V sobotu 12.2.2011 zahájili muži So Mochtín herní přípravu na mistrovské jaro 2011. Na úvod jim byl soupeřem Chanos Chanovice, účastník krajského přeboru. Počasí přálo, bylo 3 stupně nad nulou a tak se zápas nakonec hrál na vzorně připraveném treninkovém hřišti v Chanovicích.

K tomuto duelu odjelo jen 12 hráčů (ze 14 nominovaných), protože J.Voráč a dorostenec A.Hrudička se nedostavili (bez omluvy !). Přesto Mochtín podal v Chanovicích velmi kvalitní, kolektivní výkon, který jim nakonec přinesl proti silnému soupeři cennou remisu.

Chanos Chanovice . Sokol Mochtín  3:3 (1:1). Úvod vyšel lépe domácímu Chanosu, který již ve 4.minutě vedl 1:0. To z nepřesných rozehrávek našich obránců těžil domácí útočník T.Kostka, který přízemní střelou k tyči otevřel skore. Naše hráče naštěstí tato rychle inkasovaná branka nerozhodila, všichni hráči přidali na zodpovědnosti a nasazení, výsledek se dostavil. Dobrý výkon Mochtína korunoval vyrovnávající brankou v 17.minutě Jan Kul, srovnal na 1:1. Do poločasu pak byla golové šance na obou stranách, brankaři však byli vždy na místě. Úvod druhého poločasu naopak patřil Mochtínu. Již ve 49.minutě se dostal po pěkné narážečce do šance Jiří Dolejš a levačkou překvapil domácího golmana přesnou střelou k ytči - 1:2. Chanos byl zaskočený, Mochtín měl navrch, hrál dobře, dotahovat museli domácí. V 65.minutě ale přišel chybný výrok rozhodčího, který odpískal proti Mochtínu vymyšlenou penaltu. Domácí ji proměnili, znovu se dostali do hry a začali zlobit. Vzápětí měli další šance, jednu z nich v 74.minutě proměnil hlavou (po rohu) stoper P.Srb, Chanos otočil skore ve svůj prospěch. Mochtín se ale v závěru nadechl k závěrečnému náporu, cítil, že soupeř je hratelný. Šance R. Trocha a Ji. Dolejše ještě golem neskončily, ale v 84.minutě to přišlo. Agilní obránce Tomáš Dolejš si naběhl až do zakončení, jeho ne zrovna prudkou střelu však domácí golman neudržel a pro naběhnutého mladíka Jiřího Flodra nebyl problém poslat vyražený míč zpět do sítě, srovnal na konečných 3:3. Výsledek i předvedená hra je povzbuzením do další práce.

Hrálo se slušně, bez karet, zápas odřídil rozhodčí Vladimír Kulík z Horažďovic. Branky: Tomáš Kostka, Víťa Drohobeckyj (p.kop), Pavel Srb - Jan Kul, Jiří Dolejš, Jiří Flodr.

Další trenink mužů bude ve středu 16.2.2011 od 18,15 hod. (sraz v 18,00) v hale ZŠ Čapkova v Klatovech, další pak v pátek 18.2. v Mochtíně se začátkem v 18,00 hod. (sraz v 17,50). Očekávám zlepšenou účast našich mužů (nájem haly není lacinou záležitostí !!!), v pátek očekávám na tremimku v Mochtíně i účast našich dorostenců, se kterými počítáme již i do přípravných zápasů našich mužů !

Další přípravný zápas mužů je zajištěn na sobotu 19.2.2011. Odehrajeme ho na hřišti v Hrádku u Sušice od 14,00 hod., soupeřem Mochtína bude další silný celek a to Jiskra Bezdružice, vedoucí celek I.B třídy, sk.C.  K utkání pojedeme opět auty, spol. odj, z KT od pošty ve 12,30, z Mochtína od hřiště ve 12,40 hod. Nominace bude oznámena v pátek při treninku. Omluvy předem včas, aby byla šance zajistit náhradu !