Další důležitý krok v cestě za titulem udělali naši žáci.Ve značně kombinované sestavě za děště na mírně podmáčeném terénu jsme nastupovali s vědomím,že je třeba vyhrát.Protože z různých důvodů chyběli 3. hráči základní sestavy(nemoc,jiné akce) a navíc se ještě omluvili další 4.hráči kádru,dostali tentokrát příležitost naši nejmladší.Svým výkonem kluci ročníku 98 mile překvapili.Nejen že se vyrovnali svým starším kamarádům,ale patřili dokonce k těm nejlepším.Zvláště výkon Pavla Lorence Na předstoperu byl vynikající.

Do začátku zápasu  jsme vstoupili  vlažně(na vině bylo zřejmě počasí) a tak poprvé skórovat se nám podařilo "až" ve 12.minutě Kozákem hlavou po rohovém kopu.Pak přišla šestiminutovka Zbyňka Smolíka,během které vstřelil 3. branky.Do poločasu se již skore nezměnilo.

Po změně stran jsme domácí drželi na jejich polovině,ale nedokázali jsme se dlouho gólově prosadit i když šancí(a to platí i pro první poločas) jsme měli na  minnimálně 15.branek.V 50.min se trefil krásnou střelou pod břevno z 25.ti metrů Jakub Bejvl.Stejný hráč přidal gól v 60.minutě po skvělé kolmici za obranu od Petra Reimajera,když v předchozí šanci trefil pouze tyč.V 62.min.se z dálky trefil Petr Reimajer.Konečnou podobu výsledku dala dorážka Michala Bočkaye,po té co domácí gólman neudržel střelu Jakuba Bejvla.

Za dnešní výkon chci poděkovat všem hráčům,kteří domácí předčili ve všech činnostech.Hlavně pohyb ,důraz a individuální schopnosti v souboji 1 na 1 dělaly domácím velké starosti.

Závěrem chci kluky upozornit,že ještě zbývají tři kola a proto je třeba soupeře nepodceňovat a zlepšit přístup ani ne tak treninkům,ale hlavně k účasti na zápasech.

Na jedné straně jsou hráči (Michal Bočkay),kteří nastoupí k utkání i s dlahou.Na straně druhé jsem dostal i omluvenku tohoto znění:"trenere já na zápas nebudu,nemám čas"V té chvíli nevím,jestli se mám smát brečet nebo se jít uklidnit na pivo.Za těch cca 10.let co trenuji v Mochtíně,bych spočítal na prstech jedné ruky,kolikrát jsem zrušil trenink,protože jsem nemohl.O tom,že bych nepřišel na zápas vůbec neuvažuji a vždycky musely jít stranou rodina nebo"moje"malá kopaná.Takže ještě jednou apeluji na všechny hráče,aby se naučili upřednostňovat zájmy kolektivu před osobními zájmy.Jen tak se totiž dá v kolektivních sportech vyhrávat a dosahovat nějakých výsledků.

Sestava:Beneš-Žiak,Bejvl,Lorenc,Zajíc-Kozák,Pretzelmayer Viliam,Reitmajer,Malenka-Smolík,Tománek

Střídali:Bočkay,Řeřicha