Dvě remisy 1:1 uhráli naši muži během víkendu 6. a 7.11.2010. Áčko přivezlo cennou remisu ze Švihova, příští sobotu 13.11. pak zakončí mistrovský podzim 2010 doma s Měčínem."B" tým mužů So Mochtín remisou 1:1 proti Chanosu Chanovice B již letošní podzimní část okresního přeboru zakončil. V tabulce přezimuje béčko na pěkném 6.místě s 20 body a skorem 24:22.

So 6.11.2010 - I.B tř. mužů - FC Švihov - Sokol Mochtín  1:1 (0:0). Tradiční derby zápas se hrál za nepříjemného, silného větru. Domácí Švihov měl v prvním poločase mírnou herní převahu, ale do větších golových šancí se z brejků dostávali naši hráči. Blízko golů byli postupně Luboš Kašpar, Dáda Dvořák i Jiří Čeleda. Naše obrana pracovala spolehlivě, šikovného mladíka Sýkoru ohlídal T.Dolejš, nebzpečného Špatenku pak L.Kašpar. Bojovný, vyrovnaný zápas pokračoval i po přestávce, čekalo se na první gol. Ten přišel v 70.minutě, bohužel v síti Mochtína. To se vydali naši "hlídači" na zteč soupeřovi branky, odhlavičkovaný míč se ale rychle dostal zpět na polovinu hřiště, kde ho převzal nehlídaný Sýkora. K němu se do přečíslení dostali i další jeho spoluhráči, mezi nimi i Zd. Špatenka, který zcela volný Sýkorovu přihrávku proměnil ve vedoucí gol. Mochtín se nechtěl smířit s porážkou, snažil se ve zbývajícíh minutách alespoň o vyrovnání. To se mu nakonec podařilo v samotném závěru utkání. Nejdříve, po nakrátko rozehraném rohovém kopu, donutil Dáda Dvořák přesnou střelou k tyči domácího golmana Trávu k superzákroku. Z následného rohového kopu ale již přišlo vyrovnání na 1:1. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Jiří Dolejš, zblíska míč dotlačil do sítě ! Běžela 90.minuta (!), v záverečném nastavení se již nic nestalo. Smírná remisa byla tentokráte spravedlivým vyjádřením sil na hřišti. Rozhodčí Lad. Kvasnička, sestava Mochtína : Hromada Vl., Jarabica St., Švátora P., Špindler V., Dolejš T., Babka T., Kašpar L., Dolejš Ji., Kul J. (70. Plánička Zd.), Čeleda Ji., Dvořák D., branky : DOLEJŠ Jiří - 1.

NE 7.11.2010 - OP mužů - So Mochtín "B" - Chan.Chanovice "B"  1:1 (0:0). Soupeř měl potíže se sestavou, postupně při hře doplňoval počet fotbalistů až na 11 hráčů.  Náš tým ale tuto výhodu nedokázal využít. Zápas měl oboustranně ofenzivní pojetí, šance si vytvářely oba týmy, nutno však přiznat, že vyloženější golovky měl soupeř z Chanovic, naši rezervu ale opět podržel v těžkých situacích golman Vlastík Hromada. Z úvodního golu utkání se radovali naši fotbalisté a fanoušci. Běžela 53.minuta, Vašek Nováček vybojoval u rohového praporku již doslova ztracený míč, obešel obránce hostů a přesně nahrál před branku, kde šikovnou patičkou Zdeněk Novák otevře skore - 1:0. Stejný hráč pak měl o deset minut později ještě jednu tutovku, ale jeho zakončení zblíska skončilo mimo branku. Hosté se pak nadechli k závěrečnému náporu. Ve středu pole doslova kraloval hráč č. 7 Lukáš Černohorský, který nezadržitelně obcházel jednoho našeho hráče za druhým, připravoval střelecké pozice pro své spoluhráče, sám také zakončoval. Vyrovnání na 1:1 přišlo v 75.minutě, kdy tento hráč prošel do vápna, z jeho přihrávky šajtlí zakončil k tyči Vojtěch Klásek (druhý nejlepší hráč soupeře). Závěr byl dramatický, soupeř zlobil až do poslední minuty, ale naštěstí bez brankového efektu. Remisa (a 1 mistrovský bod) posunula naši rezervu na konečnou 6.příčku tabulky OP (před Vrhaveč), kde do jara 2011 přezimuje.Rozhodoval Jos. Abrahám ze Sušice, ŽK 1:1, 50 diváků. Sestava : Hromada Vl., Švátora Ji., Křivánek J., Staněk P., Sysel P., Bejvl M., Nováček V., Dolejš Ji.st., Černý P. (70. Troch R.), Novák Zd., Voráč J. (65. Bláha P.), branky : NOVÁK Zdeněk - 1

POZOR !    Trenink mužů bude před posledním zápasem podzimu jen ve čtvrtek 11.11.2010 od 18,00 hod. v Mochtíně na umělce !!!

Poslední mistrák podzimu bude doma v sobotu 13.11.2010 od 14,00 hod. Mochtín "A" hostí Měčín !   Připomínám, že slavnostní otevření rekonstruovaných kabin v Mochtíně proběhne ve stejný den dopoledne v 10,00 hod. a po utkání Mochtín - Měčín pak v nové Fotbalce proběhne posezení - dokopná mužů (+ dorostenců, kteří pomáhali).  Na dokopnou přineste ceny do tomboly, která v průběhu dokopné bude vyhlášena !!!