muziA10Poslední květnová neděle (30.5.) přinesla mochtínským fotbalistům i fanouškům hodně radosti. Důležité 3 mistrovské body uhrálo doma áčko mužů v klíčovém utkání se Švihovem, nečekané 3 body přivezli naši dorostenci z Kasejovic (okres Plzeň-jih), které usilují o 2.místo v tabulce, cenné tři mistrovské body přivezla ze Švihova i naše mladší přípravka, která nasázela soupeři rovnou "desítku" !. Prohrálo jen béčko mužů, které odjelo v sobotu 29.5. v silně kombinované sestavě do Hrádku, kde sice prohrálo 0:4, ale herně rozhodně ostudu neudělalo. Zahrálo si v něm i 6 našich dorostenců a to je hodně pozitivní zjištění !

-OP ml. přípravka - 30.5.10 - FC ŠVIHOV - So MOCHTÍN  2:10 (0:4). Naši kluci přehráli soupeře ve všech směrech. Střelecky se zaskvěl tradičně Radek Mužík, autor 5 branek, 3 přidal Pavel ČERNÝ, po 1 brance přidali Ji.Kořínek a M.Bauer.  Blahopřejeme !

- OP st. přípravka - 29.5.10 - SKP O.NÝRSK0 - So MOCHTÍN  3:1 (2:0). Domácí byli vysokými favority, ale narazili na výborný výkon našich mladíčků, kteří je hodně potrápili. Branku Mochtína zaznamenal Tomáš TRUCHLÝ.

- OP dorostu - 30.5.10 - So KASEJOVICE - So MOCHTÍN  0:3 (0:2). I v tomto duelu byli domácí jasnými favority. Mochtín je ale zaskočil kvalitním výkonem a dobrou koncovkou. Poprvé si za dorost zahrál i náš šikovný žák Zbyněk Smolík - dal 1 gol,daší měl na kopačce. Pochvalu ale zaslouží celý tým za kolektivní výkon. Branky : Jan MORE - 2, Zbyněk SMOLÍK - 1.

- OP mužů - 29.5.10 Svatobor  HRÁDEK - So MOCHTÍN "B"  4 : 0 (1:0). Domácí jsou první v tabulce a kráčí za postupem do I.B třídy. Měli po celé utkání více ze hry, ale naše silně kombinované mužstvo, ve kterém si zahrálo 6 dorostenců (!),mu bylo důstojným soupeřem. Inkasovalo zbytečně až v oslabení, kdy byl v 55.min.vyloučen P.Zoubek. Rozhodčí Št. Haviár - ČK 0:1 (Zoubek), sestava : Matoušek L., Bláha L., Křivánek, Švátora Ji., Staněk, Nováček (60.Kloupar), Dolejš Ji. st., Černý, Zoubek (55.ČK), Matoušek M. (65.Pavlík), Potužník (70.Škoda).

- I.B tř. mužů - 30.5.10. - So MOCHTÍN - FC ŠVIHOV   4 : 1 (2:1). Pro oba týmy to byl doslova existenčí zápas, ve kterém šlo o 3 body k záchraně ! Vydřeli je nakonec naši fotbalisté, kteří sice nebyli lepší svého soupeře, ale zvládli zápas dobře takticky a hlavně, dařilo se jim v koncovce, která rozhodla. Švihov měl totiž minimálně stejný počet golovek jako Mochtín(nejvíce pak mladíček Sýkora), ale nedokázal je proměnit. naši fotbalisté šli do vedení v 16.minutě, kdy únik Ji.Čeledy a jeho přesnou přihrávku proměnil v gol Zd. Novák. Vzápětí měl šanci na gol M.Tykal, ale jeho střelu zastavila tyč ! O dvě minuty později ale Ji.Čeleda zopakoval svůj průnik do vápna, jeho přesná přihrávka našla Zd. Pláničku, který ji proměnil v další branku Mochtína - 2:0! Nečekané vedení ale soupeře nabudilo ke zvýšení aktivity. Ve 27.minutě Švihov snížil Zadražilem na 2:1, ke konci poločasu hosté navíc trefili břevno ! Velká bitva o body pokračovala i ve druhém poločase. Více ze hry měli hosté, kteří se snažili o vyrovnání. Mochtín poctivě bránil, čekal na chybu soupeře, hrál na brejky. V 75.minutě přišla další skvělá akce Ji.Čeledy. Vybojoval ztracený míč, přesně poslal do šance Zd. Nováka a ten poslal Mochtín opět do dvoubrankového vedení ! Mezitím náš golman Vl. Hromada několikráte podržel své mužstvo, kvalitní defenzivní výkon podávala i obrana se zálohou. Hosté to nevzdali, stále byli aktivnější v ofenzivě, ale v 89.minutě je zlomil další brejk, na jehož konci byl střídající T.Dolejš, který završil výhru Mochtína na 4:1 ! Zápas odřídila trojice rozhodčích z Plzně severu (HR - Fr. Šimek z Manětína, AR1 - Vl. Reznichenko, AR2 - T.Urban) + delegát PFKS - Lad. Lecjaks z Běšin. ŽK 0:1, hráno na promáčeném trávníku a za deště, přihlíželo přes 100 diváků. Sestava Mochtína : Hromada Vl., Švátora P., Jarabica St., Špindler V., Dolejš Ji. ml., Podráský Ji., Novák Zd. (76.Voráč J.), Kašpar L., Plánička Zd., Tykal M. (72. Dolejš T.), Čeleda Ji., branky :  NOVÁK Zdeněk - 2, DOLEJŠ Tomáš - 1.

Švihov trefil břevno !