Dnes dopoledne sehráli dorostenci 1. přípravné utkání v Chanovicích. I když tento nováček OP bude jistě patřit k tomu lepšímu v soutěži a určitě bude hrát v horních patrech tabulky, měli jsme na to, abychom minimálně neprohráli. Výsledek 5:2 (2:0) pro domácí vypadá jasně, ale kdo zápas viděl, tak mi potvrdí, že v poli byla hra minimálně vyrovnaná a brankových šancí jsme měli víc. Je to asi bolest mochtínské kopané, protože podobně mluvil Jarda Pavlík o včerejší prohře "béčka" v Nezamyslicích a stejně tak vyzněly některé referáty o "áčku" v loňské sezóně. Kromě krátké přeháňky v úvodu zápasu nás také "zchladil" již v 10. min. "Suky", který nesmyslně dělal kličku soupeři před vlastní "šestnáckou" a domácí snadno vedli 1:0. Poté ve velkých šancích neuspěli 3x M. Matoušek, Rubáš a Kuželík a tak skóroval soupeř, aniž by potřeboval vůbec nějakou si vytvořit. U rohového praporku domácích se "Suky" nechal opět snadno připravit o míč, chanovický hráč postupoval s míčem na půlku a když nevěděl co s ním, nakopl míč dopředu a ten po odrazu od země přeskočil špatně postaveného brankáře - gól cca z 50 m?! 5. min. po přestávce náš špatně hozený aut na půlce domácích přinesl brejk soupeře - 3:0. Další brejk přišel v 62. min. po našem rohovém kopu?! - 4:0 a na 5:0 zvýšili domácí po  ztrátě míče na půlce v 70. min. Chanovičtí se dostali během dvaceti minut 4x sami před brankáře a 3x s přehledem skórovali a jednou to napálili do našeho gólmana, což byl jediný jeho ostrý zákrok za zápas. Naopak "Ruby" neproměnil svou 2. velkou šanci a jeden z nejlepších hráčů na hřišti v 1. půli "Hans" Potužník se ve druhém poločase na novém postu postupně vytrácel a zklamal i v největší šanci zápasu, když netrefil prázdnou bránu Chanovic. V 75. min. konečně po závaru před brankou po našem TK prostřelil M. Matoušek vše, co mu stálo v cestě a v 89. min. po kolmici ze středu hřiště upravil "exdorostenec" David Maršálek na konečných 2:5 z našeho pohledu. V zápase nás nepodržel brankář, i když kromě hrubky při 2. gólu mu ostatní branky nelze vyčítat. Nejistý byl při hře nohou, zvláště v úvodu utkání a také při vybíhání. Zápas se vůbec nepovedl Ondrovi Sukovatému a lze jen doufat, že příště to může být jen a jen lepší. Propadli jsme i takticky, když jsme nebyli schopni po ztrátách míče, i u soupeřovy brány, přerušit hru a inkasovali jsme 4x z brejku, z toho ve 2. půli 3x jako "přes kopírák". Také jsme odpadli fyzicky. I přesto, že domácí měli od čtvrtka soustředění, vydrželi se silami až do konce. Jenže trénují již skoro měsíc a kouč Olda Šebek má k dispozici téměř 20 trénujících hráčů. My měli před rokem a v březnu v Nezamyslicích 7, respektivě 6 dorostenců, proto jsme s Jardou Pavlíkem teď od toho upustili. Avšak na tréninku tento týden bylo jen 7 (Po) a 8 (Čt) hráčů, v podstatě ti, co byli v Nezamyslicích, což není náhoda. Trénují stále titíž, ostatní se "vezou". Tak jsme dnes museli postavit i hráče, kteří byli poprvé letos na hřišti - Rubáš a Hrudička - kteří se vrátili včera z tábora. Celý týden opět netrénoval M. Matoušek a aby nás bylo aspoň 11, musel hrát i "exdorostenec" D. Maršálek.

Sestava: Kardoš - Potužník, Kloupar, Bláha, Hrudička - Kuželík, Maršálek, Flodr, Sukovatý - Rubáš, M. Matoušek

Zítra trénujeme od 18.00 hod., v úterý od 17.30 hod. Sraz u Lídlu 30 minut před, na hřišti 15 min. před tréninkem. Ve čtvrtek bude další PU, více se dozvíte na tréninku.