Uplynulý víkend 14. a 15.8.2010 přinesl mochtínským dr.mužů zklamání i radost. Zklamání v podobě prohry (5:2) "B" týmu So Mochtín v Nezamyslicích u úvodním kole OP mužů 2010/2011, radost pak z předvedené hry i výsledku "A" týmu So Mochtín v poslední přípravě doma proti Dlouhé Vsi (4:1).

14.8. - mistrovsky OP mužů - NEZAMYSLICE - MOCHTÍN "B"  5 : 2 (1:0). Domácí nastoupili s náhradním golmanem v brance a byl to právě on, který byl hlavním strůjcem výhry Nezamyslic. Náš tým totiž žačal velice svižně a již ve 4.minutě mohl jít do vedení. Pavel Staněk však ve 100% tutovce trefil z 8 metrů jen golmana! A když i další výbornou golovku P.Sysla v 8.minutě domácí brankář vyrazil na roh, bylo zřejmé, že i brankář domácího béčka bude pro naše hráče velkou překážkou. To se také v průběhu zápasu potvrdilo. Náš tým měl stále územní převahu, ale zakončení tradičně chybělo. Domácí se postupně zlepšovali, jejich útočné akce byly stále více nebezpečnější. Hlavně jejich nejlepší kanonýr, rychlý a rtuťovitý Martin Soutor, byl k neudržení. A byl to právě on, kdo ve 27.minutě otevřel skore - 1:0. Hned po přestávce se dostal do další 100 % golovky opět P.Staněk, ale opět trefil jen dobře postaveného domácího golmana ! Vzápětí utekl naší obraně Soutor, přihrál před branku a Vinický se nemýlil - 2:0. Studená sprcha pro náš tým pokračovala, když po dalších chybách naší obrany přidali domácí v 62. a 64. minutě dva slepené goly, vedli již 4:0. Hra byla přitom vyrovnaná, jen v zakončení byli domácí o hodně lepší. Stoper Jiří Dolejš ml. se pak vysunul na hrot  mochtínského útoku, začal nevídaný obrat. Jiří nejdříve snížil na 4:1, vzápětí se dostal do dalších výborných šancí, ale neproměnil je. Škoda. V té době byli hodně pasivní, nedařilo se jim. Na 4:2 snížil Jiří Dolejš st. přízemní střelou k tyči a nápor Mochtína sílil ! Nezamyslice se však ubránily, naopak, v samotném závěru opět utekl našim obráncům Martin Soutor (útočník, jakých běhá po hřištích v okrese Klatovy málo) a svojí druhou brankou uzavřel skore zápasu na 5:2. Pro naše mužstvo to byla krutá lekce z produktivity. Rozhodčí Abrahám, ŽK 0:1, 70 diváků. Sestava Mochtína: Tomaka, Bejvl, Dolejš Ji.ml., Švátora P., Staněk, Dolejš T., Černý, Tománek, Sysel , Zoubek (46.Dolejš Ji.st.), Nováček (75.Pavlík), branky : Jiří DOLEJŠ ml., Jiří DOLEJŠ st. - po 1

15.8. - příprav. zápas mužů So MOCHTÍN - Ta DLOUHÁ VES  4 : 1 (0:1). Zápas byl generálkou pro oba týmy před ostrým startem do I.B třídy, nového soutěžního ročníku 2010/2011. Mochtín měl od začátku více ze hry, ale tradičně bez brankového efektu. Soupeř hrál na brejky, trpělivě čekal na nějakou větší chybu našich hráčů a ta přišla. Nejdříve 2x z pravé strany bez golového využítí, ta největší pak  ve 30.minutě. Ztráta míče na půlce, přečíslení, přesná přihrávka před branku a přesné zakončení (M.Krejčí) - 0:1. Po přestávce Mochtín zvýšil aktivitu, kopal několik rohů a po jednom z nich se dostal k odhlavičkovanému míči J.Voráč a dělovkou z 19 m srovnal na 1:1. V závěru utkání soupeři viditelně ubývalo sil, naši hráči se stále více a více dostávali do zakončení, konečně přišly i branky. V 78.min. po průniku St. Jarabici proměnil v gol jeho přihrávku Tomáš Babka, o dvě minuty později se blafákem prosadil Dáda Dvořák (3:1), minutu před koncem jistil zaslouženou výhru Mochtína dorážkou, střídající Jan Kul. S přehledem rozhodoval Jan Šafránek, ŽK 1:0,sestava Mochtína : Hromada (Rajtmajer), Šup, Jarabica, Švátora P., Špindler, Babka, Plánička (Kůl), Voráč, Sysel, Dvořák, Novák, branky : VORÁČ Jan, BABKA Tomáš, DVOŘÁK Dalibor, KUL Jan - po 1

T R E N I N K Y  mužů  budou nyní v Mochtíně v úterý a čtvrtek od 18,00 hodin !