Sobota 13.11.2010 přinesla Mochtínu jasnou výhru nad Měčínem 4:1 a pěkné 4.místo v tabulce I.B třídy mužů, na kterém přezimují až do jara 2011. Byl to pěkný dárek všem našim příznivcům, kteří celoročně našim fotbalistům fandí i trenérovi St. Skalovi, který je shodou okolností z Měčína a mochtínské muže trenuje. Kaňkou byla zbytečná vyloučení hráčů (2:1) v samotném závěru tohoto derby,které se do zmiňované 89.minuty hrálo velice slušně a ve sportovním duchu.

Dopoledne v 10,00 hod. proběhlo v Mochtíně "Slavnostní otevření rekonstruovaných kabin TJ Sokol Mochtín" a to za přítomnosti celé řady hostů, mezi kterými nechyběli ze sportovního prostředí ani ing. Luboš Nový - místopředseda OVV PSS Klatovy, či František Kalista - místopředseda Okresního fotbalového svazu v Klatovech. Úvodní otevírací proslov měl starosta obce ing. Jaroslav Kanta, za TJ Mochtín zde nechyběli představitelé - Marie Nováková (předsedkyně TJ) a Karel Šot (předseda FO), přítomni byli i naši žáci-fotbalisté, kteří asistovali nejen u otevření, ale následně si zahráli mezi s sebou i exhibiční zápas. Odpoledne, po závěrečném zápase mužů, se pak v novém restauračním zařízení "Fotbalka" na hřišti,uskutečnila dokopná mužů, která se protahla až do večerních a pro některé až do pozdních nočních hodin.

So 13.11.2010 - I.B tř. mužů Sokol Mochtín - Sokol Měčín  4:1 (2:1). Závěrečné utkání podzimu 2010 svedlo proti sobě dva tradiční soupeře z našeho okresu, kteří na tom byli bodově hodně podobně (Mochtín 20 bodů, Měčín 18 b.). Od úvodních minut však bylo zcela evidentní, že na hřišti mají jasně navrch domácí fotbalisté. Ti svého soupeře, hlavně v 1.poločase, jednoznačně přehrávali a bylo jen otázkou času, kolik Měčín inkasuje golů. Bohužel, i tentokráte se naši hráči předháněli v zahazování golových tutovek (nejvíce Ji.Dolejš, J.Kul a T.Babka), nakonec to bylo za 45.minut jen 2:1.Nutno však dodat, že řadu vyložených golovek vychytal hostující golman Radek Šlajch. V 15.minutě však nestačil na střelu Jiřího Dolejše, stejný hráč se pak ve 42.minutě z přímého kopu ze 25 metrů trefil parádně přes zeď k tyči a zvýšil na 2:0 pro Mochtín. Hosté však z nevinného protiútoku ve 45.minutě vytěžili penaltu, když u smolného faulu ve vápně byl T.Dolejš. Z 11 metrové značky se nemýlil Jar. Krotký, snižoval na přijatelných 2:1. Po přestávce se Měčín zlepšil, náš tým si naopak dal oddychový čas a málem se mu to nevyplatilo. Jenže ani hosté nebyli v koncovce přesní, z mírné převahy nic nevytěžili. Postupem času pak Mochtín začal znovu přebírat iniciativu, dostával se znovu do golových šancí, byl lepší svého soupeře, kterému se v Mochtíně moc nedařilo. Nejdříve zcela jasnou tutovku opět zahodil Jiří Dolejš, který ze 6 metrů trefil břevno měčínské branky, další příležitosti opět vychytal měčínský brankař. V 68.minutě však přišla povedená akce Mochtína, na jejím konci přišla přesná přihrávka Ji.Dolejše a ještě přesnější střela Tomáše Babky levačkou - 3:1. O 12.minut později pak upravoval na konečných 4:1 střídající Jan Voráč, hosté se sice ještě snažili o korigaci, ale nic vážnějšího nevymysleli. V samotném závěru slušně hraného zápasu pak přišel moment, který přinesl zbytečnou nervozitu a emoce mezi hráče i fanoušky obou týmů. Nesmyslný hrubý faul Fr. Šlaise ze zadu na domácího Ji.Dolejše (mimo hru!!!) byl příčinou následných potyček, ze kterých nakonec vyšli hůře (dle rozhodčího) hráči Mochtína, když ČK obdržel nejen hostující Šlais, ale i naši P.Sysel a V.Špindler. Bohužel,bez potrestání pak následně zápas dohrál např. golman hostí Šlajch, který si za svůj 45 m sprint ke schrumáži hráčů obou týmů a následné chování v něm, ČK také minimálně zasloužil. Rozhodoval mladík Jurij Dykalov z Klatov (hodnocení nechávám na přítomných divácích), ŽK 3:3, ČK 2:1, 100 diváků. Sestava Mochtína : Hromada Vl., Jarabica St., Švátora P. (70. Sysel P.), Dolejš T., Špindler V., Kašpar L. (46.Voráč J.), Babka T., Plánička Zd., J.Kul, D.Dvořák, branky : Jiří DOLEJŠ 2, Tomáš BABKA a Jan VORÁČ po 1.

POZOR !  Navrhuji, aby (než napadne sníh) jsme využili toho, že máme v Mochtíně hřiště s umělým povrchem a osvětlením ... a udržovali si fyzičku při fotbálku a to každý čtvrtek - sraz do 18,00 hod. v Mochtíně v kabinách !!!  Nabídka platí nejen pro muže, ale i pro dorostence, přivítáme i další zájemce z řad našich trenérů, či hráčů amatérů !!! Domluvte se a přijďte v hojném počtu.