V neděli 6.6.2010 se v Mochtíně o pouti hrály dva mistrovské zápasy. Oba byly bohaté na branky. V odpoledním předzápase vyhráli naši dorostenci nad Hradešicemi 10:0 (!), po nich pak muži "B" So Mochtín porazili Dešenice 8:0 ! Pro početnou diváckou kulisu to bylo vydařené pouťové odpoledne.

.. OP dorostu - Sokol MOCHTÍN - Sokol HRADEŠICE  10:0 (2:0). Hosté přijeli v nekompletní sestavě, celý první poločas však drželi s našim týmem krok. Postupem času ale Mochtín získával stále větší převahu, kterou také dokázal brankově vyjádřit. Nakonec z toho bylo dvouciferné vítězství, které vylepšilo skore našich dorostenců. Na pořadí v tabulce však zatím vliv nemělo. Rozhodčí Dykalov z Klatov, ČK 0:1, branky : Vizinger 4, More 2, M.Matoušek, Smolík, Flodr a Frána po 1.

.. OP mužů - Sokol MOCHTÍN "B" - Start DEŠENICE   8 : 0 (2:0). Hosté jsou na sestup, do Mochtína přijeli k zápasu jen s devíti hráči. V prvním poločase uhráli solidní výsledek, ale ne svoji hrou, spíše to bylo nemohoucností našich hráčů v zakončení brankových tutovek. Skore otevřel Václav Nováček již v 6.minutě, na 2:0 zvýšil krásnou brankou Petr Černý, ale v další části hry se naši fotbalisté doslova předháněli v zahazování šancí. Po přestávce dostali v našem týmu šanci hráči z lavičky, kteří se hned v úvodu II.poločasu přičinili o vylepšení skore. Nejdříve na 3:0 zvyšoval dělovkou brankář Vl.Hromada, pak se do listiny střelců zapsal i dorostenec Lukáš Bláha, po něm se svojí levačkou přesně trefil k tyči i kapitán týmu Jiří Švátora i další náš obránce Pavel Staněk. V samotném závěru proměnil pokutový kop náš golman Robin Tomaka a v 90.minutě se golově konečně prosadil i náš útočník Pavel Zoubek.  Rozhodčí Jurij Dykalov z Klatov, hráno bez karet, 100 diváků. Sestava : R.Tomaka, P.Staněk, Ji.Švátora, J.Křivánek, K.Tománek, O.Šup (46.Vl.Hromada), V.Nováček (46. L.Bláha), L.Kašpar (35. Ji. Dolejš st.), J.Voráč (80.P.Švátora), P.Černý, P.Zoubek, branky : Václav NOVÁČEK, Petr ČERNÝ, Vlastimil HROMADA, Lukáš BLÁHA, Jiří ŠVÁTORA, Pavel STANĚK, Robin TOMAKA (z p.kopu), Pavel ZOUBEK.

TRENINKY mužů :  pokračují stále v úterý a pátek od 18,00 hod.