrammach - FK Staňkov. S diplomem a cenou domů odjížděl i nejmladší hráč turnaje, kterým byl teprve osmiletý Marek Kutka z Nalžovských Hor

Závěrem bych chtěl poděkovat všem svým pomocníkům, kteří mi s tímto dalším turnajem pomáhali (O.Kapusta, J.Pavlík, P.Kardoš, M.Tomanová a P.Böhm) a podíleli se tak svým dílem též na hladkém průběhu celé akce.

Karel Šot, ředitel turnaje

P.S. - fotky z turnaje by měly v brzké době být též na našich webových stránkách ve fotogalerii